واردات شیرآلات
واردات شیرآلات
واتساپ: 09018317558 02142326

واردات شیرآلات

 

یکی از مهم ترین واردات ایران، واردات شیرآلات است که یکی از پرمصرف ترین تجهیزاتی است که هر ساله با سبک و طراحی مدرنی طراحی و تولید می شوند.

صنایع مختلفی در ایران برای تکمیل یک پروژه در کارگاه های صنعتی و کارخانه های بزرگ که مرتبط با سیالات هستند، به واردات شیرآلات و استفاده از انواع نمونه های آن نیاز دارند.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با تکیه بر تیمی متخصص و باتجربه کلیه واردات شیرآلات و اتصالات را با سرعت و در کوتاه ترین زمان و مطابق تشریفات گمرکی انجام می دهند. جهت مطالعه در مورد واردات اتصالات گالوانیزه و انواع آن کلیک نمایید.

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع واردات شیرآلات و قوانین و مقررات ترخیص آن آشنا کنیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

واردات شیرآلات واردات شیرآلات صنعتی

 

صنایع مختلفی در ایران نظیر صنایع پتروشیمی، صنایع تولید روغن، صنایع نفت و گاز و… که در موقعیت های مختلفی مشغول به فعالیت هستند به واردات انواع شیرآلات از قبیل شیر یک طرفه، شیرهای اطمینان، شیرهای توپی، gate valve احتیاج دارند.

واردات شیرآلات و ترخیص آن نیاز به دانش و تجربه کافی از قوانین و مقررات گمرکی است که اگر به شرکت تخصصی ترخیص کار سپرده نشود، پیچ و خم هایی که در این مسیر وجود دارد، شما را متحمل هزینه های بیشتری خواهد کرد و زمان زیادی را از صرف خواهید داد.

بنابراین وجود یک ترخیص کار متخصص نه تنها واردات و ترخیص کالا را در کوتاه ترین زمان انجام خواهد داد بلکه با شناخت تشریفات گمرکی هزینه های مراحل ترخیص را به حداقل می رساند.

بیشتر بدانید :

واردات لوازم ورزشی

مراحل ترخیص شیرآلات

 

برای ترخیص شیرآلات و هر گونه کالایی نیاز به طی شدن مراحل زیر است که مجوز ترخیص و حق استفاده از کالای وارداتی به شخص بازرگان یا شرکت خصوصی داده شود:

1: مرحله اول اظهارنامه باید تنظیم و ارائه شود

این مرحله شروع کار ترخیص است و با تکمیل فرم اظهارنامه به صورت آنلاین در سامانه الکترونیکی epl گمرک و تایید مدارک و اظهارنامه ارائه شده مجوز ورود به مراحل ترخیص داده می شود.

از قبیل مدارکی که برای تنظیم اظهارنامه لازم است ارائه شود شامل: مجوز لازم ثبت سفارش کالا، فاکتور خرید، پروفرما، لیست عدل بندی، بیمه نامه، کپی مدارک شناسایی، ترخیصیه، بارنامه و… می باشد.

 

2: تعیین مسیر گمرکی

توسط کارشناسان گمرک مدارک ارائه شده در قسمت اظهارنامه بررسی می شوند و پس ار تایید و ثبت رسمی در سیستم، شماره کوتاژ دریافت می شود و مسیر گمرکی ( سبز، زرد، قرمز) مشخص می گردد.

سه مسیر سبز، زرد و قرمز برای پروسه ترخیص در گمرک انجام می گیرد، اگر شیرآلات مسیر سبز را دریافت کند بدون فوت وقت وارد مرحله بعدی می شود، اگر مسیر زرد دریافت شود، نیاز به تهیه و دریافت مدارک و مجوزهای خاصی می شود که باید از سازمان های مربوط اخذ شوند.

و پس از تایید مسیر سبز خواهد شد، در صورت دریافت مسیر قرمز پروسه ی ترخیص کالا طولانی می شود و بررسی های بیشتری برای مدارک نیاز دارد.

کارشناسان گمرک با بررسی کالای وارداتی و بررسی تعرفه و تطبیق مدارک با کالای وارد شده، مجوز لازم صادر می شود.

 

3: ترخیص کالای وارداتی

در مرحله پایانی ترخیص کالای وارداتی است، هزینه های گمرکی، هزینه های انبارداری پرداخت می شود تا پس از بررسی نهایی، مجوز ترخیص کالا داده شود.

کشورهای واردکننده زیادی که انواع شیرآلات را وارد می کنند شامل کشورهای آمریکا، فرانسه، کانادا، آلمان، چین می باشد که کشور ایران از این قائده مستثنا نیست.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با چند دهه تجربه و پیشینه خانوادگی در زمینه ترخیص و تشریفات گمرکی انواع کالا ها و ماشین آلات و دستگاه های صنایع مختلف توانسته است نظر و اعتماد مشتریان خود را در سراسر ایران به خود جذب نماید.

 

تعرفه های گمرکی

از کدهای تعرفه گمرک که به ترخیص شیرآلات اختصاص داده شده است به شرح زیر می باشد:

 • شیرآلات توپی: 84818020
 • شیرآلات دروازه ای: 84818015
 •  ایمنی: 84814000
 •  یک طرفه: 84813000
 •  صنعتی خودکار: 8481
 •  سوزنی: 84818090
 • شیرآلات صنعتی هیدرولیک خودکار: 84812000
 • کد تعرفه شیرآلات صنعتی پنوماتیک خودکار: 84812000

شیرآلات دیگری با کد تعرفه متفاوتی هستند که این خود نشان از تنوع واردات شیرآلات به کشور است:

 • شیر فلکه کشویی
 • شیرآلات مخصوص ظروف اسپری
 • شیر های مخصوص سیلندر گاز
 • شیرهای مخصوص اجاق گاز
 • شیر های بخاری های گازی
 • شیرهای آبگرمکن های گازی یا مخزن دیواری و…. از نمونه واردات شیرآلات است.
به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-9-16
0 873

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ