پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا
ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا
واتساپ: 09018317541 02142326

ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا

ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا از گمرک 02142326
ثبت سفارش و اخذ مجوزها

 

ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا را به کمک کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در کم ترین زمان ممکن انجام دهید. دستگاه سنجش کیفیت هوا یکی از تجهیزات مورد نیاز به منظور تشخیص میزان آلودگی هوا می باشد که نمونه های مختلفی از آن شامل خانگی و صنعتی در بازار وجود دارد. تعداد زیادی از انواع دستگاه های سنجش کیفیت هوا وارداتی هستند و از دیگر کشورها وارد بازار ایران شده اند. در صورتی که علاقه مند به فعالیت در زمینه واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا هستید، برای اطلاع از جزئیات آن تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

دستگاه سنجش کیفیت هوا چیست ؟

 

در دنیای صنعتی امروز، متاسفانه آلودگی ها و ذرات معلق در هوا در همه جا وجود دارند و به شدت برای ریه ها و سلامتی انسان ها مضر می باشند؛ به طوری که بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی سالانه چندین میلیون نفر قربانی آلودگی هوا می شوند. به همین دلیل مراقبت از خود در برابر آن بسیار مهم می باشد.

یکی از دستگاه هایی که در زمینه تشخیص آلودگی هوا استفاده می شود، دستگاه سنجش کیفیت هوا می باشد. این دستگاه در انواع مختلفی تولید و روانه بازار شده است. به عنوان مثال یکی از انواع این دستگاه ها، قابل حمل است و می تواند با یک حسگر لیزری دقیق میزان آلودگی هوا را اندازه گیری کرده و شاخص کیفیت هوا را نشان دهد.

 

شاخص کیفیت هوا به چه معناست ؟

 

شاخص کیفیت هوا توسط سازمان های دولتی برای سنجش آلودگی هوای یک منطقه مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه شاخص کیفیت هوا عدد بیشتری را نشان دهد، به معنای بالا بودن غلظت آلودگی در هوا است که به همان اندازه سلامت عمومی را نیز به خطر می اندازد.

بر اساس شاخص کیفیت هوا، می توان به چندین موارد که در دستگاه سنجش کیفیت هوا نمایش داده می شود به شرح موارد زیر اشاره کرد:

 

هوای پاک

 

این هوا هیچ گونه خطری برای سلامتی ندارد و فاقد ذره ای آلودگی می باشد.

 

سالم

 

  هوای سالم دارای شرایط مساعدی برای تنفس است اما ممکن است در برخی افراد با حساسیت به ذرات معلق، دی اکسید، نیتروژن و ازن برخی علائم را به همراه داشته باشد.

 

هوای ناسالم برای گروه‌های حساس 

 

این شاخص آلودگی نشان می دهد که هوا برای بیماران با سابقه بیماری قلبی، سالمندان، کودکان و زنان باردار آلوده است.

 

ناسالم 

 

هوای ناسالم دارای اثرات منفی بر تمامی گروها می باشد.

 

بسیار ناسالم

 

هر فردی در هوای بسیار ناسالم تحت خطر است.

 

خطرناک

 

هوا با شاخص کیفیت خطرناک منجز به خطرات جدی برای سلامتی تمامی افراد می شود.

 

 

انواع دستگاه سنجش کیفیت هوا

 

در زمان واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا، انواع مختلفی از این دستگاه وارد کشور می شود که در زمینه های مختلف شامل خانگی و … مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم:

 

دستگاه پایش غبار خروجی دودکش صنایع

 


این دستگاه به منظور اندازه گیری میزان ذرات خروجی از دودکش مناسب است و قابلیت این را دارد که پارامترهای خروجی از دودکش شامل سرعت، فشار، رطوبت نسبی و … را اندازه گیری نماید. این دستگاه هم قابلیت ثبت اطلاعات بر روی کارت حافظه و هم چاپ آن ها بر روی کاغذ را دارد.

 

تصفیه هوا و بخارساز خانگی

 

این دستگاه ضمن اعلام شاخص کیفیت هوا در سطح خانگی، قابلیت جذب ذرات از محیط و تصفیه هوا را نیز دارد. معمولا در این دستگاه ها به منظور از بین بردن انواع ویروس ها و باکتری ها از فیلتر های کربن استفاده می کنند.

دستگاه پایش ایستگاهی آلاینده‌های گازی هوای محیط

این دستگاه به منظور اندازه گیری آلاینده های هوای شهری مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این دستگاه ها پس از اندازه گیری شاخص کیفیت هوا آن را از طریق اینترنت و سرور ارسال می کنند.

 

 

دستگاه آنالایزر اگزوز خودرو 

 

از این دستگاه به منظور اندازه گیری غلظت گازهای اکسیژن، مونوکسید، نیتروژن دی اکسید، نیتروژن مونوکسید و هیدروکربن های نسوخته استفاده می شود.

 

واردات دستگاه سنجش کیفیت هوا از کدام کشور ها انجام می شود ؟

 

در حال حاضر بیشترین واردات دستگاه سنجش کیفیت هوا از کشورهای تایوان، چین، امارات متحده عربی و … انجام می شود. نکته مهمی که در این زمینه قابل ذکر می باشد، این است که به منظور واردات دستگاه سنجش کیفیت هوا باید برخی مجوزها از سازمان محیط زیست دریافت شود.

 

لازم است اشاره کنیم که برای اطلاع از مجوزهای مورد نیاز برای واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا باید به بخش نامه هایی که در این رابطه صادر می شود، مراجعه کرد. بخشنامه های صادر شده در زمینه واردات و صادرات کالا دائما در حال تغییر هستند؛ توصیه می شود برای اطلاع از آخرین تغییرات و همینطور مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا حتما از مشاوره کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان استفاده کنید.

 

 

مراحل ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا از گمرک چگونه انجام می شود؟

 

به منظور ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا از گمرگ در ابتدا باید اظهار نامه ای که در بر دارنده نوع دستگاه، مشخصات فنی، علامت تجاری، مدل و … است تنظیم گردد. در ادامه باستی که مراحل زیر طی شود:

 

 • تحویل و اظهار اسناد از قبیل فاکتور، پکینگ لیست، مانیفست، بارنامه
 • تطبیق اسناد و تعیین ارزیاب
 • ارزیابی و کنترل دستگاه سنجش کیفیت هوا با اسناد
 • صدور صورت حساب
 • پرداخت وجه صورت حساب کالا
 • صدور پروانه ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا
 • کنترل نهایی درب خروجی
 • گرفتن مجوز بارگیری کالا
 • صدور بیجک خروج دستگاه سنجش کیفیت هوا از گمرک

 

 

خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان از شرکت های بازرگانی فعال در زمینه واردات و ترخیص کالا است که شما بازرگانان گرامی می توانید در زمینه واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا با ترخیص کاران و کارشناسان این مجموعه همکاری نمایید.

 

در ادامه به برخی از مهم ترین خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا اشاره کرده ایم :

 

 • واردات و ترخیص انواع دستگاه های سنجش کیفیت هوا
 • ترخیص دستگاه سنجش کیفت هوا به تفکیک ذره های معلق در هوا
 • واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا دیواری
 • ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا دستی
 • واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا رطوبت گیر
 • واردات سیستم تهویه مطبوع

 

 

ارتباط با کارشناسان پرشین تجارت

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان دارای سابقه طولانی مدت در زمینه واردات و ترخیص انواع کالاها می باشد که در حال حاضر به منظور راهنمایی شما بازرگانان گرامی، از کارشناسان و ترخیص کاران متخصص استفاده کرده است.

شما عزیزان که می خواهید کالای مورد نظر خود را از جمله دستگاه سنجش کیفیت هوا را با سرعت بالا و قیمت به صرفه ترخیص کنید، می توانید به منظور اطلاع از قوانین و مقررات ترخیص کالا با کارشناسان این مرکز همکاری کنید. از برخی خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه واردات و ترخیص کالا، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره بازرگانی
 • اخذ مجوزات لازم برای کالای مورد نظر
 • ثبت سفارش
 • خرید کالا
 • حمل و نقل کالا
 • ترانزیت و ترانشیپ کالا
 • تنظیم اظهار نامه گمرکی

 

به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی و جزئیات واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا و همینطور مشاوره تخصصی پیرامون واردات و ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا و همینطور اطلاع از قوانین جدید ترخیص کالا از گمرک، می توانید با شماره های 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمائید.

 

به منظور واردات و ترخیص دستگاه کنترل کیفیت هوا، بازرگانان باید برخی مراحل شامل تنظیم اظهار نامه، تحویل و اظهار اسناد مربوطه، تطبیق اسناد، ارزیابی و کنترل کالا با اسناد و صدور صورت حساب، پرداخت هزینه مشخص شده،  صدور پروانه ترخیص کالا،  کنترل نهایی در درب خروجی و دریافت مجوز بارگیری و در نهایت صدور بیجک خروج دستگاه سنجش کیفیت هوا از گمرک را طی کنند. لازم است اشاره کنیم که طی این مراحل با سرعت بالا با اطلاع از قوانین گمرکی امکان پذیر است که در نهایت منجر به کاهش هزینه ها نیز می شود.

ترخیص دستگاه کنترل کیفیت هوا در چه مراحلی انجام می شود ؟

به منظور واردات و ترخیص دستگاه کنترل کیفیت هوا، بازرگانان باید برخی مراحل شامل تنظیم اظهار نامه، تحویل و اظهار اسناد مربوطه، تطبیق اسناد، ارزیابی و کنترل کالا با اسناد و صدور صورت حساب، پرداخت هزینه مشخص شده،  صدور پروانه ترخیص کالا،  کنترل نهایی در درب خروجی و دریافت مجوز بارگیری و در نهایت صدور بیجک خروج دستگاه سنجش کیفیت هوا از گمرک را طی کنند. لازم است اشاره کنیم که طی این مراحل با سرعت بالا با اطلاع از قوانین گمرکی امکان پذیر است که در نهایت منجر به کاهش هزینه ها نیز می شود.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-2-4
0 97

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "

ثبت سفارش ، مجوز صمت و ...
ترخیص تخصصی از گمرکات 02142326