ترخیص خازن
ترخیص خازن
واتساپ: 09018317541 02142326

ترخیص خازن

واردات و ترخیص خازن و سایر قطعات الکترونیکی
02142326
واتساپ 09018317541

واردات و ترخیص خازن از گمرک

 

امروزه به دلیل گسترش صنایع و افزایش خواسته‌های مردمی، دستگاه‌ها و وسایل گوناگونی ساخته می شوند. گاهی تولید این ابزارها در ایران کافی نبوده و برخی افراد تصمیم می‌گیرند که این کالاها را از دیگر کشورها وارد کنند. یکی از کالاهایی که از کشور‌های دیگر وارد ایران می‌شود، خازن می‌باشد. خازن وسیله‌ای است که در انواع مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه واردات و همچنین ترخیص خازن که در دسته واردات تجهیزات الکترونیکی می باشد را با هم بررسی می‌کنیم.

واردات خازن

 

خازن چیست؟

 

نام دیگر خازن، انباره می‌باشد که در مدارهای الکتریکی قرار می‌گیرد و بار انرژی الکتریکی را در خود ذخیره می‌کند. خازن‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که از نظر داشتن دو صفحه یا هادی، با هم شباهت دارند. در بین صفحات خازن یک عایق قرار می‌گیرد و این عایق در تعیین نوع کار خازن بسیار با‌اهمیت است. صفحات خازن در شکل‌ها و جنس‌های گوناگونی ساخته می‌شود که از جمله جنس‌های ساخته شده با آن، می‌توان به فلز یا الکترولیت اشاره نمود.

 

انواع خازن های وارداتی به ایران

 

همانطور که گفته شد خازن‌ها انواع مختلفی دارند که هر یک در وسایل و مدارهای گوناگونی قرار گرفته و مسئولیتی را عهده‌دار می شوند. خازن‌ها کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند و به همین دلیل از کشورهای دیگر وارد می‌شوند. از جمله خازن‌های صادر شده از دیگر کشورها که می‌توانند به ایران وارد شوند، ابر خازن، خازن سرامیکی، متغیر، ورقه‌ای، کاغذی، الکترولیتی، میکا، ثابت، آلومینیوم، شیمیایی، مسطح، پلاستیکی، تانتالیومی و استوانه‌ای می باشند. ترخیص خازن از گمرک ایران، بخش عظیمی از مشکلات صنایع را برطرف می نماید.

 

واردات خازن چه اهمیتی دارد؟

 

از جمله مهمترین اهمیت‌های واردات خازن، قابلیت ذخیره انرژی الکترواستاتیک در یک میدان الکتریکی توسط آنها می‌باشد. خازن‌ها می‌توانند هم انرژی را در خود نگه دارند و هم انرژی را آزاد کنند. طراحی مدارهای الکتریکی بدون کندانسور یا خازن امکان پذیر نیست و حتما باید خازن‌ها در این مدارها وجود داشته باشند. به دلیل اینکه خازن‌ها انرژی را به صورت مستقیم بر روی هادی‌ها جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند، روند شارژ و تخلیه سریع‌تر اتفاق می‌افتد. خازن‌ها همچنین می‌توانند برنامه‌هایی که ولتاژ بالا دارند را مدیریت نمایند زیرا دارای حساسیت کمی نسبت به دما می‌باشند. هر خازن ممکن است بتواند حدود ۱۰ تا ۱۵ سال باقی بماند که این زمان به عملکرد آن بستگی دارد.

 

واردات خازن از چه کشورهایی انجام می شود؟

 

خازن‌ها به دلیل سایز کوچکی که دارند در تعداد بالا سفارش داده می‌شوند به همین دلیل برای اطمینان از سالم و با کیفیت بودن خازن‌ها بهتر است از یک شرکت وارد کننده کمک بگیرید تا سفارش شما را از دیگر کشورها خریداری کند. امروزه بیشتر واردات و ترخیص خازن از کشورهای تایوان، کره و چین انجام می‌گیرد و شما با ثبت سفارش خود به یک شرکت معتبر وارد‌کننده می‌توانید باکیفیت‌ترین و مناسب‌ترین خازن‌ها را خریداری نمایید.

 

مراحل ترخیص و واردات خازن

 

برای واردات خازن مانند واردات دیگر وسایل، فرد وارد کننده باید مراحلی را طی کند تا در نهایت بتواند خازن‌های مورد نظر را مورد استفاده قرار دهد. در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم.

 

 تحقیق درباره واردات خازن

 

شما حتما قبل از ثبت سفارش خود باید درباره تمامی مراحل واردات خازن کشورهای صادرکننده این قطعات تحقیق کنید. برای این کار باید با‌دقت عمل کرده و هیچ موردی را از قلم نیندازید زیرا اگر در کوچکترین مورد اشتباهی کنید ممکن است خسارات جبران ناپذیری را پدید آورد.

 

مشاوره با افراد متخصص

 

پس از انجام تحقیقات مورد نیاز باید به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه نموده و تمامی اطلاعات و خواسته‌های خود را شرح دهید. این افراد می توانند با‌توجه به نیاز شما و همچنین کشورهای تولیدکننده خازن‌ها، شما را راهنمایی کرده و به یک شرکت واردکننده معرفی نمایند. شما اکنون باید درباره این شرکت و اعتبار آن تحقیق کنید تا بتوانید سفارش خود را با اطمینان خاطر به آن واگذار نموده تا در نهایت ترخیص خازن صورت گیرد.

 

دیدار با صاحبان شرکت واردکننده

 

پس از اطمینان درباره اعتبار شرکت واردکننده باید زمانی را با مدیر آن تنظیم نموده و به دیدار صاحبان این شرکت بروید و با آنها به بحث و گفت‌وگو بپردازید. در این مرحله شما باید تمامی اطلاعات خازن‌های مورد نظر را برای آنها بیان و توقعات خود را مطرح کنید.

 

 عقد قرارداد با شرکت واردکننده

 

در صورت توافق دو طرف برای واردات خازن ، باید قراردادی نوشته شده و پس از خواندن و اعلام رضایت طرفین، توسط آنها امضا ‌گردد. در این زمان حتما قرارداد را بخوانید و در صورت نبود بخشی از خواسته‌های شما در آن، از آنها بخواهید که خواسته شما را اضافه‌ کنند.

 

دریافت مجوز توسط شرکت واردکننده

 

پس از عقد قرارداد، شرکت وارد‌کننده باید یک‌سری مدارک و مجوزات را از ارگان‌های مرتبط دریافت نماید تا بتواند سفارشات شما را به ایران وارد کند. اداره گمرک اجازه ورود هیچ کالایی را بدون مجوز نمی دهد پس وجود این مجوزها و مدارک کاملا ضروری می‌باشد. از اینجا به بعد انجام کارهای واردات بر عهده شرکت واردکننده است اما شما هم می‌توانید بر کار آنها تا زمان ترخیص خازن نظارت داشته باشید.

 

 انتخاب کشور و شرکت صادرکننده

 

شرکت واردکننده مطمئنا اطلاعات جامع و کاملی درباره خازن‌ها و کشورهای صادرکننده آنها دارد و براساس همین اطلاعات، کشور و همچنین شرکت معتبری را برای خرید خازن‌ها انتخاب می نماید. پس از انتخاب این شرکت با آنها به گفت‌وگو می پردازد و در نهایت با رضایت طرفین، پیش فاکتور را از شرکت صادرکننده دریافت می کند.

 

 ثبت سفارش

 

اکنون شرکت واردکننده باید به وزارت صنایع، معدن و تجارت مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کند تا اگر ممنوعیتی برای این کالاها وجود دارد، از آن مطلع شود. در صورت نبود هیچ‌گونه ممنوعیتی این شرکت باید براساس توافق، ارز دولتی و ترجیحی را پرداخت نماید.

 

 حمل و نقل و بیمه

 

به دلیل حساس بودن واردات خازن ، باید این کالاها پس از سفارش و پرداخت هزینه به بهترین شکل به کشور ایران صادر شوند تا هیچ آسیبی متوجه آنها نگردد. برای اطمینان از ارسال خازن‌ها بهتر است این کالاها را بیمه کرده تا در صورت وقوع هر اتفاقی، نگرانی برای آنها وجود نداشته باشد. بهترین راه برای حمل و نقل خازن‌ها راهی است که به زمان و هزینه کمتری نیاز داشته باشد. انتخاب روش حمل و نقل خازن‌ها به عهده شرکت وارد‌کننده می باشد.

 

ترخیص خازن‌ها

 

شرکت وارد‌کننده در مرحله آخر باید برای ترخیص خازن از اداره گمرک اقدام کند. ترخیص این خازن‌ها ممکن است کمی زمان‌بر باشد اما شرکت واردکننده انتخابی شما مطمئنا می‌تواند ترخیص این کالاها را به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد زیرا این شرکت‌ها سال‌ها سابقه واردات انواع وسایل و تجهیزات را داشته و از روند انجام امور گمرکی اطلاعات کافی را دارند.

 

 

راه‌های واردات خازن به ایران

 

خازن‌ها می‌توانند از راه‌های زمینی، هوایی و دریایی وارد ایران شوند اما باید شرکت واردکننده راهی را برای واردات این کالاها انتخاب کند که در سریعترین زمان ممکن به ایران برسد و خسارتی به خازن‌ها وارد نشود. طریقه راه ورود خازن‌ها براساس مقدار و وزن آنها مشخص می شود و اگر وزن این کالاها کم باشد راه هوایی برای ورود این کالاها به کشور مناسب است. البته راه‌های دریایی و زمینی بیشتر مورد استفاده هستند زیرا می‌توانند برای ارسال این خازن‌ها در وزن‌های بالاتر مناسب باشند.

ممکن است راهی مستقیم از کشور صادرکننده به ایران وجود نداشته باشد، در این صورت باید واردات خازن به صورت غیرمستقیم انجام شود. در این روش ابتدا این کالاها از کشور صادرکننده به کشوری دیگر می‌روند و سپس به سوی ایران می‌آیند. قیمت پایانی واردات خازن‌ها به روش ارسال آنها نیز بستگی دارد و اگر این کالاها به صورت دومسیره ارسال شوند، مطمئنا قیمت واردات آنها نیز بیشتر می شود.

 

کاربرد خازن‌ها

 

همانطور که در بالا گفتیم، کار اصلی خازن‌ها ذخیره بار و انرژی الکتریکی می‌باشد و از آنها در مدارهای الکتریکی برای ایجاد میدان الکتریکی یکنواخت و پایدار استفاده می‌گردد. خازن‌ها جریان متناوب را از خود عبور داده و مانع از عبور جریان ثابت می‌شوند، به همین دلیل از این وسایل به‌ عنوان فیلتر نیز در مدارهای الکتریکی استفاده می‌شود. در ساخت انواع وسایل مانند رادیوها، لامپ‌ها، تلویزیون‌ها باید از خازن استفاده شود و در صورت نبود آن، این وسایل با مشکل روبرو می‌گردند.

 

کلام آخر

 

شما اکنون می توانید با توجه به نکات و مطالب گفته شده ، ثبت سفارش و واردات خازن را از بهترین شرکت‌ها انجام دهید و از سالم و باکیفیت بودن این تجهیزات مطمئن شوید. توجه به تمامی موارد گفته شده در هنگام خریداری، واردات و ترخیص خازن لازم و ضروری بوده و کار شما را آسان‌تر می کند. بهتر است برای اطمینان از کیفیت خازن‌ها، از بازرس کمک بگیرید که معمولا شرکت‌های وارداتی به این موضوع نیز توجه دارند.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-5-10
0 35

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ

ثبت سفارش ، مجوز صمت و ترخیص تخصصی از گمرکات