ثبت سفارش كالا و راهنمای جامع آن
ثبت سفارش كالا و راهنمای جامع آن
واتساپ: 09018317558 02142326

ثبت سفارش كالا و راهنمای جامع آن

ثبت سفارش كالا و راهنمای جامع آن برای واردات کالا یکی از اولین و مهم ترین اقداماتی است که هر تاجر و بازرگانی باید پیش از انجام فرآیندهای واردات کالا به آن توجه نموده و زمان و دقت کافی برای انجام این پروسه اداری صرف نماید. در واقع ثبت سفارش واردات کالا فرآیندی است که طی انجام آن تاجر یا بازرگان سندی را از سیستم وزارت صمت کشور دریافت می کند که نشان می دهد، واردات کالا قانونی بوده و تحت نظارت سازمان های ذیربط به انجام رسیده است.

ثبت سفارش کالا

ثبت سفارش کالا

ثبت سفارش كالا و راهنمای جامع آن

 

بنابراین ثبت سفارش واردات کالا و همچنین دریافت پیش فاکتور از فروشنده کالا اولین گام در زمینه ی واردات کالا شناخته می شوند. برای دریافت مجوز ثبت سفارش واردات کالا تا چند سال پیش لازم بود که تجار و بازرگانان به سازمان توسعه تجارت ایران مراجعه نموده و پس از ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به این سازمان مجوز ثبت سفارش کالا را از سازمان توسعه و تجارت دریافت نمایند؛ اما امروزه و در چند سال اخیر این روند تغییر یافته و به شکل کاملا الکترونیک قابل انجام است.

امروزه وزارت صنعت و معدن و تجارت با راه اندازی یک سایت اینترنتی فرآیند ثبت سفارش واردات کالا را برای افراد راحت تر  کرده است، به طوری که افراد با مراجعه به سامانه اینترنتی ntsw.ir می توانند درخواست خود را مبنی بر ثبت سفارش واردات کالا از طریق این سامانه به انجام برسانند و بدون هیچ گونه مراجعه به سازمان، مجوزهای لازم در زمینه واردات کالا را دریافت نمایند.

ثبت سفارش کالا

به طور کلی باید گفت که مجوز ثبت سفارش واردات کالا سندی است که توسط وزارت صمت صادر شده و نشان می دهد که تجارت شما در زمینه واردات کالا به کشور مطابق قانون و تحت نظارت سازمان های مربوطه به انجام می رسد. اطلاعات این سند شامل یک کد هشت رقمی می باشد که همراه با تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی مجوز ثبت سفارش کالا در یک برگه درج می گردد تا صاحب کالا از آن به منظور نشان داده مالکیت خود در زمان ترخیص کالا از گمرک استفاده نماید.

در خصوص سامانه اینترنتی وزارت صمت باید بگوییم که متقاضیان حقیقی یا حقوقی در خصوص ثبت سفارش واردات کالا می توانند به صورت 24 ساعته به این سامانه مراجعه نموده و پس از ثبت نام در این سامانه و دریافت نام کاربری و رمز عبور خود نسبت به ثبت سفارش کالاهای خود اقدام نمایند. همچنین باید بگوییم که کلیه ی پیگیری ها در خصوص ثبت سفارش کالا و دریافت تاییدیه های لازم این کار، تماما از طریق این سامانه و به صورت اینترنتی قابل انجام بوده و نیازی به مراجعه حضوری نیست. جهت آشنایی بیشتر با راهنمای ثبت سفارش کالا  بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

 

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1403-1-19
0 44858

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ