پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
مشوق صادرات مواد لبنی تصویب شد
مشوق صادرات مواد لبنی تصویب شد

مشوق صادرات مواد لبنی تصویب شد

مشوق صادرات مواد لبنی: معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزی گفت: بسته تشویقی صادرات مواد لبنی در دولت تصویب شد.

حسن ركنی در بازدید از نمایشگاه صنایع لبنی با اشاره به اینكه مشوق صادراتی به صورت مستقیم دراختیار كارخانه های لبنی و تجار قرار می گیرد ، افزود: دولت 200 میلیارد تومان یارانه به صورت بسته مشوق صادراتی به فعالان و تجار این عرصه اختصاص داده است.

مشوق صادرات لبنیات

وی گفت: آخرین جلسه مذاكرات و هماهنگی ها روز سه شنبه در سازمان برنامه و بودجه برگزار و توافق حاصل شد.

معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزی افزود: 25 درصد از بسته مشوق صادراتی برای حمایت از تولیدكننده دراختیار سازمان مركزی تعاون روستایی قرار می گیرد و بقیه به تجار و كارخانه های لبنی اختصاص می یابد.

ركنی درباره صادرات فرآورده های لبنی به روسیه گفت: به تازگی روسیه درخواست های جدیدی برای محصولات لبنی ایران ارسال كرده است و در پی آن معاون بازرگانی وزارت جهاد كشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی با هیئت تجاری مرتبط عازم روسیه شدند.

وی افزود: در روسیه بازار بزرگی برای محصولات لبنی ایرانی وجود دارد و به زودی اخبار خوبی در زمینه صادرات محصولات لبنی به این كشور خواهیم داشت.

معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزی گفت: در 5 ماه اول امسال بیش از 298 هزار تن محصولات لبنی به روسیه و دیگر كشورهای منطقه صادر شد و زمینه صادرات محموله هزار تنی شیرخشك و انواع پنیر نیز فراهم می شود تا از این پس محصولات به صورت انبوه صادر شود.

ركنی درباره میزان تولید شیر افزود : سال زراعی 95-94 بیش از 9 میلیون تن شیر تولید شد و پیش بینی می شود در سال زراعی جدید 9 میلیون و 600 هزار تن شیر تولید شود.

وی گفت: برای سال زراعی 96-95 میزان صادرات حداقل 600 هزار تنی پیش بینی شده است.

سال زراعی از اول مهر اغاز می شود.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 490

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار 42326-021
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "