جزئیات قانون جدید برای صدور كارت بازرگانی
جزئیات قانون جدید برای صدور كارت بازرگانی
واتساپ: 09018317541 02142326

جزئیات قانون جدید برای صدور كارت بازرگانی

جزئیات قانون جدید برای صدور كارت بازرگانی

جزئیات قانون جدید برای صدور كارت بازرگانی ، رئیس كنفدراسیون صادرات ایران اعلام كرد: بر اساس قانونی كه با توافق با اتاق بازرگانی انجام شده و اجرایی خواهد شد، قرار است كارت‌های بازرگانی سال اول محدودیت واردات داشته باشند، ‌در سال دوم این محدودیت كمتر می‌شود و در سال سوم در صورتی كه مالیات‌شان تسویه شده باشد سقف كارت بازرگانی برداشته خواهد شد.

صدور_كارت_بازرگانی

بیشتر بدانید : قانون امور گمركی

محمد لاهوتی گفت: كارت بازرگانی ابزاری در اختیار واردكننده یا صادركننده است كه باید از آن استفاده كند. اما اینكه چگونه می‌توان از سوءاستفاده كارت‌های بازرگانی جلوگیری كرد به نحوه اعطای كارت بازرگانی بر می‌گردد. بر اساس قانونی كه با توافق با اتاق بازرگانی انجام شده و اجرایی خواهد شد، قرار است كارت‌های بازرگانی سال اول محدودیت واردات داشته باشند، ‌در سال دوم این محدودیت كمتر می‌شود و در سال سوم در صورتی كه مالیات‌شان تسویه شده باشد سقف كارت بازرگانی برداشته می‌شود.

رئیس كنفدراسیون صادرات ادامه داد: ‌چنین اقداماتی می‌تواند قدمی رو به جلو باشد اما اینگونه محدودیت‌ها با اصل اقتصاد باز و آزاد در تقابل است. واقعیت این است كه كارت بازرگانی نباید ابزاری برای بدست آوردن منابع مالیاتی دولت باشد بلكه كارت بازرگانی مجوزی برای واردات و صادرات است و دولت باید در جای خود به عنوان بیمه یا به عنوان تامین اجتماعی و یا سازمان امور مالیاتی، نباید به گلوگاهی تبدیل شود كه دولت بخواهد به متابع خودش دسترسی داشته باشد.

بیشتر بدانید : آیین‌نامه اجرایی قانون گمركی

لاهوتی تصریح كرد: اگر از طریق شفاف سازی و ایجاد فاكتورهای رسمی برای معاملات یا ایجاد صندوق‌های مكانیزه و به طور كلی روش‌هایی در دنیا معمول است استفاده كنیم دیگر به كارت بازرگانی به عنوان ابزاری برای كسب حقوق دولت نگاه نمی‌كنیم. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران درباره رقم 8000 میلیارد تومانی كه به عنوان بدهی‌ مالیاتی كارت‌های بازرگانی عنوان شده است، گفت: بعضی از تحلیل‌گران در خصوص میزان بدهی كارت‌های بازرگانی این رقم را عنوان كرده‌اند كه عدد بزرگی برای مالیات‌های كارت‌های بازرگانی به نظر می‌رسد اما باید توجه داشت كه این رقم می‌تواند بدهی‌های مربوط به سال‌های دور باشد. اینكه اینطور تصور شود كه دلیل بدهی‌های مالیاتی كارت بازرگانی است و اینكه می‌توان از طریق محدودیت برای كارت بازرگانی جلوی بدهی‌های مالیاتی را گرفت، اشتباه است.

وی تصریح كرد: موضوع مهم دیگر كهدر زمینه كارت‌های بازرگانی حائز اهمیت است این است كه فردی كه می‌خواهد كارت بازگانی دریافت كند باید نوع فعالیتش مشخص باشد و دیگر اینكه قبل از اینكه كارت بازرگانی دریافت كند باید عضو یك تشكل صنفی و ملی باشد كه هویتش شناخته شده باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 972

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ