پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ترخیص کاغذ
ترخیص کاغذ

ترخیص کاغذ

ترخیص-کاغذ

 

ترخیص کاغذ

آیا چیزی از چگونگی ترخیص کاغذ از گمرک می دانید؟ در طول سالیان تنوع کاغذ افزایش پیدا کرد و واردات کاغذ به کشورهای دیگر روند صعودی پیدا کرد. به این علت که تولید کاغذ هزینه ی زیادی دارد و مصرف کاغذ در کشورمان بیشتر از تولید آن است. به این علت شرکت های زیادی در زمینه واردات و ترخیص کاغذ مشغول به فعالیت هستند. که شرکت بازرگانی پرشین تجارت دوان یکی از شرکت های است که در زمینه ترخیص کاغذ فعالیت دارد.

در کشور ایران هر کالایی که می خواهد وارد کشور شود توسط سیستم هماهنگ کد گذاری می شود که این سیستم یکپارچه و جهانی می باشد در تمام کشورهای جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

کاغذ یکی از کالاهای است که تنوع تولید فراوان دارد که به دلیل این تنوع کد تعرفه های زیادی هم دارد. برای ترخیص کاغذ باید به تمامی تشریفات گمرکی و ترخیص کالا وارد باشیم. بیشتر کاغذ در کشور صرف تولید کاغذ روزنامه و کاغذ تحریر می شود که در سال مصرف کاغذ به 50 هزار تن می رسد که بیشتر این تعداد از طریق واردات از خارج کشور تامین می شود.

این حجم از واردات کاغذ نشان می دهد که حجم بالایی از واردات و ترخیص کاغذ در گمرکات کشور صورت می گیرد و این کاغذ ها از کشورهای ترکیه، امارات، اسپانیا، چین، هلند و فرانسه وارد کشور می شوند.

ترخیص انواع کاغذ

در سال 1393 یک ملیون کاغذ با ارزش حدود یک میلیارد دلار از گمرکات ایران ترخیص شده است که این حجم از واردات از کشورهای مختلفی بوده است. که تعرفه واردات کاغذ به ایران حدود 5% و 9% درصد مالیات ارزش افزوده به ان تعلق گرفته است.

که این تعرفه ها در زمان ترخیص کالا قبل از خروج از گمرک به منظور صدور و اخذ برگ سبز گمرکی و ترانزی کالا و هم چنین ارسال آن به گمرک باید پرداخت شود.

در سامانه ارزش گمرکی برای کاغذ های پشت چسب دار با گرماژ 92 گرم بر متر مربع که بر روی یک لایه کاغذ آغشته به مواد پلاستیکی به عنوان محافظ قرار گرفته ارزش 2 دلار تعیین شده است.

واردات کاغذ پشت چسب دار 9% مالیات بر ارزش افزوده دارد در حالی که کاغذ های تحریر از معافیت مالیاتی برخوردار هستند.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص کاغذ دیواری از جنس کاغذ، مشمول ردیف 4814 است که دارای 22 % حقوق ورودی و 8 % مالیات ارزش افزوده است.

 

تعرفه گمرکی انواع کاغذ

  • کاغذ کپی ردیف 48025700 با احتساب 5% حقوق مردودی است.
  • کاغذ A3 دارای 4% حقوق گمرکی و فاقد مالیات ارزش افزوده است.
  • تعرفه گمرکی کاغذ و مقوای دست ساز، دارای حقوق ورودی 5% و 9% مالیات به ارزش افزوده
  • کاغذ A4 دارای 15% حقوق گمرکی و از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است.
  • ورق پشت چسب دار پروپیلن 39199030
  • ورق پی وی سی پشت چسب دار 39199090

برای ترخیص کاغذ  چه باید کرد؟

برای اینکه بتوانید کالاها را به شکل درست و در کمترین زمان  و با هزینه پایین ترخیص کنید باید حتما به دسته بندی کالایی سیستم گذاری توجه داشته باشید. و باید بدانید که کاغذ مورد نظر شما در کدام کد تعرفه و براساس مبدا کالا و زمان تولید آن و برند کالا با چه ارزشی در گمرک ارزش گذاری می شود. به علاوه باید بدانید که کالای مورد نظر شما در چه کد تعرفه کالای قرار گرفته است.

در هنگام انجام دادن مراحل ترخیص کالا در صورت ندانستن اطلاعات کالا مانند کد تعرفه و … ممکن است جرایم نقدی به همراه داشته باشد. پس با محول کردن این کار به افراد با تجربه شرکت بازرگانی پرشین تجارت دوان از مرحله اول که ثبت سفارش کاغذ و گرفتن مجوزهای واردات در وزارت بازرگانی است تا مرحله ترخیص کاغذ از گمرک کشوری بسپارید تا با صرف کم ترین هزینه و در کمترین زمان کالاهایتان را تحویل بگیرید.

این شرکت در زمینه واردات و صادرات انواع ماشین آلات بسته بندی تا ماشین آلات برش کاغذ و تجهیزات کارخانه ی دارای سوابق موفقی است و در این زمینه می تواند با دادن مشاوره از طریق مشاوره های خود در زمینه واردات و صادرات به شما کمک کنند.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-7-19
0 15

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "