مراحل ترخیص دارو از گمرک
مراحل ترخیص دارو از گمرک
واتساپ: 09018317541 02142326

مراحل ترخیص دارو از گمرک

مراحل ترخیص دارو از گمرک دارای یک سری مراحل است و نیاز به یک سری مجوزها دارد که این مجوزها را باید از سازمان های مربوطه دریافت کنید. داروهایی که وارد کشور می شوند باید دارای کیفیت بالایی باشند تا بتوانند مجوز ترخیص دارو را از گمرک دریافت کنند.

ترخیص دارو

مراحل ترخیص دارو از گمرک

 

برای این که بتوانید داروها را از گمرک ترخیص کنید باید پروانه ساخت دارو را مورد بررسی قرار دهید و بعد از بررسی و اطمینان از کیفیت دارو می توانید مجوز ترخیص را دریافت کنید. شما باید بدانید که تنها برخی از کشورها مجوز ورود دارو به کشور را دارا هستند و برای واردات باید از این کشورها دارو تهیه نماید.

کشورهای که می توانید دارو از آن ها وارد کشور کنید شامل : آلمان، ایالات متحده و ژاپن است که داروهای آن ها دارای کیفیت بسیار عالی هستند. دیگر کشورها به دلیل وجود تحریم سنگینی که بر علیه ایران وجود دارد داروهای خود را با یک قیمت بسیار زیاد به ایران صادر می کنند.

برای ترخیص دارو از گمرک بهترین کار این است که شما از یک فرد ترخیص کننده کمک بگیرید و مراحل ترخیص را به خوبی و آسانی پشت سر بگذارید. شرکت پرشین تجارت دوان یکی از شرکت های بازرگانی است که سابقه درخشانی در زمینه ترخیص کالا دارد و می توانند این مراحل را به خوبی پشت سر بگذارد.

drug

مدارک مورد نیاز برای ترخیص دارو از گمرک

 

برای ترخیص دارو از گمرک باید یک سری مدارک در دست داشته باشید تا بتوانید به راحتی مراحل ترخیص را انجام دهید که برخی از این مدارک شامل:

 

پروانه ساخت

 

پروانه ساخت دارو یکی از مدارک بسیار مهم است که باید در هنگام ترخیص کالا در دست داشته باشید و آن را به گمرک تحویل دهید معمولا پروانه ساخت دارو توسط کارشناسان بررسی خواهد شد.

 

مجوز واردات دارو

 

مجوز واردات دارواز دیگر مدارک مورد نیاز است که باید قبل از سفارش دارو آن را دریافت کنید و آن را به گمرک تحویل دهید.

 

اطلاعات شرکت تولید کننده

 

شما باید تمامی اطلاعات درباره شرکت تولید کننده دارو را د راختیار داشته باشید و آن را به اداره گمرک تحویل دهید تا این شرکت مورد بررسی قرار گیرد و از کیفیت داروها اطلاع پیدا کنید.

 

کارت بازرگانی

 

کارت بازرگانی از سری مدارک مورد نیاز برای ترخیص است که در صورتی که ان کارت را نداشته باشید ممکن است نتوانید کالاهای خود را ترخیص کنید.

 

نحوه دریافت مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص دارو از گمرک

 

معمولا طریقه ترخیص دارو از گمرک دارای شرایط خاصی است و مراحل مربوط به خود را دارد که باید این مراحل به خوبی انجام شود تا بتوانید مجوز های لازم را دریافت کنید. در ادامه نحوه دریافت مجوز برای ترخیص را برای شما توضیح می دهیم:

 

دریافت پروفرما

 

یکی از اصلی ترین چیزهای که باید در هنگام ترخیص در دست داشته باشید پروفرما است که در پروفرما تمامی اطلاعات لازم درباره دارو و شرکت تولید کننده و… وجود دارد.

هنگامی که می خواهید مجوزهای لازم برای ترخیص را دریافت کنید باید به سامانه وارد شده و فرم اطلاعات شخصی را پر کنید و اطلاعات خود را به صورت دقیق در آن وارد کنید و بعد آن را ثبت سیستم کنید. معمولا شرکت های بازرگانی با این مراحل به خوبی آشنایی دارند.

بعد از ثبت اطلاعات  در سیستم شما مجوز ورود به آن را پیدا می کنید و می توانید برای گرفتن مجوز ترخیص دارو از گمرک اقدام کنید. اطلاعات وارد شده در سیستم توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از به نتیجه رسیدن بررسی ها شما باید کارمزد دریافت مجوز را پرداخت کنید.

 

بیمه نامه

 

بیمه نامه حمل کالا یکی دیگر از مدارک مورد نیاز است که باید آن را دریافت کنید این بیمه نامه به معنای آن است که اگر به هر دلیلی در بین راه مشکلی برای بار شما به وجود  آمد بیمه هزینه آن کالاها را بپردازد و در این صورت شما هیچ گونه ضرری را متحمل نخواهید شد.

لازم است بدانید که شما باید حق بیمه خود را پرداخت کنید و تقریبا هزینه حق بیمه به میزان و اندازه بار شما بستگی دارد. شرکت های بازرگانی که در این زمینه فعالیت دارند معمولا تخصص بالایی در زمینه دریافت مجوز و بیمه نامه و… دارند پس بهتر است از آن ها برای انجام این مراحل کمک بگیرید.

واردات دارو

واردات دارو

مراحل ترخیص دارو

 

برای ترخیص دارو از گمرک باید یک سری مراحل قانونی را پشت سر بگذارید که  برخی از این مراحل را برای شما نام می بریم:

 • گرفتن ثبت سفارش
 • دریافت قبض انبار
 • داشتن مجوزهای لازم
 • ارزیابی کالا
 • اظهار کالا
 • تعیین ماهیت کالا
 • پرداخت کردن حق ورودی
 • خروج کالا

 

بعد از اظهار کالا شما باید مشخص کنید که داروهای شما در چه مسیری هستند. مراحل ترخیص دارو دارای سه مسیر است که این مسیر ها شامل: مسیر سبز، مسیر زرد، مسیر قرمز هستند و ترخیص کار باید بعد از تعیین مسیر اقدام به ترخیص دارو ها کند.

 

مسیر زرد

 

که در مسیر زرد معمولا داروها به تعیین ماهیت و ارزیابی نیاز دارند و بعد باید مبلغ ورودی و خروجی دارو ها را پرداخت کنید و این مسیر معمولا برای ترخیص مواد اولیه دارو به وجود می آید.

 

مسیر سبز

 

بعد از اظهار کالا و مشخص شدن این که کالا از چه کشوری ارسال شده باید سابقه کالا و حساسیت آن مشخص شود و بعد از آن باید پرداخت حقوق ورودی برای خروج کالا را هم انجام دهید. این مسیر برای ترخیص دارو است.

 

مسیر قرمز

 

مسیر قرمز برای کالاهای است که باید تعیین ماهیت شوند و دارای استاندارد اجباری هستند.

 

مراحل ترخیص کالا

 

ترخیص کالا از گمرک دارای مراحل بسیار زیادی است که برخی از این مراحل شامل:

 

دریافت پروفرما

اولین کاری که برای ترخیص باید انجام دهید دریافت پروفرما است که تمامی اطلاعات لازم در این پیش فاکتور نوشته شده است. این فاکتور برای ترخیص کالا از گمرک بسیار ضروری می باشد.

 

گرفتن ثبت سفارش

بعد از این که ثبت سفارش انجام شد نوبت به ثبت سفارش می رسد. در این جا شما باید دارای کارت بازرگانی برای ثبت سفارش باشید.

 

تاییدیه ارزی

برای دریافت تاییدیه ارزی باید به بانک مرکزی مراجعه کنید و از آن جا تاییدیه ارزی خود را دریافت کنید و همان جا ارز ها را برای فروشنده حواله نماید.

 

دریافت مجوزها

بعد از ثبت سفارش شما باید برای دریافت مجوزها اقدام کنید که دریافت مجوزها کمی زمان بر است و نیاز به تجربه و مهارت در این زمینه دارد و بهتر است این کار توسط ترخیص کاران پرشین تجارت انجام شود. تا مراحل را به خوبی پشت سر بگذارید.

 

خدمات شرکت پرشین تجارت دوان

 

 • واردات ماشین آلات دارو سازی
 • ترخیص دارو از گمرک بندر عباس
 • واردات آنتی بیوتیک ها
 • واردات تتراسایکلین ها
 • واردات تجهیزات مخابراتی
 • واردات و ترخیص آنتن مخابراتی
 • واردات انواع کابل های فیبر نوری
 • واردات و ترخیص انواع پنی سیلین ها
 • واردات و ترخیص مواد اولیه صنایع غذایی
 • واردات مواد اولیه ماشین آلات خط تولید
 • واردات و ترخیص مواد اولیه شیمیایی
 • واردات قطعات آسانسور
 • واردات مواد اولیه آرایشی و بهداشتی
 • واردات مواد اولیه شرکت های تولید لاستیک
 • واردات و ترخیص مواد اولیه کاشی و سرامیک
 • واردات و ترخیص اینورتر

برای ترخیص دارو از گمرک چه باید کرد؟

برای این که بتوانید داروهای وارداتی خود را از گمرک ترخیص کنید بهترین راه این است که کار ترخیص را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید تا بتوانند تمامی مراحل را به راحتی پشت سر بگذارند.

برای اطلاع از تعرفه ترخیص دارو از گمرک چه باید کرد؟

برای این که بتوانید اطلاع دقیقی از تعرفه ترخیص دارو از گمرک به دست بیاورید می توانید با کارشناسان بازرگانی و گمرکی ما در ارتباط باشید و اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-8-24
0 41

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ