پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
قوانین واردات خودرو در سال 97 تغییر می کند ؟
قوانین واردات خودرو در سال 97 تغییر می کند ؟

قوانین واردات خودرو در سال 97 تغییر می کند ؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از بررسی الگوهایی جدید با هدف مدیریت و کنترل واردات در سال جاری خبر داد . به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، مهدی دادفر  با اشاره به برگزاری نخستین جلسه هیات مدیره این انجمن در سال جدید اظهار کرد: در این جلسه اعضای هیات مدیره به جمع بندی کلی رسیدند تا بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، با رویکردی جدید اقدام به واردات خودرو کنند و در عین حال نیز کمک به دولت را در رئوس کاری خود قرار دهند.

وی با اشاره به قیمت فعلی ارز و همچنین فضای اقتصادی حاکم بر جامعه یادآور شد: هم اکنون شرکت های واردکننده در تلاش برای اجرای تعهدات خود هستند اما با این حال با تعاملی که با دولت انجام می شود واردات خودرو با توافق انجام شده کاهش می یابد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از بررسی الگوهای جدید واردات در سال جدید خبر داد و گفت: در جلسه آینده هیات مدیره این انجمن، این الگوها مطرح و بررسی لازم بر روی هرکدام از گزینه ها انجام می شود و بهترین گزینه برای واردات در سال جدید انتخاب خواهد شد.

دادفر با بیان این که هم اکنون با محدودیت های به وجود آمده در مسیر واردات خودرو همچون اخذ مالیات 60 درصدی از واردکنندگان و همچنین اعمال استانداردهای هشتادو پنج گانه از سال جاری، به طور قطع کار واردات دشوارتر از همیشه خواهد بود، ادامه داد: بر این اساس در نظر داریم با تغییر در رویکرد واردات و تعامل با دولت نسبت به مدیریت و همچنین کنترل واردات اقدام کنیم.

وی یادآور شد: در سال گذشته پیش بینی شد که شاهد کاهش واردات 15 هزار دستگاه خودرو به کشور باشیم و در عین حال در سال جاری نیز در نظر داریم فضا را به سمت کاهش میزان واردات با هماهنگی دولت سوق دهیم.

نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1397-1-20
1 384

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "