پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ترخیص کار گمرک
ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک

برای موفقیت در صادرات و واردات کالا و حضور مستمر در تجارت بین المللی، باید به طور کامل با روند ترخیص کالا از گمرک آشنا باشید و با تشخیص پیچیدگی‌های آن، کالاهای خود را در اسرع وقت از گمرک ترخیص کنید.

 

اگر با این فرآیند آشنایی کامل دارید، خودتان مراحل ترخیص را انجام می‌دهید. اگر علم لازم یا زمانی برای ترخیص کالا در گمرک را ندارید، باید آن را به یک ترخیص کار گمرک بسپارید.

 

ترخیص_کار

 

ترخیص کار گمرک کیست؟

 

ترخیص کار گمرک به شخصی گفته می‌شود که طی قراردادی که با صاحب کالا منعقد شده است، در تشریفات گمرکی را برای وی انجام می‌دهد.

 

ترخیص کار باید با صادرات و واردات از طریق گمرک به عنوان نماینده صاحب کالا انجام شود. وظیفه حذف یا واردات انواع محموله بر عهده ترخیص کار است که باید در وقت و هزینه آن صرفه جویی شود تا این کار را به نحو احسن انجام دهد. انجام وظیفه وی دارای چندین ویژگی است که در ادامه این متن به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

وظایف ترخیص کار ماهر

 

با توجه به وجود قوانین سختگیرانه واردات و صادرات در کشور ما، اشخاص حقیقی یا حقوقی باید قبل از ورود یا خروج انواع کالا از طریق گمرک، سفارشات خود را ثبت کنند.

 

وظایف ترخیص کار گمرک، اخذ مجوز ورود به کشور قبل از واردات کالا توسط گمرک است. ترخیص کار ماهر دارای اطلاعات جامع در مورد قوانین صادرات یا واردات گمرک داخلی و بین المللی است.

 

مهارت بالای ترخیص کالا از گمرک باعث می‌شود صاحب بار کمترین آسیب را به دلیل امور گمرکی ببیند.

 

علاوه بر مجوزهای صادراتی برای صادرات یا واردات، بسیاری از مجوزهای جانبی دیگر نیز وجود دارد. شخصی که ترخیص کالا را انجام می‌دهد باید از این مجوزها مطلع بوده و آن‌ها را سریع انجام دهد و می‌تواند در ترخیص به موقع کالا به صاحب کالا کمک کند.

 

ترخیص کالاهای مختلف نیاز به مجوزهای فرعی متفاوت دارد. به عنوان مثال، مجوزهای کالاهای پزشکی و غذایی یا آزمایشگاهی و غیره، هر کدام مجوزهای جانبی خود را دارند که ترخیص کار گمرک باید با آگاهی از قوانین گمرکی بتواند صادرات یا واردات چنین کالاهایی را به طور موثری رسمی کند.

 

مراحل انجام تشریفات گمرکی با ترخیصکار گمرک

 

هنگام ترخیص کالا با کشتی، هواپیما یا قطار، شخصی که آن را ترخیص می‌کند باید با مدارک باری که صاحب کالا در اختیار او گذاشته است به گمرک برود.

 

در این صورت، شخص ترخیص کننده با مراجعه به شعبه شرکت حمل و نقل داخل گمرک، رسید انبار را درخواست می‌کند.

 

امروزه به دلیل الکترونیکی بودن بسیاری از امور ترخیص کار گمرک، قبل از ارائه اسناد مالی به گمرک، ابتدا باید کد SATA را از طریق بانک مربوطه دریافت کند.

 

ارائه کد SATA توسط بانک با توجه به بررسی اسناد مالی مربوطه و مراحل آن انجام می‌شود. پس از دریافت کد SATA، مبلغ واریز به حساب گمرک در سیستم «EPL» گمرک برای کالاهای مربوطه اعلام می‌شود.

 

برخی از قوانین گمرکی ممکن است در مورد کالاها اعمال شود و سپس آن‌ها را از گمرک برای ترخیص از گمرک معاف کند، که دیگر نیازی به پرداخت ندارد.

 

پس از اطلاع صاحب کالا، مبلغی را به فرد ترخیص کننده واریز می‌کند تا در سیستم بانکی گمرک سپرده‌گذاری کند.

 

ویژگی‌های ترخیصکار گمرک

 

ترخیص کار گمرک علاوه بر آشنایی با قوانین گمرکی مختلف، باید فردی قابل اعتماد، صادق و مطمئن باشد. ترخیص کالا از گمرک علاوه بر مشخصات فوق باید دارای کارت ترخیص معتبر از گمرک باشد.

 

یک ترخیص کار ماهر باید بتواند سریعترین عملکرد خود را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهد. آشنایی با تشریفات اداری مختلف و مراحل ترخیص از دیگر ویژگی‌های این شخص است.

 

ارتباط با کارشناسان گمرکی

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان به عنوان شرکت رسمی ترخیص کالا از گمرک دارای تجربه و مهارت‌های تجاری در زمینه ترخیص کالا است.

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با سابقه طولانی در انجام تشریفات و امور گمرکی می‌تواند خیال شما را از ترخیص کالا و ترخیص کار گمرک راحت کند.

 

برای بهره از مشاوره تخصصی در مجموعه بازرگانی پرشین تجارت دوان می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۲۳۲۶، واتساپ ۰۹۰۱۸۳۱۷۵۴۱ به صورت رایگان با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-7-21
0 14

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "