بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور تشكیل شد
بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور تشكیل شد
واتساپ: 09018317541 02142326

بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور تشكیل شد

بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور تشكیل شد

بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور تشكیل شد : گمرك ایران از راه‌اندازی بزرگ‌ترین بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور در دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گمرك ایران، بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور یكی از ارزشمندترین دستاوردهای گمرك الكترونیك به‌شمار می‌رود. این بانك اطلاعاتی تمامی اطلاعات مربوط به «سامانه جامع گمركی» را به‌طور اتوماتیك دریافت و در مركز داده خود تجمیع و پردازش می‌كند. این اطلاعات شامل اظهارنامه‌ها، پروانه‌های واردات، صادرات و ترانزیت، بیجك‌ها و اطلاعات پروانه‌های عبوری است.

بانك اطلاعات تجارت خارجی كشور تشكیل شد

بررسی سوابق عملكرد واردكنندگان، صادركنندگان و همچنین شركت‌های حمل‌ونقل به‌صورت هوشمند به تفكیك وزن، ارزش، نوع كالا و تخلفات احتمالی از مهم‌ترین قابلیت‌های این بانك اطلاعاتی به‌شمار می‌رود.

این بانك اطلاعاتی كه با هدف شفاف‌سازی فعالیت‌ها در حوزه تجارت خارجی راه‌اندازی شده است این امكان را به گمرك می‌دهد تا به‌صورت لحظه‌ای فعالیت واردكنندگان به تفكیك كالای وارداتی، نوع ارز، تعداد دفعات واردات، نوع معامله و محل انجام معامله را به سال، ماه، هفته، روز و به ساعت رصد كند و همچنین چگونگی انتقال مالكیت كالا، نوع وكالت و تعداد افرادی را كه به اشخاص حقیقی و حقوقی وكالت داده‌اند گزارش كند. یكی از مهم‌ترین قابلیت‌های این بانك اطلاعاتی گزارش لحظه‌ای و هوشمند از بزرگ‌ترین واردكنندگان كشور است به‌گونه‌ای كه مشخص می‌شود افراد و شركت‌های فعال در امر تجارت خارجی در فواصل زمانی مشخص و به لحظه چه میزان فعالیت و چه نوع كالاهایی را به كشور وارد كرده‌اند.

بیشتر بدانید :

موافقت نامه دوجانبه ایران و فنلاند

از دیگر امكانات این بانك اطلاعاتی گزارش دقیق از میزان واردات كالاهای اساسی به كشور است و به‌صورت منظم و لحظه‌ای اعلام می‌كند كه حجم واردات كالاهای اساسی به كشور در فواصل زمانی مشخص چقدر بوده و آیا نیازی به واردات بیشتر هست یا خیر؟

پیش از این اطلاعات و عملكرد واردكنندگان و صادركنندگان به‌صورت گمرك به گمرك جمع‌آوری و در ستاد مركزی گمرك ایران تجمیع می‌شد و در صورت نیاز پرونده واردكنندگان به‌صورت دسته‌جمعی جهت بررسی به ستاد مركزی گمرك ایران ارسال می‌شد و امكان رصد لحظه‌ای و هوشمند فعالیت‌های واردكنندگان و صادركنندگان وجود نداشت.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 1337

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ