واردات ژنراتور گازی
واردات ژنراتور گازی
واتساپ: 09018317558 02142326

واردات ژنراتور گازی

ژنراتور گازی در واقع نوعی موتور برق است که از یک ژنراتور و موتور گازسوز ساخته می شود. این ژنراتور در مواقع قطع شدن برق، انرژی الکتریسیته تولید کرده و نیاز به برق را برطرف می کند. به دلیل کاربرد گسترده این دستگاه، واردات آن بسیار با اهمیت است و باید به موقع انجام شود. به دلیل ضرورت وجود این ژنراتور در مکان های مختلف، در این مقاله واردات ژنراتور گازی و ترخیص آن را بررسی می کنیم پس با ما همراه باشید.

 

واردات ژنراتور گازی ترخیص و واردات ژنراتور گازی چه اهمیتی دارد؟

 

در دنیای امروز استفاده از برق در مکان های گوناگون، امری رایج و بسیار متداول است. در خانه ها، ادارات، کارخانه ها و صنایع گوناگون به برق نیاز است تا سیستم ها و دستگاه های مختلف به درستی کار کنند. حال اگر برق قطع شود، بخشی از صنایع و امور برنامه ریزی شده به تعویق افتاده و کاهش تولیدات اتفاق می افتد.

پس می توان گفت که ژنراتور گازی یک دستگاه بسیار مهم در صنایع گوناگون است که برق لازم برای عملکرد دستگاه را تامین می کند. از انواع گوناگون این دستگاه برای مصارف خانگی هم استفاده می شود و در مواقع لازم به کار می رود. ترخیص ژنراتور گازی باید کاملا به موقع انجام شود تا نیاز صنایع به این دستگاه را تامین کند. در صنایع پتروشیمی، نیروگاه ها و ماینرهای بیت کوین نیز از این دستگاه استفاده می شود.

 

واردات ژنراتور گازی از چه کشورهایی انجام می شود؟

 

بیشتر حجم واردات ژنراتور گازی از کشورهای آلمان، سوئد، ایتالیا، انگلیس و چین انجام می شود. این ژنراتورها برای رسیدن به کشور ما ممکن است دو یا چند مسیر را طی کنند و از راه های مختلفی به کشورهای مجاور و غیر مجاور حمل گردند. چند مسیره بودن حمل و نقل، هزینه های بیشتری را در پی دارد و بر قیمت نهایی محصول اثر افزایشی می گذارد.

 

مراحل واردات و ترخیص ژنراتور گازی

 

واردات هر کالایی مراحل خاصی دارد و برای واردات این نوع ژنراتور نیز باید مراحل قانونی و مجاز توسط تاجران انجام شود. این مراحل به شرح زیر می باشد.

 

تحقیق در مورد واردات ژنراتور گازی

برای واردات ژنراتور باید ابتدا در این باره تحقیقاتی داشته باشید تا تمامی مراحل را مطابق با قوانین مصوب پیش ببرید. تحقیقات به شما کمک می کند که از بخشنامه ها و قوانین جدید به خوبی مطلع شده و عملکرد مغایری با مصوبات نداشته باشید.

 

اخذ کارت بازرگانی

برای واردات ژنراتور گازی باید کارت بازرگانی دریافت نمایید تا از معافیت های مالیاتی بهره مند شوید. کارخانه یا شرکت شما باید دارای پروانه بهره برداری باشد تا پس از وارد شدن دستگاه به کشور، درخواست معافیت مالیاتی خود را به ارگان مربوطه ارائه دهید. پس از ثبت این درخواست، کارشناسان درخواست شما را بررسی می کنند و در صورت تایید، مجوز معافیت مالیاتی صادر می گردد.

 

تهیه و اخذ مجوز و مدارک

 

برای واردات و ترخیص ژنراتور گازی باید مدارک لازم تهیه شود و سپس به گمرک و ارگان های تحت نظر ارجاع داده شود. پس از گذراندن زمان معین می توانید تمامی مجوزهای لازم را اخذ کنید اما اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد، روند واردات با مشکلاتی روبرو می گردد.

 

انتخاب شرکت صادر کننده ژنراتور گازی

 

در ضمن تحقیقات اولیه قطعا به نتایجی در مورد بهترین کشورها و شرکت های صادرکننده ژنراتور گازی رسیده اید پس باید از بین این شرکت ها، بهترین شرکت را انتخاب کنید. پس از انجام برنامه ریزی ها به گفتگو و توافق با شرکت مورد نظر بپردازید تا واردات ژنراتور گازی را با موفقیت انجام دهید.

 

تهیه پیش فاکتور

 

پیش فاکتور در واقع سندی است که فروشنده تنظیم می کند و برای شما ارسال می نماید. پس از خواندن این فاکتور باید از کارشناسان خود برای بررسی دقیق آن کمک بگیرید تا اگر موردی مغایر با توافقات است، مشخص شود.

 

ثبت سفارش

 

پس از گذراندن مراحل قبلی نوبت به نهایی شدن ثبت سفارش می رسد. شما باید به وزارت صنعت و معدن مراجعه نموده و سفارش خود را بدین شکل ثبت کنید. در این مرحله ممکن است ممنوعیت ورود بعضی از کالاها مشخص شود و اگر از قبل تحقیق کرده باشید، با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد.

 

پرداخت ارز

برای واردات ژنراتور گازی می بایست پرداخت ارز انجام شود. در کشور ما برای بیشتر کالاهای وارداتی، ارز دولتی و ترجیحی اختصاص داده می شود.

 

حمل و نقل ژنراتور گازی

 

در نهایت ژنراتور گازی باید از طریق یک یا چند خطوط حمل و نقل به کشور وارد شود. بیمه شدن کالا برای حمل و نقل بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

 

ترخیص ژنراتور گازی از گمرک

 

ترخیص ژنراتور گازی آخرین مرحله از واردات این دستگاه می باشد. این مرحله از واردات، مراحل خاصی دارد و به دلیل اینکه ممکن است از روال کاری آن اطلاعات درستی نداشته باشید می توانید ترخیص کالای خود را به ترخیصکار بسپارید. از این طریق ژنراتور گازی در کوتاه ترین زمان از گمرک ترخیص می شود.

 

ژنراتور گازی از چه طریقی به کشور وارد می شود ؟

 

برای واردات ژنراتور گازی روش های مختلفی به صورت دریایی، زمینی و هوایی وجود دارد. بیشتر دستگاه های سنگین از راه زمینی و دریایی به کشور وارد می شوند و ممکن است از مرز چند کشور عبور کرده و سپس به ایران وارد گردند. ژنراتورهای گازی ساخت چین معمولا از طریق دریا به دبی وارد شده و از آنجا به ایران حمل می شوند. ترخیص ژنراتور گازی دیگر کشورها نیز ممکن است از طریق یک یا چند مسیر انجام گیرد.

 

بیشتر بدانید :

واردات تیغه برش

 

مزایای ژنراتور گازی

 

  •  ژنراتور گازی در مقایسه با سایر ژنراتورها ، صدای کمتری تولید می کند و منجر به کاهش آلودگی صوتی می شود.
  • آلاینده های تولید شده بر اثر ژنراتورها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. ژنراتورهای گازی سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند و و آلاینده های کمتری را وارد محیط می کنند.
  • سوخت ژنراتورهای گازی تهیه آسانی دارد و نیازی به صرف وقت و هزینه بسیاری ندارد.
  • پس از واردات ژنراتور گازی و استفاده از آن، امکان اینکه مجاری سوخت دستگاه دچار گرفتگی شوند وجود ندارد.
  • ژنراتورهای گازی نیازی به ذخیره سوخت ندارند و می توانند به راحتی به گاز شهری وصل شوند.
  • این ژنراتورها سوخت ارزانی دارند و روند تولید برق به وسیله آنها مقرون به صرفه است.

 

انواع ژنراتور گازی

 

 ژنراتور خانگی

 

ژنراتورهایی با توان پایین تر از ۶۰ کاوا و فشار ۱/۴ هستند. این ژنراتورها بسیار کم مصرف بوده و در مراکز تجاری و ساختمان های مسکونی امکان استفاده تا ۱۰۰ آمپر برق اضطراری را فراهم می سازند. این ژنراتورها دارای دو نوع شاسی بدون پوشش و با پوشش می باشند.

 

 ژنراتور گازی بدون شاسی عایق

 

ترخیص ژنراتور گاز برای هر دو نوع شاسی یکسان است. در ژنراتور گازی با شاسی بدون پوشش که به آن شاسی ساده نیز می گویند، هیچ عایق صدایی بر روی ژنراتور قرار ندارد و صدای آن برای افراد بسیار آزاردهنده است.

 

 ژنراتور گازی با شاسی عایق

 

این نوع ژنراتور دارای شاسی با پوشش عایق یا کانوپی می باشد. در این نوع ژنراتور یک عایق بر روی ژنراتور قرار می گیرد و از انتقال سر و صدا به محیط اطراف جلوگیری می کند. واردات ژنراتور گازی با شاسی عایق متداول تر است زیرا می توان آن را در فضای عمومی هم نصب کرد.

 

ژنراتور صنعتی

 

برخلاف ژنراتورهای خانگی، این نوع ژنراتور توانی بیش از ۶۰ کاوا دارد و فشار آن ۲ پوند می باشد. از این ژنراتور در مراکز صنعتی استفاده می شود و با استفاده مداوم، آسیبی نمی بیند زیرا دوام و ماندگاری بالایی دارد.

 

کلام پایانی

واردات ژنراتور گازی برای صنایع داخلی و مصارف خانگی بسیار با اهمیت است. در مواقع قطع شدن برق می توان از ژنراتور گازی به آسانی برای تولید برق استفاده نمود و هزینه مناسبی برای آن پرداخت کرد. گاز سوز بودن این ژنراتور باعث شده است که سوخت آن به آسانی تهیه شود و برای مصارف خانگی نیز می توان آن را در مواقع لازم به گاز شهری وصل نمود.

ژنراتور گازی در صنایع پتروشیمی، نیروگاه ها و ماینرها نیز به کار می رود. توجه داشته باشید که از ژنراتور گازی مناسبی استفاده کنید زیرا هر یک از ژنراتورهای گازی برای محل خاصی مناسب هستند و انواع صنعتی و خانگی آن تفاوت هایی دارند.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-4-29
0 573

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ