پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
دلايل عدم موفقيت در تجارت الكترونيك
دلايل عدم موفقيت در تجارت الكترونيك

دلايل عدم موفقيت در تجارت الكترونيك

دلایل عدم موفقیت در تجارت الكترونیك

در اینجا ده دلیل ساده ولی مهم عنوان شده ، شاید بارها این سوال را از خود پرسیده باشید كه چرا مردم از من خرید نمیكنند. دلایل زیر به شما كمك می كنند تا استراتژی بازاریابی و فروش تجارت الكترونیكی خود را بازنگری كنید و بتوانید مشكلات و عیوب سیستم خود را برطرف كنید:

  1. یكی ازعوامل عدم موفقیت در زمینه بازاریابی زمانی حاصل می شود كه سایت قادر به ایجاد بستری امن و قابل اطمینان در هنگام سفارش خریداران، نباشد. برای ایجاد چنین اطمینانی، سایت می تواند به خریداران این اطمینان را بدهد كه كلیه عملیات سفارش خرید از طریق سرورهای امن انجام خواهد گرفت. و برای مشتری اطمینانی ایجاد كند كه كلیه اطلاعات از قبیل آدرس الكترونیكی و اطلاعات شخصی افراد به صورت كاملا محفوظ، نگه داری شده و به هیچ وجه فروخته نخواهند شد.
  1. چنانچه تبلیغات سایت از قابلیت جذب بالایی برخوردار نباشند. یكی از عوامل عدم جذب مشتریان، پرداختن به بیان كلیه جزییات خدمات بدون ذكر قابلیتهای اصلی محصولات و خدمات است. همچنین به دلیل عدم وجود تیترها ویا خبرهای اصلی، سایت قادر به جذب مشتریان نخواهد بود. یكی دیگر از عوامل مهم عدم جذب مشتریان، عدم وجود رضایت نامه سایر مشتریان كه از خدمات و محصولات شما استفاده كرده اند و همچنین نبود ضمانت برای محصولات و خدمات می باشد.
  1. یكی دیگر از عوامل عدم موفقیت درامر بازاریابی، عدم وجود سیستمی مناسب جهت ترقیب كاربران به بازدید مجدد از سایت است. توجه به وجود چنین سیستمی به این علت حایز اهمیت است كه، كلیه افرادی كه مایل به خرید جنس هستند در دفعات اولی كه از هر سایت بازدید به عمل خواهند آورد، هرگز جنسی را خریداری نخواهند نمود. در اصل هر چقدر تعداد دفعات بازدید بیشتر شود، شانس و یااحتمال خرید نیز به میزان قابل ملاحظه بالا خواهد رفت. موثرترین راه برای متمایل ساختن كاربران به بازدید مجدد، امكان عضویت رایگان در خبرنامه الكترونیكی وب سایت شما است.
  1. عاملی دیگركه در عدم موفقیت سایت نقش دارد، عدم آگاهی دادن به خریداران در مورد تجارت شما است. بدین معنا كه چنانچه خریداران اطلاعات كافی در مورد طرف مقابل خود كه قرار است از آنها محصول را خریداری نمایند داشته باشند، با اطمینان و اعتماد بیشتری در این راه گام بر می دارند. در سایت خود صفحه ای با نام “درباره ما” شامل اطلاعاتی از قبیل تاریخچه بنگاه اقتصادی خود، كارمندان، اطلاعات تماس و غیره قرار دهید.
  2. نبود راه های متعدد جهت دریافت سفارش از طرف مشتریان. از انواع روشهای پرداخت پول می توان به كارتهای اعتباری، چك، پول نقد و فرمهای خاص الكترونیكی دیگر اشاره نمود. شما قادرید با گذاردن راههای گرفتن سفارشات از طریق تلفن، آدرس پست الكترونیكی، سایت، فكس، آدرس پستی و غیره زمینه را برای خریداران مساعد سازید.
  1. عاملی دیگر در عدم پیشرفت امر بازاریابی، نداشتن ساختار و ظاهر حرفه ای وب سایت می باشد. شما باید نام دامنه اختصاصی برای وب سایت خود داشته باشید كه با تجارت شما مناسبت داشته باشد. ساختار طراحی صفحه بایستی به گونه ای شكل گرفته باشد كه بازدید كنندگان قادر به پیمایشی ساده و سریع در آن باشند. و همچنین بایستی طراحی گرافیكی صفحات كاملا مرتبط با نوع فعالیت سایت باشد.
  1. قبل از دادن چیزهای رایگان به مشتریان، آنها باید تبلیغات شما را ببینند و سپس به صفحات دیگر سایت هدایت شوند. اگر سایت از قابلیت ارایه محصولات رایگان در جهت متمایل ساختن بازدیدكننده به سایت استفاده می كند، بایستی این محصولات یا در زیر تبلیغات سایت و یا در صفحات دیگر سایت واقع شوند. چنانچه لیستی از محصولات رایگان در بالای تبلیغات گذارده شوند، بازدیدكنندگان هرگز به تبلیغات برای محصولاتی كه جهت فروش هستند، توجه نخواهند كرد.
  1. سایت شما قادر به جذب مخاطبان هدف شما نیست. یكی از ساده ترین راههای موجود، بررسی خریدهای انجام شده توسط مشتریان و بررسی علل توجه آنها به این محصولات می باشد. اطلاعات بدست آمده در این زمینه، به شما در اصلاح روشهای بازاریابی و نوع تبلیغات كمك خواهند كرد.
  1. یكی از مهمترین عوامل شكست یك سایت، نداشتن سیستمی منظم جهت بررسی سایت ، تبلیغات آن و در نهایت اصلاح آن است. فروشندگان زیادی هستند كه هیچگاه تبلیغات طراحی شده خود را تغییر نمی دهند. شما باید همواره وضعیت تبلیغات سایت خود را كنترل و اصلاح كنید تا حداكثر میزان پاسخ از تبلیلغات را بدست آورید.
  2. هیچ اجباری را جهت خرید محصولات خود به بازدیدكننده الغاء نمكنید. ممكن است محصولات شما به دلیل كیفیتهای بالا  و استاندارد كالایی كه دارند، موردتوجه افراد زیادی واقع شود اما همین افراد به محض خروج از سایت، به مرور زمان و به تعویق انداختن زمان خرید، محصولات شما را فراموش خواهند كرد. برای حل این مشكل، به بازدیدكنندگان یك سری محصولات و امكانات رایگان و همچنین تخفیف بدهید و در ضمن برای هر تخفیف یك زمان پایان اعتبار در نظر بگیرید

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 843

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "