واردات ماشین آلات خط تولید فنر
واردات ماشین آلات خط تولید فنر
واتساپ: 09018317558 02142326

واردات ماشین آلات خط تولید فنر

در این مقاله از سایت پرشین تجارت دوان، قصد داریم اطلاعات مرتبط با واردات ماشین آلات خط تولید فنر را ارائه کنیم. در حال حاضر فنرها در شکل و همینطور جنس های مختلفی تولید می شوند و در زمینه های مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. با ما همراه باشید تا با واردات و ترخیص ماشین آلات خط تولید فنر  آشنا شوید.

به عنوان مثال برخی فنرها به عنوان قطعه مورد استفاده در کمک فنر خودرو مقاومت بالاتری نسبت به فنرهای حرارتی مورد استفاده در وسایل برقی دارند. فنرها از انواع مختلف در بازار ایران موجود هستند و از طریق دیگر کشورها وارد می شوند که اغلب آن ها تولید کشور چین می باشند. کارخانه های فعال در زمینه تولید فنر در ایران نیز نیازمند ماشین آلات مورد استفاده در این صنعت هستند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر آشنا شویم. جهت مطالعه در مورد واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

 

واردات ماشین آلات خط تولید فنر

 

واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر

 

اشاره کوتاهی کردیم که فنرهای موجود در بازار ایران، اغلب از دیگر کشورها وارد می شوند؛ اما با توجه به بالا بودن تعرفه های واردات و بحث های کمی و کیفی محصول، در داخل کشور نیز برخی واحد های تولیدی اقدام به تولید فنر و تامین نیاز داخلی می کنند. از مهم ترین مواردی که در زمینه تولید فنر وجود دارد این است که در خط تولید آن به ماشین آلاتی نیاز می باشد که از دیگر کشورها وارد می گردد.

 

اهمیت واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر

 

واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه بدون ماشین آلات خط تولید فنر میزان تولیدات داخلی در این زمینه کاهش پیدا می کند و همین موضوع به معنای افزایش واردات انواع فنر به داخل کشور است. البته با واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر، بخشی از نیاز داخلی تامین می شود و با این وجود نیز تامین بخش عمده فنر مورد نیاز وابسته به واردات است.

از آنجایی که فنرها در بسیاری از موارد کاربرد دارند، عدم واردات ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید فنر و کاهش تولیدات داخلی آن، می تواند آسیب های بسیاری را به صنایع مختلف وارد کند.

 

هدف از وارد کردن ماشین آلات خط تولید فنر

 

واردات ماشین آلات خط تولید فنر با هدف رفع نیاز صنایع وابسته به فنرسازی و همینطور افزایش تولیدات این محصول در داخل کشور انجام می شود. بدیهی است افزایش تولیدات در هر زمینه ای منجر به رونق اقتصاد کشور می گردد، چراکه می توان با رونق دادن به خط تولید فنر، از میزان هزینه واردات این محصول کم کرد و به تولید فنر اختصاص داد.

در صورتی که علاقه مند به واردات و ترخیص فنر و همینطور واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی از طریق راه های ارتباطی مندرج در مقاله با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

فنر چیست؟

 

فنر یک جسم با خاصیت ارتجاعی و یا کشسانی با شکل ماپیچی است. این قطعه به ظاهر ساده است اما بد نیست بدانید که از پرکاربردترین تجهیزات صنعتی به شمار می رود؛ به همین دلیل در انواع مدل ها، طرح ها و ابعاد تولید می شوند. فنرهای صنعتی باید دارای مقاومت بالایی باشند و در فشار بالا، پایداری و همینطور خاصیت ارتجاعی خود را از دست ندهند.

وقتی قطعه ای تحت نیروی خارجی قرار می گیرد، قبل از اینکه بشکند و تغییر شکل بدهد، دچار تغییر شکل الاستیک می شوند. معمولا در صنایع مختلف به فنرها با مقاومت های متفاوتی نیاز است که حد الاستیک متفاوتی داشته باشند. به این معنی که اگر فنر در تنش های بالایی نیز قرار گرفت بتواند با مقاومت بالا، حد الاستیک بالاتری داشته باشد. به این منظور از فولادهای کاربردی برای تولید فنر بهره می گیرند.

 

فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر چیست؟

 

فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر از عناصری شامل وانادیوم، سیلسیوم، مولیبدن، کروم و منگنز ساخته می شوند. با ترکیب هر کدام از این عناصر با فلز فولاد، آلیاژ های مختلفی تولید می گردد که هر کدام دارای یک ویژگی همچون مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر خستگی و … می باشد. به عنوان مثال استفاده از آلیاژ فولاد و کروم در تولید فنر، مقاومت آن را در برابر خوردگی افزایش می دهد و همینطور آلیاژ فولاد و سیلسیم منجر به افزایش الاستیسیته می گردد.

 

انواع فولاد فنر از نظر ترکیب شیمیایی

 

همانطور که اشاره کردیم از آلیاژ های مختلفی از فولاد برای تولید فنر استفاده می شود. به همین دلیل فولادهای کاربردی فنر از نظر ترکیب شیمایی و عنصرهای به کار رفته در آن ها در سه دسته قرار می گیرند:

 

فولاد زنگ نزن

این نوع از فولادهای کاربردی تولید فنر به دلیل داشتن عناصر کروم، نیکل، مولیبدن در ترکیب خود، مقاومت بالایی در برابر خوردگی، ضربه و فشار دارند. کروم خود فلز سختی است که ترکیب آن با فولاد، میزان سختی و مقاومت فولاد را نیز افزایش می دهد.

 

آلیاژ فولاد 

 

فولاد فنر از نوع آلیاژی در مواردی استفاده می شود که به مقاومت بالا در برابر تنش ها نیاز است.

 

فولاد پرکربن

 

نوع سوم نسبت به دو نوع دیگر، نمونه ارزان است و بیشتر در تولید فنر استفاده می شود.

لازم است اشاره کنیم که فلز فولاد خود ترکیبی از دو عنصر آهن و کربن می باشد. آهن به میزان بسیار زیادی در پوسته کره زمین وجود دارد اما غالبا به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد، در همین راستا آلیاژهای مختلفی از آن وجود دارد.

 

انواع فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر

 

برای تولید انواع فنرها به فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

 • CK67 : برای تولید فنرهای باکیفیت و با دقت ابعادی بالا
 • CK75 : تولید فنرها با دقت ابعادی بسیار بالا
 • 7176 : دارای خصوصیاتی شامل شکل پذیری بالا، الاستیسیته مطلوب، مقاوم در برابر خوردگی
 • 8161 : مقاوم در برابر سایش
 • 7701 : مناسب برای فنرهای چرخشی وتورها و صنعت خودرو
 • 8159 : برای تولید فنرهای چند لایه و مارپیچ

 

کدام دستگاه های مورد نیاز در خط تولید فنر وارد می شوند؟

 

تولید کنندگان داخلی برای تولید و ساخت فنر مورد استفاده در صنعت های مختلف به ماشین آلات مختلفی نیاز دارند. فرآیند ساخت فنرها به کمک ماشین آلات گوناگونی انجام می شود. در ادامه به چند دستگاه مهم و رایج که در صنعت تولید فنر مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره کرده ایم:

 

دستگاه سیم پیچ

 

این دستگاه به عنوان یک دستگاه پرکاربرد در ساخت فنر شناخته شده است که بیشتر برای تولید فنرهای فشرده سازی، پیچشی و الحاقی کاربرد دارد. مواد اولیه فنر با قرار گرفتن در این دستگاه به صورت فنر خارج می شود. میزان قطر و نوع فنر توسط این دستگاه قابل اندازه گیری است.

 

نوع دوم ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید فنر، دستگاه فرمینگ

این دستگاه نیز به منظور تولید انواع فنر پیچشی، فنرهای دوتایی چرخشی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دستگاه خم کننده فنر 

این دستگاه مکانیزمی برای خم کردن و شکل دادن به فنر دارد.

 

خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان از شرکت های بازرگانی فعال در زمینه واردات و ترخیص کالا می باشد که خوشبختانه توانسته است با به کارگیری کارشناسان مجرب، سابقه درخشانی در این زمینه داشته باشد. از مهم ترین خدمات ارائه شده در گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر و …. می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر
 • ترخیص ماشین آلات خطوط تولید فنر
 • واردات و ترخیص فنر
 • ترخیص فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر
 • ترخیص و حمل فنر تسمه ای و حلزونی
 • واردات و ترخیص فنر فشاری
 • ترخیص فنر پیچشی
 • واردات و ترخیص فنر کاسه نمد
 • ترخیص فنر صنعتی
 • واردات و ترخیص فنر شاخکی
 • ترخیص فنر سیم جمع کن
 • واردات و ترخیص فنر سیم جمع کن جاروبرقی
 • ترخیص فنر استند سیگار
 • واردات و ترخیص فنر فرمدار
 • ترخیص فنر فشاری
 • واردات و ترخیص فنر کششی
 • واردات و ترخیص شمع خودرو

 

ارتباط با کارشناسان

 

در نظر داشته باشید که پس از اقدامات لازم برای واردات فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر و همینطور واردات ماشین آلات خطوط تولید فنر ، بازرگانان باید اقدام به ترخیص آن ها از گمرک نمایند.

دراین زمینه به منظور کاهش زمان ترخیص کالا از گمرک و همینطور کم کردن هزینه ها، وارد کنندگان باید به قوانین امور گمرکی مسلط باشند. درغیر اینصورت توصیه می شود از ترخیص کاران مجرب کمک بگیرند.

برای دریافت مشاوره تخصصی پیرامون واردات و ترخیص ماشین آلات خط تولید فنر و فولادهای کاربردی در صنعت تولید فنر ، می توانید با شماره های 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمائید.

 

آیا واردات ماشین آلات خط تولید فنر به صرفه است و یا واردات فنر اقتصادی تر می باشد؟

همانطور که در متن مقاله فوق بدان اشاره کردیم، در صنایع مختلفی به انواع فنرها نیاز است که بدیهی است واردات ماشین آلات خط تولید فنر و افزایش تولیدات داخلی، نسبت به واردات فنر اقتصادی تر و به صرفه است. دلیل این موضوع نیز این است که نرخ ارز در حال افزایش می باشد و متاسفانه یک مسیر صعودی را نیز در پیش گرفته است، به همین دلیل واردات فنر با خروج ارز از کشور و هزینه های زیادی روبه رو خواهد بود. با واردات ماشین آلات خط تولید فنر، ضمن افزایش تولیدات داخلی، چرخ اقتصاد نیز رونق می گیرد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-12-7
0 1068

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ