ثبت سفارش و مجوزها
ثبت سفارش و مجوزها

ثبت سفارش و مجوزها

ثبت سفارش و مجوزها از مهم‌ترین قدم‌هایی است که هر وارد کننده‌ای باید ضوابط و مقررات آنها آشنایی و در آن مهارت داشته باشد.

واردات هر کالایی به کشور نیازمند اخذ تاییدیه و مجوزهایی از سازمان‌های مربوطه است. بدون این مجوزها، امکان ترخیص کالا و عرضه آن به بازار را نخواهید داشت.

 

اخذ-مجوز-بهداشت

کالاهایی که بدون مجوز وارد گمرکات می‌شوند زیان و خسارات فراوانی برای وارد کننده به بار می‌آوردند. زیرا مدتی در آنجا معطل مانده و سپس باید به کشور مبدا بازگردانده شوند. در بعضی موارد نیز مشمول جریمه‌های سنگین می‌شوند.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان مفتخر است با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب واردات و صادرات در اخذ مجوزهای واردات انواع کالا در خدمت بازگانان و وارد کنندکان محترم می‌باشد.

ثبت سفارش کالا خدمات ثبت سفارش و مجوزها

 

واحد ثبت سفارش و مجوزها گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان  با به كارگیری نیروهای با تجربه در امر تجارت و ثبت سفارش کالا و مراحل آن  و با اطلاع از آخرین تغییرات ایجاد شده در سیستم بازرگانی خدمات ذیل را ارائه می دهد :

 

مشاوره رایگان

 

پیش از انجام واردات، مشتریان می‌توانند درباره شرایط و قوانین واردات و حتی قوانین ویژه و ممنوعیت‌های واردات از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده فرمایید.

 

اخذ مجوز صمت برای واردت کالا

 

این مجوز در‌واقع تاییدیه وزارت صمت برای واردات و ترخیص کالا از ادارات گمرک کشور است.  بدون آن نمی‌توان به اداره گمرک و بانک مراجعه کرد.

اخذ_مجوز_صمت

اخذ مجوزهای واردات برای کالاهای تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، وزارت دفاع، سازمان انرژی اتمی، سازمان غذا و دارو، وزارت جهاد كشاورزی، سازمان قرنطینه گیاهی و حفظ نباتات، سازمان تجهیزات پزشكی و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و غیره.

اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی

 

ثبت سفارش واردات کالا مراحل و شرایطی دارد که نا آشنایی به آنها موجب طولانی شدن زمان اخذ مجوز و هزینه‌بر شدن پروسه واردات می‌شود. ما این مجوز را یک روزه برای شما اخذ می‌کنیم.

 

دریافت توکن از سامانه جامع تجارت ایران و ثبت نام در سایت بهین‌یاب برای فعالان صنعت و انجام کلیه امور مربوط به آن نیز از جمله خدماتی است که توسط کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان قابل انجام است.

 

اخذ شناسه فروشنده یا فیدا از سایت ثبت سفارش

 

شرکت‌هایی است که در خارج از ایران ثبت شده‌اند، برای فعالیت در داخل ایران نیاز به اخذ کد شناسه فیدا دارند.

 

اخذ مجوز ترخیص کالا از وزارت راه و ترابری

 

اخذ این مجوز برای محموله‌هایی که با ناوگان غیرایرانی حمل شده باشند لازم است که مشمول ده درصد کرایه حمل کالا از مبدا تا گمرک مورد نظر می شود. در مواردی نادر، علیرغم حمل محموله با کشتی ایرانی، گمرک این مجوز را برای ترخیص کالا درخواست می کند.

 

اخذ گواهی استاندارد برای واردات

 

برخی کالاها مشمول مقررات اجباری استاندارد می‌باشند که پس از صدور گواهی از سوی کارشناسان سازمان استاندارد کالا، مجاز به ترخیص از گمرک می‌شوند.

 

اخذ کلیه مجوز‌های قرنطینه و بهداشت برای ترخیص کالا

 

ترخیص محموله‌های وارداتی کشاورزی، گیاهی و حیوانات نیازمند طی کردن مراحل قرنطینه و بازرسی سازمان‌های مربوطه و اخذ مجوزهای خاص دارد. به خاطر حساسیت و سخت‌گیری در واردات این کالاها، حضور یک شرکت ترخیص‌کار مجرب لازم است.

 

كلیه امور مربوط به پروسه اظهار حمل

 

اظهار حمل کالا یکی از مهم‌ترین بخش‌های پروسه ترخیص کالا از گمرک است که شامل مراحل پیچیده و مدارک زیادی می‌باشد. کارشناسان ما در واحد ثبت سفارش و مجوزهای گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می‌توانند این پروسه را با دقت و  مهارت انجام دهند.

 

مدارک ثبت سفارش کالا

 

برای انجام ثبت سفارش کالا جهت واردات کالا باید یک سری مدارک به وزارت بازرگانی ارائه شود. در اینجا با لیست کلی این مدارک آشنا می‌شویم:

  • کارت بازرگانی معتبر
  • مجوزهای قانونی لازم طبق تعرفه مربوطه کالا در آیین‌نامه مقررات صادرات و واردات و دستور‌العملهای ابلاغی و مجوز‌های ضروری از سازمان‌های دولتی مربوطه (جهاد کشاورزی، مجوز وزارت بهداشت، مجوز سازمان انرژی اتمی و غیره)
  • کاتالوگ و بروشور کالا
  • گواهی آنالیز کالا (در صورت نیاز)
  • اصل و کپی روفرما یا پیش فاکتور (به زبان انگلیسی)

مراحل انجام کار

به این نوشته امتیاز دهید
4.7/5 - (14 امتیاز)
1402-10-18
0

آیا ثبت سفارش همه کالاها به یک صورت است؟

خیر، ثبت سفارش انواع مختلفی دارد که براساس فاکتورهایی مثل همچون سفارش متقاضی و روش پرداخت و غیره انجام می‌شود. کارشناسان اطلاعات بیشتر در این باره را در اختیار شما قرار می‌دهند.

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ