كاهش تولید نفت و رونق ترانزیت كالا
كاهش تولید نفت و رونق ترانزیت كالا
واتساپ: 09018317541 02142326

كاهش تولید نفت و رونق ترانزیت كالا

كاهش تولید نفت و رونق ترانزیت كالا

كاهش تولید نفت و رونق ترانزیت كالا ، معاون دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك ایران از رونق ترانزیت كالا در پی كاهش ظرفیت تولید نفت و تاثیر مثبت آن بر اقتصاد كشورهای منطقه خبر دارد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مصطفی آیتی معاون دفتر نظارت بر ترانزیت  گمركی ایران با بیان اینكه كاهش ظرفیت تولید نفت تاثیر مثبتی بر سطح درآمد، قدرت تقاضای كالا، صادرات و ترانزیت و در یك كلام اقتصاد كشورهای منطقه خواهد داشت گفت : به دنبال افت ارزش نفت، قیمت مواد معدنی و سایر كالاها عمومی در سطح جهان رو به كاهش نهاد.

رونق ترانزیت كالا

وی اظهار داشت: كشورهای منطقه خاورمیانه اغلب فروشندگان مواد اولیه از قبیل مواد معدنی، كانی ها، انرژی و … هستند بنابراین افت شدید قیمت نفت اثر منفی بر اقتصاد و سطح تقاضا این كشورها گذاشته و موجب كاهش میزان صادرات و ترانزیت در منطقه شده است.معاون دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك با اشاره به اینكه ایران به تبع كاهش تقاضای منطقه در بحث ترانزیت با رشد منفی مواجه بوده است، گفت: با تصمیم اخیر اجلاس اوپك مبنی بر كاهش میزان تولید نفت امید می رود وضعیت صادرات و ترانزیت در منطقه به ویژه در ایران با روند مثبت مواجه شود.

وی افزود: كاهش ظرفیت تولید نفت اوپك بر سطح درآمد، قدرت تقاضای كالا، صادرات و ترانزیت كشورهای منطقه به ویژه ایران تاثیر مثبتی خواهد داشت.آیتی با بیان اینكه درآمدهای حاصل از ترانزیت سـهم مهمی در تولید ناخالص ملی هركشوری دارد، اظهارداشت: كشور ایران نیزبا توجه به موقعیت استراتژیك و حسـاس خـود مـی توانـد در زمره كشورهای موفق در زمینه ترانزیت و بالاخص ترانزیت ریلی باشـد.

بیشتر بدانید :

 وی با عنوان اینكه بخش حمل و نقل از جمله بخش های زیربنایی اقتصاد هر كشوری است، تصریح كرد: كسب درآمدهای ارزی ناشی از حمل و نقل كالاهای ترانزیتی از مزایای مهم گسترش شبكه حمل و نقل بخصوص برای بعضی از كشورهایی كه دارای موقعیت خاص و استراتژیك هستند می توان تلقی كرد.

 معاون دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك گفت: حمل‌ونقل و ترانزیت را می‌توان به عنوان یكی از مهمترین اركان و زیرساخت‌های تجاری برای توسعه صادرات، كسب درآمدهای ارزی، ایجاد ارزش افزوده، ایجاد فرصت‌های شغلی، رشد و توسعه اقتصادی، افزایش امنیت ملی، تقویت مناسبات بازرگانی، امنیتی و همگرایی اقتصادی و سیاسی با كشورهای منطقه برشمرد.

وی در ادامه فرصت‌های ترانزیتی را بهترین شاه كلید برای رشد اقتصاد هر كشوری توصیف كرد و افزود: به جهت دستیابی به اقتصاد پویا باید از ظرفیت‌های بخش حمل‌ونقل، ترانزیت و موقعیت مناسب ایران به نحو احسن بهره برد.

 آیتی با عنوان اینكه كشور از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار مناسبی واقع شده است، اذعان داشت: ایران در مهمترین مسیر كریدوری منطقه قرار گرفته است. وی با اشاره به این جمله كه ترانزیت كالا رمز موفقیت بسیاری از كشورها در تسهیل مراودات تجاری و بازرگانی است، خاطر نشان كرد: ترانزیت كالا علاوه بر تسهیلات رفاهی از جنبه اقتصادی نیز برای كشورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.معاون دفتر نظارت بر ترانزیت گمرك كشور یادآورشد: ایران به‌دلیل موقعیت استراتژیك می‌تواند از بخش ترانزیت نهایت بهره اقتصادی برخوردار شود.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 923

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ