بخشنامه گمرك در جهت حمایت از تولید داخلی
بخشنامه گمرك در جهت حمایت از تولید داخلی
واتساپ: 09018317541 02142326

بخشنامه گمرك در جهت حمایت از تولید داخلی

بخشنامه گمرك در جهت حمایت از تولید داخلی

بخشنامه گمرك در جهت حمایت از تولید داخلی : گمرك ایران در بخشنامه ای برنامه جدید دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی را به گمركات سراسر كشور ابلاغ كرد.

به گزارش روابط عمومی گمرك ایران،بر اساس برنامه جدید محور اصلی حمایت از تولید كنندگان داخلی برای تسهیل و تخفیف در ورود مواد اولیه و كالاهای واسطه ای مورد نیاز در چارچوب سیاستی پیاده سازی خواهد شد كه قبلا این سیاست برای خودروسازان داخلی پیاده شده بود و همچنان هم این برنامه حمایتی با عنوان آی پی آی(IPI) در حمایت از قطعات وارداتی خودروسازان ادامه دارد. بر این اساس میزان درصد ساخت داخل ملاك تعیین حقوق ورودی برای كالاهای وارداتی تولید كنندگان داخلی خواهد بود كه قرار است جداول پیوست آن در خصوص درصد ساخت داخل واحدهای تولیدی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به گمرك ابلاغ شود.

بخشنامه گمرك
  • این بخشنامه از سوی دبیرخانه هیات دولت و در اجرای بند چ ماده 38 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت به گمرك اعلام و از طرف مركز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرك ایران جهت اجرا به گمركات سراسر كشور ابلاغ شده است.
  • بر این اساس مقرر شده تا واحدهای تولیدی مطابق با میزان درصد ارزش اجزای تشكیل دهنده قطعه نسبت به پرداخت حقوق ورودی اقدام كنند.
  • میزان درصد ارزش اجزای تشكیل دهنده قطعه كه در داخل ساخته شده است بر طبق لیست درصد ارزشی اجزای قطعه(IPI) كه توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت تهیه می گردد تعیین می شود كه شرایط اعطای این تسهیلات به تولیدكنندگان داخلی بر اساس بخشنامه ابلاغی به گمركات سراسر كشور بدین شرح خواهد بود:
  • الف- چنانچه قطعات منفصله كالایی به صورت CKD توسط تولیدكننده وارد شود براساس مندرجات ذیل و با رعایت بند 2 همین دستورالعمل اقدام شود.

 میزان تسهیلات براساس درصد ساخت داخل قطعات منفصله:

1) عمق ساخت داخل كمتر از 20%

معادل 80% حقوق ورودی كالای كامل

2) عمق ساخت داخل 20 تا 30%

معادل 70% حقوق ورودی كالای كامل

3)عمق ساخت داخل31 تا 40%

معادل 60% حقوق ورودی كالای كامل

4)عمق ساخت داخل 41 تا 50%

معادل 50% حقوق ورودی كالای كامل

5)عمق ساخت داخل 51 تا 70%

معادل 40% حقوق ورودی كالای كامل

6)عمق ساخت داخل71 درصد و بالاتر

معادل 20% حقوق ورودی كالای كامل

  • ب- فهرست اقلام ساخت داخل و خارج و عمق ساخت و درصد ارزش هر كالایی برحسب مدل از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت دفترچه IPI تهیه و در صورت تأیید و ابلاغ از سوی مركز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرك قابل اجراست.
  • ج- اجرای بند 3 تبصره 2 ماده قانونی اشاره شده مستلزم صدور گواهی عدم ساخت داخل از سوی دفتر ذی‌ربط در وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده كه در آن مشخصات دقیق كالا همراه با شماره ثبت سفارش، مبلغ و شماره سیاهه خرید (فاكتور) تصریح شده باشد، خواهد بود.

برای مشاهده بخشنامه ارزی جهت حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی کلیک کنید.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 1804

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ