واردات ابزارآلات
واردات ابزارآلات
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات ابزارآلات

واردات ابزارآلات

در سال‌های گذشته تعرفه واردات ابزارآلات به کیلوگرم محاسبه می‌شد اما در سال ۹۳ اتفاق عجیبی افتاد که در یونیت محاسبه شد و این موضوع تعجب واردکنندگان را برانگیخت اما باز هم در بخشنامه‌ای در سال ۹۵ مبنای محاسبه حق ورودی قرار گرفت.

در این مقاله به صورت اختصاصی درباره واردات ابزارآلات صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

 

واردات_ابزار_آلات

 

برخی از شماره شناسه برای واردات ابزارآلات شمال موارد زیر می‌باشد:

 

  • تعرفه گمرکی برای ترخیص و واردات اتصالات لوله کشی (به عنوان مثال کوپلینگ، زانویی، مهره و لوله از آلومینیوم) ۷۶۰۹۰۰۰۰ می‌باشد.
  • تعرفه گمرکی برای ترخیص اتصالات لوله کشی (مثلاً کوپلینگ، زانویی، مهره و لوله) ۷۹۰۷۰۰۱۰ می‌باشد.
  • تعرفه گمرکی ترخیص بیل و بیل ۸۲۰۱۱۰۰۰ می‌باشد.
  • تعرفه گمرکی ترخیص اره برقی ۸۲۰۲۱۰۰۰ می‌باشد
  • تعرفه گمرکی ترخیص تیغ اره نواری ۸۲۰۲۲۰۰۰ می‌باشد
  • تعرفه گمرکی ترخیص تیغه اره برقی ۸۲۰۲۴۰۰۰ می‌باشد
  • تعرفه گمرکی ترخیص تیغ اره کار روی فلزات ۸۲۰۲۹۱۰۰ می‌باشد.
  • تعرفه گمرکی ترخیص اره، چوب، اره و ابزاری مانند ۸۲۰۳۱۰۰۰

 

واردات ابزارآلات صنعتی چگونه است؟

واردات ابزارآلات صنعتی: واردات در واقع فرآیندی از طریق بنادر گمرک انجام می‌شود. به طور معمول، افراد یا شرکت‌های مختلف انگیزه‌های مختلفی برای واردات یک محصول دارند.

تامین مواد اولیه، واردات تجهیزات مورد نیاز کشور و… اهداف دیگر برای واردات ابزارآلات. این مراحل شامل دریافت کارت بازرگانی، انتخاب کالای مورد نظر و بررسی فروشندگان آن، درخواست پیش فاکتور از فروشنده، محاسبه هزینه‌های واردات و… می‌باشد.

بیشتر بدانید :

بازرسی کالا در مبدأ و مقصد

کارت بازرگانی

برای واردات ابزارآلات در گام اول لازم است واردکننده این قطعات کارت بازرگانی دریافت کند. بنابراین، این واردکنندگان نیازی به دریافت کارت بازرگانی نخواهند داشت. بنابراین تنها لازم است این افراد رضایت یا تایید وزارت صنعت و معدن را داشته باشند.

 

انتخاب و بررسی کالاهای وارداتی

شما برای واردات ابزارآلات در این مرحله باید به چند نکته توجه کنید. از جمله این موارد است که آیا شما مجاز به وارد کردن ابزارهای مورد نظر خود هستید یا خیر.

 

درخواست پیش فاکتور از فروشنده برای واردات ابزارآلات

هنگامی که کشور و فروشنده مناسب را برای واردات ابزارآلات مورد نیاز خود انتخاب کردید، باید در مورد بسیاری از موارد با فروشنده مذاکره کنید.

از جمله قیمت ابزار صنعتی مورد نظر، نوع حمل این ابزارها، نحوه پرداخت یا زمان‌بندی آن‌ها، نوع بیمه، زمان تحویل کالا، ضمانت‌های لازم و… می‌باشد. پس از این مذاکره، پیش فاکتوری که به آن پروفرما نیز می‌گویند، تهیه می‌شود.

 

محاسبه هزینه‌های واردات ابزارآلات

زمانی که اطلاعات دقیقی از قیمت ابزار صنعتی خود و نوع ارسال و پرداخت به دست آوردید، می‌توانید تمامی هزینه‌های واردات ابزارآلات را برآورد کنید.

برای انجام این واردات نیز باید ارز تهیه کنید. شما می‌توانید ارز مورد نیاز برای واردات را به صورت آزاد یا مبادله‌ای یا ارز نیمایی یا صادراتی تهیه کنید.

اگر ابزارآلات مورد نظر شما جزو ابزارهای مورد نیاز کشور است می‌توانید از ارز مبادله‌ای استفاده کنید.

این ارز توسط دولت عرضه می‌شود و قیمت پایین‌تری دارد. اما نکته قابل توجه این است که فقط برای تامین کالاهای اساسی و به ویژه واردات از برخی کشورها در نظر گرفته شده است.

 

ثبت کردن سفارش در وزارت بازرگانی و دریافت مجوزهای لازم

برای واردات ابزارآلات باید در سامانه معاملات آنلاین ثبت نام کنید. این سامانه کالاهایی را که نیاز به مجوز دارند بررسی می‌کند. از طرفی برای دریافت ارز نیاز به ثبت سفارش در این سایت دارید.

بیشتر بدانید :

بازرسی کالا

برگ سبز گمرکی بگیرید

برای بررسی محموله‌های مختلف در این مرحله سه مسیر سبز، زرد و قرمز طراحی شده است. معیارهای بازرسی در هر یک از این سه مسیر متفاوت است.

در مسیر سبز فقط مجوزها بررسی می‌شود و اظهارنامه واردات پذیرفته می‌شود. در مسیر زرد علاوه بر مجوزها، مدارک حمل و نقل و همچنین هماهنگی بین آن‌ها به دقت بررسی می‌شود.

در مسیر قرمز که برای ترخیص کالا از گمرک در نظر گرفته شده است، مجوزها و مدارک بررسی می‌شود و از طرفی خود کالاهای وارداتی نیز بازرسی فیزیکی می‌شوند. انتخاب هر یک از این سه روش بر اساس سوابق واردکننده، نوع محموله وارداتی و… می‌باشد.

 

ترخیص کالا از گمرک

پس از دریافت سند واردات ابزارآلات، مجوز بارگیری ابزارآلات مورد نظر شما صادر می‌شود. بنابراین باید هزینه‌های ذخیره‌سازی را نیز بپردازید.

پس از پرداخت این هزینه‌ها بیجک انبار برای شما صادر می‌شود و می‌توانید ابزارآلات مورد نظر را ترخیص کنید.

 

ارتباط با کارشناسان گمرکی پرشین تجارت دوان

کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان ضمن ارائه مشاوره تخصصی به شما تجار عزیز درباره واردات ابزارآلات،  اخذ مجوزهای لازم برای انجام اینکار را نیز به شما تجار و تولیدکنندگان محترم ارائه می کنند.

برای بهره از مشاوره رایگان و تخصصی  می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۲۳۲۶، واتساپ ۰۹۰۱۸۳۱۷۵۴۱ به کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-9-6
0 246

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ

ثبت سفارش ، مجوز صمت و ترخیص تخصصی از گمرکات