معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری
معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری
واتساپ: 09018317541 02142326

معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری

معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری

معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری : رییس كل سازمان سرمایه‌گذاری و كمك‌های اقتصادی و فنی ایران می‌گوید آن دسته از سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی كه برای سرمایه‌گذاری در بخش توریسم مبادرت كنند از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود. این معافیت مالیاتی در مناطق محروم 13 سال و در مناطق غیرمحروم پنج سال است.

معافیت‌های مالیاتی سرمایه‌گذاران گردشگری

محمد خزاعی – معاون وزیر اقتصاد – در همایش بین‌المللی معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری، درباره شرایط سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران، اظهار كرد: سرمایه‌گذارانی كه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی ایران ورود می‌كنند می‌توانند از اجازه اقامت سه ساله برخوردار شوند. این اقامت سه ساله قابل تمدید خواهد بود.

رییس كل سازمان سرمایه‌گذاری و كمك‌های اقتصادی و فنی ایران همچنین بیان كرد: تمام ریسك‌های مربوط به سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خارجی تضمین می‌شود و باید بگویم كه این وضعیت با تغییر وزیر كابینه هم ثابت است و سرمایه‌گذاران نگران تغییر شرایط در آینده نباشند. همچنین سرمایه‌گذاران خارجی نگران سود حاصل از سرمایه‌گذاری خود نباشند، چرا كه در زمان تحریم در یك مورد 900 میلیون دلار از طلب خارجی دولت پرداخت شد. این نشان‌دهنده تعهد دولت به سرمایه‌گذاران خارجی است.

معاون وزیر اقتصاد، اضافه كرد: همچنین سرمایه‌گذاران خارجی اجبار ندارند كه حتما برای تضمین به سراغ سازمان سرمایه‌گذاری خارجی بیایند.

خزاعی همچنین درباره‌ی هیاهوهای سیاسی اظهار كرد: سرمایه‌گذاران خارجی نگران هیاهوی سیاسی علیه ایران درباره نقض انتقال پولی و مالی نباشند. من در روزهای گذشته شنیدم وزیر اقتصاد آلمان درباره سرمایه‌گذاری در ایران اظهار كرده است در شرایط كنونی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران مقداری مشكل است و این موضوع البته نشان‌دهنده حضور صهیونیست‌ها در آلمان و تاثیر آنهاست كه خوراك خبری داخلی نیز شد، ولی واقعیت این است كه چنین نیست و اكنون شرایط سرمایه‌گذاری در ایران بسیار مناسب است و دولت ایران ضمانت‌های معتبری را هم به سرمایه‌گذاران خارجی می‌دهد.

بیشتر بدانید : 10 سال معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در مالزی

وی همچنین توضیح داد: از سال 1394 درخواست متعدد از سوی سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به كشور شد و نتیجه‌اش آن شد كه اكنون بیش از 9 میلیارد دلار ضمانت‌نامه از سوی ما صادر شده و در شرایطی سرمایه‌گذاری در ایران به قدری برای كشورهای خارجی جذاب بوده كه در موردی آلمان به سرمایه‌گذاری مجدد خواهان سرمایه‌گذاری سود حاصله در همان بخش است.

معاون وزیر اقتصاد درباره‌ی استخدام از خارجی هم توضیح داد: استخدام خارجی‌ها منعی ندارند، اگر دارای تخصص باشند اقامت سه ساله هم می‌گیرند.

خزاعی درباره شرایط بهره‌مندی از صندوق توسعه ملی اظهار كرد: برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی شرایطی وجود دارد كه استفاده از آن موثر است، ولی توصیه سازمان سرمایه‌گذاری خارجی این است كه سرمایه‌گذاران بر منابع خود تكیه كنند. درباره تملك زمین باید بگویم كه براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هیچ سقف حقوقی و حقیقی در ایران نمی‌تواند مالك زمین شود، ولی در قانون سرمایه‌گذاری خارجی كه مصوب مجلس است پیش‌بینی شده است اگر شخصی برای یك شركت خارجی در ایران ثبت كند و نیاز به زمین داشته باشد آن شخص می‌تواند برای تاسیسات خود برای تملك زمین اقدام كند.

بیشتر بدانید : معافیت دارندگان كارت بازرگانی رتبه بندی شده از پرداخت 4 درصد مالیات

وی درباره‌ی معافیت‌های نیز توضیح داد: براساس آخرین تغییراتی كه در قانون مالیات‌ها داده شده است كلیه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه بیمارستان و توریسم بین پنج تا 13 سال از مالیات معاف است 13 سال برای مناطق محروم و پنج سال برای مناطق غیرمحروم.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 1152

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ