سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود
سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود
واتساپ: 09018317541 02142326

سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود

سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود

سامانه كد‌ رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می‌شود ، سرپرست دفتر تجارت الكترونیكی با بیان اینكه سامانه‌های تجارت خارجی، شناسه كالا و انبارها از سامانه جامع تجارت تاكنون عملیاتی شده است، گفت: امسال سامانه كد‌رهگیری و تجارت‌ داخلی هم عملیاتی می‌شود.

عملیاتی شدن سامانه كد رهگیری و تجارت داخلی

به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از فارس , رمضانعلی صادق‌زاده شیخان  با اشاره به سامانه‌های مرتبط به سامانه جامع تجارت گفت: سامانه شناسه كالا رونمایی شده و دستورالعمل‌‌های آن اجرایی شده و براساس دستورالعمل كالاهای وارداتی در سامانه ثبت می‌شود.سرپرست دفتر تجارت الكترونیكی سازمان توسعه تجارت افزود: سامانه تجارت خارجی هم  با توجه به تعاملات با گمرك، تكالیف قانونی خود را انجام می‌دهد و تبادل اطلاعات بین پنجره واحد گمرك و سامانه تجارت خارجی براساس توافقات در حال انجام است.

بیشتر بدانید :

اطلاعیه توسعه تجارت در خصوص تاریخ ثبت سفارش فصول 14، 43، 46، 81، 88، 89، 92 و 97 كتاب مقررات صادرات و واردات در سامانه جامع تجارت

صادق‌زاده شیخان گفت: بنابراین برای واردات، ثبت‌نام كالا‌های وارداتی از طریق سامانه ثبتارش انجام می‌شود و مدارك مورد نیاز از جمله كارت بازرگانی چك می‌شود و مبادلات بانكی شامل مبادلات ارزی و ریالی كه به سیستم ریالی و بانك مركزی مربوط است به طور الكترونیكی انجام می‌شود.

سرپرست دفتر تجارت الكترونیكی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: پس از ورود كالا فاكتورها و مداركی كه مورد نیاز برای ترخیص است، توسط گمرك صادر می‌شود و سپس كالای وارداتی به انبارها منتقل و سپس در ادامه زنجیره توزیع به دست مصرف كننده می‌رسد.

وی با بیان اینكه سامانه كد رهگیری كالا هم امسال عملیاتی می‌شود، بیان داشت: اتصال بین سامانه جامع تجارت و پنجره واحد گمرك برقرار است و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.

صادق‌زاده شیخان افزود: فعلا 10 گروه كالایی از جمله پوشاك، مواد پتروشیمی، لوازم خانگی، لوازم یدكی، دخانیات، تلفن همراه و امثال آن كه زمینه واردات قاچاق این اقلام  بیشتر است برای واردات با شناسه كالا باید در سامانه ثبتارش ثبت شود و مراحل واردات این كالاها باید در سامانه جامع تجارت طی شود.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 2265

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ