پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
تامین ارز مورد نیاز گروه کالایی 2و 3 که ثبت سفارش بانکی دارند
تامین ارز مورد نیاز گروه کالایی 2و 3 که ثبت سفارش بانکی دارند

تامین ارز مورد نیاز گروه کالایی 2و 3 که ثبت سفارش بانکی دارند

تامین ارز مورد نیاز گروه کالایی 2و 3 که ثبت سفارش بانکی دارندتامین ارز مورد نیاز گروه کالایی 2و 3 که ثبت سفارش بانکی دارند ، دفترمقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: ارز مورد نیاز گروه کالایی 2و 3 که ثبت سفارش بانکی دارند ازمحل منابع ارزی صادرات غیر نفتی قابل تامین است که در کنار این سیاست شرایط لازم برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور فراهم شده است .

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از شاتا این دفتر همچنین اعلام کرد: با توجه به پیش بینی منابع درآمدی ناشی از صادرات و قابل عرضه در سامانه نیما بانک مرکزی متقاضی اولویت بندی تقاضاهای تایید شده قبلی است .
براساس اعلام این دفتر ، طی جلساتی که با حضور نمایندگان دستگاههای مرتبط و بانک مرکزی برگزار شده است مقرر شد ثبت سفارش های بانکی گروه 2 و3 که در بانک منتظر گواهی ارزی ( برای تخصیص ارز) بودند و تاکنون تخصیص ارز آنها انجام نشده است ، برای اولویت بندی مجدد به دستگاههای اجرایی مجوز دهنده ارزی ارجاع شوند تا بر اساس نظر دستگاهها اولویت بندی لازم صورت بگیرد .

طبق اعلام دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ، از هفته جاری این پرونده ها توسط دستگاههای اجرایی مجددا اولویت بندی و به بانک ارسال می شود .
این دفتر اولویت بندی جدید درخواستها را به دلیل نوع کالاها و منابع ارز صادراتی دانست تا از توقف بدون نتیجه پرونده ها در بانک مرکزی خود داری شود .

 

منبع : فصل اقتصاد

نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1397-8-5
4 355

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

نظرات

 • طناب

  ممنون از اطلاع رسانی
  مطالب جامع بود

 • طناب کوهنوردی

  اطلاعاتی در مورد صادرات محصول دارید؟
  ما تولید کننده هستیم

  • س. ماهرویی

   با سلام لطفا با شماره شرکت تماس بگیرید و با کارشناس مربوطه مشاوره نمایید.
   02142326

 • بتل روپ

  راه حل مشکلات تولید داخل است
  بی نیازی به واردات.

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "