واردات لوله فولادی
واردات لوله فولادی
واتساپ: 09018317558 02142326

واردات لوله فولادی

واردات لوله فولادی همانند واردات دیگر کالاهای صنایع مختلف نیاز به شناخت بازار داخلی است که به چه ابزارهایی بیشتر نیاز می شود، پس از آگاهی از نیازهای ضروری داخلی، باید به شناخت کامل از کشور تأمین کننده رسید تا واردات به نحو احسن صورت گیرد. در این مقاله همراه ما باشید تا به توضیح ترخیص لوله و ورق فولادی و تمامی اطلاعات لازم مراحل ترخیص آن بپردازیم.

واردات لوله فولادی

واردات لوله فولادی

واردات و ترخیص لوله فولادی

لوله فولادی با گریدها و سایزهای مختلف در بیشتر گمرکات ایران انجام می گیرد و بیشتر واردات لوله فولادی طبق آخرین آمار که به سال 97 اشاره دارد، از کشورهای کره جنوبی با 43 درصد، چین 38 درصد، امارات 3 درصد، ژاپن 3 درصد، تایوان 1 درصد، 6 درصد بقیه کشورها انجام می گیرد. گمرکات ایران با تمامی شرایط و ضوابطی که دارند ترخیص انواع لوله های فولادی در سایزهای مختلف را انجام می دهند، از جمله ی این گمرکات می توان به بندر امام خمینی، گمرک بازرگان، منطقه ویژه بوشهر، گمرک های تهران، گمرک شهید رجائی بندر عباس اشاره کرد. واردات لوله فولادی نیازمند اخذ مجوز استاندارد می باشد.

 

لوله_فولادی واردات لوله فولادی |کد تعرفه های گمرکی

 

در ادامه به کد تعرفه لوله های فولادی می پردازیم و لازم به ذکر است که کد تعرفه های کالاهای وارداتی مختلف سالانه توسط دولت تغییر می کند و با توجه به تعرفه های جدید باید نسبت به واردات کالای مورد نظر اقدام کرد.

با توجه به نوع لوله، ضخامت و قطر لوله های فولادی در شاخه های مختلف کد تعرفه خاصی اختصاص داده می شود که به طور کلی کد شاخص این کالا: 7306 می باشد که در اینجا ما به دیگر کدهای تعرفه اشاره می کنیم که سطح مقطع و قطر و سایزهای مختلفی برخوردار هستند:

کد تعرفه گمرکی لوله جوش داده شده با سطح مقطع مدور: 73064010

تعرفه گمرکی لوله و پروفیل با سطح مقطع مدور: 73065010

لوله با قطر خارجی با سطح مقطع مدور: 73063020

لوله های به قطر یک سانتی متر و کمتر با سطح مقطع مدور: 73063010

 

کاربرد ورق فولادی

به دلیل نفت خیز بودن کشور ایران، بیشتر واردات لوله فولادی به صنعت نفت و گاز و پتروشیمی اختصاص داده می شود.

ترخیص لوله فولادی نیاز به سپری کردن مراحل زیر دارد:

  • ثبت اظهارنامه
  • بازرسی و تایید مدارک
  • گذر از سه مسیر سبز، زرد و قرمز
  • اخذ مجوز ترخیص
ارتباط با کارشناسان گمرکی و بازرگانی پرشین تجارت دوان

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با دارا بودن گروهی متخصص و مجرب، سالانه ترخیص انواع کالاهای صنایع مختلف را در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ها انجام می دهد و توانسته است همواره در امور ترخیص پیشگام باشد.

همچنین مجموعه پرشین تجارت دوان با سال ها سابقه در زمینه ترخیص کالاهای مختلف از جمله واردات لوله فولادی و واردات لوله حفاری ، توانسته است همراهی بیشتر شما عزیزان را با مشاوره و راهنمایی های تخصصی خود، جلب کند.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1403-2-17
0 1133

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ