واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک
واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک

*** شرایط :
ترخیص لیفتراک با ظرفیت 10 تن و بالای 10 تن برای واحدهای تولیدی
و واحدهای بازرگانی دارای قرارداد با واحد تولیدی
02142326
واتساپ 09018317541

 

واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک یکی از کالاهای وارداتی است که در گمرکات مختلف ایران طبق قوانین و مقررات خاص گمرکی انجام می گیرد و برای ترخیص آن نیاز به تسلط و تجربه کافی نسبت به طی کردن امور گمرکی است.

شرکت های بازرگانی زیادی وجود دارند که ترخیص کالاهای مختلف صنایع مختلف را با تبحر و تخصص لازم انجام می دهند و روند مراحل قانونی را در کوتاه ترین زمان طی می کنند.

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با داشتن سابقه و پیشینه خانوادگی در زمینه واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک، همواره پیشگام بوده و رضایت مشتریان خود را جلب می کند.

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع ترخیص لوازم یدکی مستعمل لیفتراک آشنا کنیم و به توضیح مراحل قانونی و تشریفات گمرکی آن بپردازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بدانید

واردات لوازم یدکی لیفتراک

 

 

واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک

 

ترخیص و واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک

 

لوازم یدکی مستعمل لیفتراک به معنای لوازم یدکی دست دوم است و برای ترخیص کالاهای مستعمل و دست دوم از مرزهای کشور ممنوعیت هایی را در پی دارد که در برخی موارد این ممنوعیت ها با سپری شدن روند قانونی به سرانجام می رسد و ترخیص لوازم یدکی مستعمل لیفتراک انجام می گیرد.

برای واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک و واردات دیگر کالاهای مستعمل نیاز به اخذ مجوز از مراجع زیربط است و پس از ثبت سفارش با ارز متقاضی این امر صورت می گیرد.

از موارد مستعملی که قابل ترخیص هستند می توان به ورود تجهیزات، دستگاه ها و ماشین آلات خط تولید شامل واردات لودر مستعمل، واردات بیل مکانیکی مستعمل و … که در چهارچوب قانون مربوط قابل اجرا هستند، اشاره کرد که با رعایت یکسری از قوانین و دریافت مجوزهای لازم از وزارتخانه تولیدی قابل ترخیص می باشند.

در آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات طبق بند 3 از ماده 43 ذکر شده است که دفاتر نمایندگی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی که در خارج از کشور اقامت دارند و قصد بازگرداندن تجهیزات و کالاهای مستعمل خود به کشور را دارند باید برای ترخیص کالا های خود از جمله لوازم یدکی مستعمل لیفتراک،  موافقت کمیسیون موضوع ماده 1 را به دست آورند.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با مشاوره و راهنمایی های تخصصی انواع کالاهای مستعمل از جمله لوازم یدکی مستعمل لیفتراک را از کلیه گمرکات ایران از جمله: گمرکات تهران، گمرکات بندر عباس، گمرک بوشهر و…. ترخیص می کند.

 

مراحل ترخیص لوازم یدکی مستعمل لیفتراک

 

واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک و ورود آن ها به گمرکات نیاز به سپری شدن روند و مراحل قانونی و تشریفات گمرکی دارد که در اینجا ما به چند نمونه اصلی آن می پردازیم:

 

  • اخذ مجوزات گوناگونی هم چون: بارنامه، پروفرما، ترخیصیه، کپی کارت بازرگانی، لیست عدل بندی، بیمه نامه، قبض انبار، فاکتور کالا، گواهی بازرسی، گواهی مبدا و… و ثبت اظهارنامه در سامانه epl
  • پس از بررسی مجوزاتی که در اظهارنامه ثبت شده است، بازرسین و کارشناسان در صورت تایید و احراز هویت، شماره کوتاژ را به فرد بازرگان یا ترخیص کار ارائه می دهد.
  • کنترل کالا و تطبیق کد تعرفه گمرکی با خود کالای وارد شده توسط بازرسین انجام می گیرد و سه مسیر زرد، قرمز و سبز مشخص می شود:
    1- اگر مسیر زرد اعلام شود، نیاز به اخذ مجوزات تکمیلی است.
    2- اگر مسیر قرمز شود: روند ترخیص طولانی تر پیش خواهد رفت و فرد ترخیص کار باید نسبت به تایید مجوزات دوباره اقدام کند.
    3- در صورت سبز شدن مسیر، طی کردن مراحل بعدی مجاز می شود.

 

  • هزینه های گمرکی و واردات لوازم یدکی مستعمل لیفتراک و ترخیص و قبض انبار توسط ترخیص کار پرداخت می شود و با مشخص شدن مسیر سبز، مجوز ترخیص صادر می شود.

 

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-9-29
0 448

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ

ثبت سفارش ، مجوز صمت و ترخیص تخصصی از گمرکات