پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
سرانجام خودروهای دپو شده با توجه به گفته های مدیر مرکز واردات
سرانجام خودروهای دپو شده با توجه به گفته های مدیر مرکز واردات

سرانجام خودروهای دپو شده با توجه به گفته های مدیر مرکز واردات

سرانجام خودروهای دپو شده در گمرکسرانجام خودروهای دپو شده با توجه به گفته های مدیر مرکز واردات : “مراحل تصویب ترخیص خودروهای وارداتی در حال نهایی شدن است”، این گفته مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می باشد.

علی معقولی در ابتدای برنامه گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به ترخیص 13 هزار خودرو موجود در گمرک اظهار کرد: مراحل تصویب این خودروها در حال نهایی شدن است و شامل خودرو‌هایی هستند که طی ماه‌های قبل به گمرک وارد شدند. بخشی از این خودرو‌ها مشغول بحث‌های قضایی هستند، اما ان شاالله طی مراحل این مصوبه, به تدریج ترخیص این خودرو‌ها را در گمرک خواهیم داشت.

معقولی با اشاره به اینکه درصد بالایی از کالا‌های اظهاری به ما ظرف 3 روز ترخیص می‌شوند گفت: ماشین آلات از پرداخت حقوق ورودی معاف هستند.در حال حاضر برخی از کالا‌ها منتظر ثبت سفارش و برخی دیگر منتظر تخصیص ارز هستند .

لاستیک‌هایی که اخیراً وارد شده با تأمینی که از سوی بانک مرکزی صورت گرفته در مرحله ترخیص قرار دارد. برای واحد‌های تولیدی که از پرداخت حقوق ورودی معاف هستند ترخیص به صورت 100 درصدی انجام می‌شود، آن‌هایی که کد رهگیری ندارند با 70 درصد ترخیص کالا صورت می‌گیرد؛ کسانی که کد رهگیری دارند و می‌توانند ضمانت نامه بگیرند کالاهایشان به صورت 100 درصدی ترخیص می‌شود.
معقولی با اشاره به اینکه هیچ واحد تولیدی نیست که 70 درصد کالا‌های وارداتی اش با وجود نقص مدارک از گمرک ترخیص نشده باشد اظهار کرد: روند ترخیص لاستیک و نهاده‌های دامی از گمرکات کشور تسریع شده است.

نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1397-10-15
1 242

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

نظرات

  • لینکدونی لینک سیتی

    سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث
    ایجاد انگیزه براتون بشه

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "