پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
واردات سیستم تهویه مطبوع
واردات سیستم تهویه مطبوع
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات سیستم تهویه مطبوع

واردات سیستم تهویه مطبوع 02142326
ثبت سفارش و اخذ مجوزها

 

در این مطلب قصد داریم شما را با واردات سیستم تهویه مطبوع آشنا کنیم. سیستم تهویه مطبوع از جمله یکی از اصلی ترین مباحث در ساختمان است و امروزه جزوه ضوابط و مقررات به شمار می رود. با ما همراه باشید تا با ترخیص سیستم تهویه مطبوع از گمرک آشنا شوید.

تهویه مطبوع به طور دقیق عبارت است از  فن آوری رساندن شرایط طرح داخل به شرایط استاندارد یا آسایش مطلوب و این شرایط عبارت است از هوا ، دما، رطوبت و فشار که از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. لوازم و قطعات این سیستم با اینکه در داخل تولید می شود ولی هنوز هم این تولید پاسخگوی نیاز کل کشور نمی باشد و اینجاست که واردات آن اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. تولید قطعات این و طراحی آن را مهندس مکانیک با استفاده از اصول ترمودینامیک، مکانیک سیالات و اصول انتقال حرارت انجام می شود. گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان به عنوان ترخیص کار رسمی گمرک پاسخگوی سوالات شما در زمینه  واردات  و ترخیص کالا می باشد. جهت مطالعه مقاله ترخیص دستگاه سنجش کیفیت هوا کلیک نمایید.

 

واردات سیستم تهویه مطبوع

واردات سیستم تهویه مطبوع

ضرورت اجرای سیستم تهویه مطبوع

 

طبق قوانین نظام مهندسی و انواع سازه با کاربری مختلف،اجرای سیستم تهویه مطبوع ضرورت دارد و استاندارد مرجع تهویه مطبوع در کشور آمریکا استاندارد اشری ASHRAE است که امروزه با نام های دیگری نیز شناخته می شود  به عنوان مرجع طراحی در کنار مباحث چهاردهم و شانزدهم  نظام مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از اصلی ترین مراحل انجام این سیستم ،ترسیم  نقشه آن در نرم افزار های مختلف  است و پس از آن به تایید مهندسان ناظر می رسد. نرم افزار محبوب محاسبه ی بارهای حرارتی و برودتی در بین مهندسین ایران، نرم افزار آنالیز ساعتی کریر Carrier HAP است که در ورژن های مختلفی موجود می باشد.

 

انواع سیستم های تهویه مطبوع

 

سیستم تهویه مطبوع بر حسب نوع سازه و متراژ آن معمولا در مدل هی مختلفی به اجرا در می آید. علاوه بر این موارد یکی دیگر از مواردی که در اجرای این سیستم نقش بسزایی دارد  نوع کاربری ساختمان می باشد . بطور مثال نوع سیستم  تهویه مطبوع در بیمارستان ها و ساختمان مسکونی تفاوت دارد . بطور کلی این مورد با رویکرد های مختلفی می توان سیستم های تهویه مطبوع را طبقه بندی نمود. از نظر کاربر این سیستم ها می توانند :

  • مرکزی
  • مجزا
  • ترکیبی باشند.

 

سیستم تهویه مطبوع  مرکزی

 

سیستم تهویه مطبوع مرکزی یکی از رایج ترین نوع سیستم محسوب میشود که در اغلب سازه ها با متراژ بالا به اجرا در می آید. از سیستم های تهویه مطبوع مرکزی می توان به چیلر و فن کویل اشاره کرد و هر دو این موارد امروزه به صورت وارداتی از طریق بنادر دریایی یا راه زمینی به کشور منتقل می شوند.

 

سیستم تهویه مطبوع مجزا

 

سیستم تهویه مطبوع مجزا از دیگر موارد رایج و پرکاربرد می باشد که اغلب در ساختمان ها با متراژ کم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربرد های ویژه این سیستم استفاده در انبار های مواد غذایی می باشد و همانطور که میدانید این سیستم با کیفیت محصول ارتباط مستقیمی دارد و در صورت اینکه عملکرد مطلوب خود را نداشته باشد می تواند آسیب هایی زیادی را در پی داشته باشد. نکته قابل توجه اینکه،در سیستم مجزا می توان از کولر آبی یا اسپلیت دیواری به همراه پکیج دیواری مستقل و رادیاتور استفاده کرد.

 

سیستم ترکیبی تهویه مطبوع

 

از مشخصه های این سیستم می توان به وارداتی بودن آن اشاره کرد و اجزای آن اغلب به صورت وارداتی از کشور چین و سایر کشور های اروپایی با تعرفه های مختلف وارد می شوند.

سیستم ترکیبی نیز شامل موتورخانه ی گرمایشی مرکزی به همراه رادیاتورها / کویل های آب گرم برای گرمایش، و سیستم اسپلیت دیواری یا داکت اسپلیت یا کولر آبی جهت سرمایش است.این سیستم نیز برای ساختمان ها با متراژ بالا بکار می رود و معمولا برای بیمارستان ها و مراکز بهداشتی جزو بهترین سیستم ها می باشد.

از دیدگاه انرژی مصرفی می توان سیستم های تهویه مطبوع را در زمینه ی سرمایش به دو دسته ی زیر تقسیم بندی کرد:

 

  • تمام برقی مانند چیلر های تراکمی، اسپلیت کانالی، وی آر اف VRF
  • ترکیبی گاز و برق همانند چیلرهای جذبی و جی اچ پی GHP یا پمپ حرارتی گازی

 

 

از دیدگاه طرز خنک سازی کندانسور می توان سیستم های تهویه مطبوع را به دو سیستم تقسیم کرد:

 

آب خنک همانند چیلرهای جذبی یا تراکمی آب خنک که نیاز به برج خنک کننده دارند.

سیستم هوا خنک مانند چیلر تراکمی هوا خنک، اسپلیت، اسپلیت کانالی، وی آر اف VRF و جی اچ پی GHP یا پمپ حرارتی گازی از نظر سیال انتقال حرارت می توان دو دسته ی زیر را در نظر گرفت:

 

ترخیص سیستم تهویه مطبوع از گمرک

ترخیص سیستم تهویه مطبوع از گمرک

واردات سیستم تهویه مطبوع از گمرک

 

بعد از انجام مراحل واردات نوبت به ترخیص سیستم تهویه مطبوع در گمرک می رسد. معمولا با توجه به نیاز کشور به این سیستم و احداث سازه های جدید و حتی بازسازی و تعمیر این سیستم، امروزه افراد زیادی به صورت دولتی و خصوصی اقدام به واردات می کنند.

نکته قابل توجه پس از واردات ترخیص آن می باشد و توصیه ما این است که قبل از واردات حتما آگاهی و اطلاعات خود را در زمینه ترخیص کالا تکمیل نمایید چراکه ترخیص نشدن کالا در زمان مقرر و استاندارد خود می تواند هزینه های مالی زیادی را در پی داشته باشد.

سیستم های آبی که در آن سیال انتقال حرارت آب است و توسط چیلر یا بویلر و دیگ تولید می شود و با استفاده از پمپ ها به واحد های توزیع هدایت می شود سیستم های با مایع مبرد که در قسمت اواپراتور هوا را  سرد می کنند و با استفاده از سیال هوا دما، رطوبت، کیفیت و فشار طرح داخل را تنظیم می کنند.

مثال بارز این نمونه سیستم های وی آر اف، اسپلیت کانالی و اسپلیت دیواری هستند. توجه داشته باشید که در اغلب مواقع از سیستم های ترکیبی استفاده می شود.

 

 واردات سیستم تهویه مطبوع از چه کشورهایی صورت میگیرد؟

 

با اینکه بسیاری از کشور ها در زمینه واردات سیستم تهویه مطبوع فعالیت می کنند ولی تعدادی از کشور ها در این صنعت منتخب تر می باشند. امروزه بیشتر قطعات این سیستم از کشور چین و سایر کشور های اروپایی انجام میگیرد و این سیستم و قطعات و لوازم آن تحت استاندارد های نظارتی دنیا تولید و عرضه می شود.

این نوع واردات  با ظرفیت بسیار خوبی که دارد فرصت خوبی است که افرادی  وارد آن شوند و سرمایه خود را به چرخه پر سودی می اندازند. نکته قابل توجه اینکه سیستم تهویه مطبوع از ضرورت های یک ساختمان می باشد و هنوز هم با اینکه نمونه های مشابه آن در داخل کشور تولید می شود ولی هنوز نیاز به واردات آن می باشد.

 

واردات سیستم تهویه مطبوع چه ضرورتی دارد؟

 

تصور کنید که سیستم تهویه مطبوع موجود نباشد و در این صورت بسیاری از مواد از جمله اغذیه و سایر مواد وابسته به دما و هوا دچار بی کیفیتی و فاسد شدن می شود. بدون این سیستم زندگی انسان ها به خطر می افتد و بر این اساس امروزه جزوه مهمترین مباحث اجرایی در نظام مهندسی بشمار می رود.بطور کلی اجرای این سیستم در اغلب سازه ها با کاربری مختلف جزوه ارکان می باشد و بسته به نوع سازه  و کاربری آن در درجه های مختلفی به اجرا در می آید.

 

 ترخیص کار سیستم تهویه مطبوع

 

اگر در زمینه ترخیص سیستم تهویه مطبوع اطلاعات کافی در دسترس ندارد و با مراحل و ضوابط آن آشنا نیستید توصیه می شود که این کار را به افراد حرفه و باتجربه بسپارید. ترخیص کار فردی است که ابتدا به کل قوانین ترخیص انواع کالا آگاهی کامل دارد و کالای مورد نظر شما را در مناسب ترین زمان  ترخیص می نماید.

ترخیص کار در واقعه نماینده صاحب بار در گمرک است که صفر تا صد ترخیص را برعهده می گیرد. بسیاری از افراد به سبب نداشتن تجربه کافی در هنگام ترخیص کالا دچار هزینه های اضافی شده اند و این هزینه ها ممکن است تعرفه های بالایی را داشته باشد. جهت ثبت سفارش و اخذ مجوزهای لازم برای ترخیص سیستم تهویه مطبوع با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-2-17
0 68

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "

ثبت سفارش ، مجوز صمت و ...
ترخیص تخصصی از گمرکات 02142326