پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
لغو ضرورت حفظ ۷۵ درصد از دارایی صادرکنندگان این کشور به رینگیت
لغو ضرورت حفظ ۷۵ درصد از دارایی صادرکنندگان این کشور به رینگیت

لغو ضرورت حفظ ۷۵ درصد از دارایی صادرکنندگان این کشور به رینگیت

لغو ضرورت حفظ ۷۵ درصد از دارایی صادرکنندگان این کشور به رینگیتلغو ضرورت حفظ ۷۵ درصد از دارایی صادرکنندگان این کشور به رینگیت، به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، بانک مرکزی مالزی اعلام کرد که از این پس ضرورت تبدیل بیشتر درآمد صادرکنندگان این کشور به رینگیت برداشته می شود. قانون ضرورت تبدیل دارایی صادرکنندگان به رینگیت در سال ۲۰۱۶ میلادی در راستای شکوفایی تجارت بین المللی رینگیت معرفی شده بود.

بانک مرکزی مالزی همچنین به شرکت ها اجازه انعطاف پذیری بیشتری را برای بیمه کردن سرمایه ارزی خود از ضررهای احتمالی می دهد و به شرکت های غیر مقیم هم اجازه تجارت با مشتقات نرخ سود روز شمار بر پایه رینگیت را می دهد.

رییس کل بانک مرکزی مالزی گفت: این اقدامات در راستای ایجاد انعطاف پذیری بیشتر در بحبوحه نوسان بازارها اتخاذ شده است. از آنجایی که بازارها به سمت نوسان بیشتر حرکت می کنند، در نتیجه شرکت ها و صادرکنندگان نیاز به انعطاف پذیری بیشتری در مدیریت دارایی های ارزی خود دارند.

در سال جاری میلادی رینگیت به عنوان یکی از ارزهای قدرتمند در بازارهای نوظهور معرفی شد و در مقابل دلار آمریکا فقط ۱.۴ درصد روند نزولی به خود گرفت. همچنین در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی همزمان با کاهش ارزش رینگیت، بانک مرکزی مالزی از صادرکنندگان این کشور خواست تا ۲۵ درصد از درآمد خود را به ارزهای خارجی حفظ کنند و ۷۵ درصد آن به رینگیت باشد. این تصمیم در راستای توان قدرتمند کردن رینگیت و تشویق تجارت داخلی با استفاده از رینگیت بود.

نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1397-5-28
1 265

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "