ترخیص نسیه کالا امکانپذیر شد
ترخیص نسیه کالا امکانپذیر شد
واتساپ: 09018317558 02142326

ترخیص نسیه کالا امکانپذیر شد

ترخیص نسیه کالا امکان پذیر شد

 

رییس کل گمرک ایران گفت: در حال حاضر، ترخیص نسیه کالا در گمرک امکانپذیر است.بعضا ‌علیه گمرک در خصوص قاچاق برخی کالاها جوسازی می شود، این در حالی است که گمرک تمامی این اطلاعات را از طریق سیستم های هوشمند بعد از گمرکات در اختیار همه دستگاه های نظارتی و نیروی انتظامی قرار می دهد.

کالاهای وارداتی از گمرک با کد رهگیری

تمامی کالاهای وارداتی از گمرک کد رهگیری دارند.معاون وزیر اقتصاد توضیح داد: یعنی بعد از گمرک این اطلاعات در اختیار ایستگاه های بازرسی نیروی انتظامی و مراجع قضایی قرار می‌گیرد و آنها با استفاده از کد رهگیری می توانند اطلاعات مربوط به شخص، کارت بازرگانی، کالای ورودی و خروجی و ارزش آن را بررسی کنند و حتی شماره کامیون، هویت راننده آن و اینکه کالا به چه انباری برده شده در سیستم ثبت شده و قابل‌ کنترل است. مثلا گمرک بانک اطلاعاتی‌ را ایجاد کرده که نشان می دهد در چه شهری، چقدر کالا از  کدام گمرک، در کدام ‌انبار تخلیه شده است.

وی افزود: همانطور که می‌دانید بر اساس اعلام سازمان جهانی گمرک در بین ۱۷۶ کشور عضو، گمرک ایران مقام اول در مبارزه با قاچاق را کسب کرده است. عسگری گفت: گمرک سامانه جامع گمرکی را توسعه داده و اطلاعات ارزشمندی را ایجاد کرده است.

بانک اطلاعاتی گمرک خیلی غنی شده و با در اختیار داشتن آمار دقیق از میزان واردات و صادرات، می توان برای نیازهای آینده برنامه ریزی کرد.

این مقام مسئول در گمرک ایران افزود: از طریق همین اطلاعات ما در سال گذشته، میزان زیادی مواد مخدر در گمرک کشف کردیم و این اقدام گمرک بارها مورد تحسین نهادهای بین المللی قرار گرفته است.

بیشتر بدانید :

رییس کل گمرک گفت: تمامی کالاهای خروجی از گمرکات شناسنامه دار هستند و اطلاعات کالاهای ترخیص شده از گمرک در سامانه جامع گمرکی ثبت و جزیی ترین اطلاعات این کالاها از طریق سامانه های گمرک قابل رهگیری است.

عسگری اظهارداشت: امروز با سامانه جامع گمرکی شاهد هستیم که اطلاعات کالاهای ترخیص شده در بانک اطلاعاتی گمرک به‌ روز و به لحظه موجود است و به صورت آنلاین در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد. از زمان اجرای سامانه جامع گمرکی امکان رهگیری تمامی کالاها از گمرک فراهم شده است.

مطالعه بیشتر

واردات کالا با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

رییس کل گمرک ایران ادامه داد: پروانه به شکل الکترونیکی صادر می‌شود، ضمن اینکه امکان استعلام الکترونیکی پروانه‌ها در هر زمان و مکانی از طریق سامانه جامع گمرکی فراهم است.

معاون وزیر اقتصاد افزود: اگر اظهارکننده اقدام به اظهار خلاف واقع کند در صورت مغایرت در سیستم، به صورت خود کار اعلام می‌شود. عسگری ایجاد تسهیلات برای خروج کالای صادراتی در کوتاه ترین زمان را از دیگر برنامه های گمرک عنوان کرد و گفت: در تلاشیم زمان ترخیص کالا کمتر از شش ساعت باشد.وی با اشاره به طرح ورود موقت مواد اولیه واحد های تولیدی گفت: ترانزیت مواد اولیه واحدهای تولیدی از گمرکات مبدا تا مقصد و انبارهای اختصاصی واحدهای تولیدی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

رییس‌ کل گمرک ایران با اشاره به ارائه تسهیلات به واحد های بزرگ تولیدی در گمرک هم گفت: ترخیص کالاهای واحدهای تولیدی که مشکل نقدینگی دارند، در حال حاضر به صورت «ترخیص نسیه» انجام‌ می پذیرد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1397-1-29
0 1715

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ