واردات و ترخیص شمع خودرو
واردات و ترخیص شمع خودرو
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات و ترخیص شمع خودرو

واردات و ترخیص شمع خودرو و  واردات قطعات یدکی خودرو از خدمات ارائه شده در گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می باشد.

 

واردات-شمع-خودرو

 ترخیص شمع خودرو از گمرک

 

واردات شمع خودرو یکی از کالاهای مهم و ضروری است که به عنوان لوازم یدکی خودرو برای صنعت خودروسازی از اهمیت بالایی برخوردار است و جهت ترخیص شمع خودرو می بایست متناسب با قانون و مقررات گمرکی پیش رفت.

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با تجربه و تخصص کافی در زمینه ترخیص انواع کالا ها توانسته است امر واردات و ترخیص را برای تجار و بازرگانان هموار کند و در کوتاه ترین زمان، کالای مورد نظر را از گمرک خارج کنند.

در این مقاله قصد داریم به توضیح شمع خودرو و مراحل مرتبط با ترخیص آن از گمرک بپردازیم، پس برای افزایش آگاهی در این زمینه تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

 

واردات و ترخیص شمع خودرو

شمع خودرو چیست؟

 

شمع خودرو از جمله قطعاتی است که بر روی موتور خودرو قرار می گیرد و نقش مهمی در احتراق موتورهای درون سوز دارد. در واقع اگر شمع خودرو کارکرد صحیحی نداشته باشد، فرآیند روشن شدن خودرو به درستی انجام نمی شود و نمی تواند حرکت کند. با وجود تولیدات داخلی در زمینه شمع خودرو، بخش اعظمی از شمع های خودرو موجود در بازار وارداتی هستند و از دیگر کشورها وارد می شوند.

در خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می کنند، تکمیل شدن عملیات احتراق نیازمند این است که قطعه ای در داخل موتور جرقه ایجاد کند که وظیفه ایجاد جرقه در این نوع از موتورها بر عهده شمع خودرو می باشد.  پس از اینکه فرآیند سوخت رسانی به داخل سیلندر تکمیل می شود و با هوا ترکیب می گردد، حال با توجه به جرقه ای که شمع خودرو ایجاد می کند، عمل سوختن آغاز می شود و انرژی تولید می گردد.

چنانچه علاقه مند به واردات شمع خودرو هستید، می توانید به منظور کاهش زمان واردات و ترخیص کالا از گمرک و همینطور کاهش هزینه ها، با کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان همکاری کنید.

 

 

 

واردات شمع خودرو

 

دلایل استفاده از شمع خودرو و واردات آن به کشور

 

شمع خودرو از اجزای مختلفی نظیر الکترود، واشرها، عایق چینی و… تشکیل شده است و در بالای محفظه احتراق و سیلندر خودرو قرار می گیرد، نقش اصلی این قطعه در احتراق موتورهای درون سوز است، به این صورت که با دریافت کردن جریان ولتاژ بالای برق، جرقه ای منجر به انفجار بخار فشرده شده بنزین می شود و در نتیجه این نیرو، باعث حرکت خودرو می شود.

با وجود کاربرد و استفاده مهم این قطعه در خودرو، علاوه بر تولیدات داخلی، واردات شمع خودرو به کشور به صورت گسترده ای در جریان است و بازرگانان و تجار سرمایه خود را برای واردات این کالا به کشور جهت تامین نیاز داخلی صرف می کنند.

همان طور که اشاره کردیم، شمع خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم و دلیل اهمیت این قطعه در خودرو را خواهیم فهمید:

 

عایق چینی

 

عایق چینی از جنس اکسید آلومینیوم است که با قرارگیری بر روی شمع وظایف زیر را برعهده دارد:

 • جلوگیری از جذب آلودگی
 • افزایش استحکام شمع در برابر فشار و حرارت بالا

 

بدنه شمع

 

این بدنه از جنس فولاد ساخته شده است و نقش محکم کردن شمع بر روی سلیندر را برعهده دارد.

 

ترمینال شمع

 

ترمینال شمع در قسمت فوقانی شمع خودرو قرار می گیرد و با مقاومت بالایی که در برابر زنگ زدگی دارد، الکتریسیسته را انتقال می دهد.

 

پایه شمع

 

پایه شمع که در نوع کوتاه و بلند طراحی و ساخته می شوند به سرسیلندر متصل می باشد و با محفظه احتراق هم سطح است و متناسب با نوع موتور و سرسیلندر از آن ها استفاده می شود.

 

الکترود مثبت

 

الکترود مثبت به عنوان یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده شمع خودرو از آلیاژ های فلز مختلف نظیر فولاد، نیکل ساخته شده است و در برابر حرارت مقاومت خوبی دارد.

پس از اینکه سوخت رسانی به داخل سیلندر خودرو انجام گیرد و با هوا ترکیب شود، تمامی اجزای تشکیل دهنده شمع با هماهنگی هم جرقه ای ایجاد می کنند که عمل سوخت آغاز می شود و انرژی جهت حرکت خودرو تولید می گردد.

 

آیا شمع خودرو انواع مختلفی دارد؟

 

بله، شمع خودرو از انواع مختلفی تشکیل شده است که متناسب با نوع موتورهای خودرو، مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین واردات شمع خودرو با توجه به خودروهای وارداتی و نیاز به تعمیر و بررسی قطعات آسیب دیده، اهمیت بالایی دارد.

از انواع شمع خودرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

شمع سرد

 

این مدل شمع خودرو برای آن دسته از خودروهایی کاربرد دارد که با پایه کوتاه هماهنگ باشد و در دمای بالا گرما را به خوبی انتقال دهد.

 

شمع گرم

 

موتورهایی که در دمای پایین توانایی ارائه عملکرد عالی را دارند و دارای پایه های بلندتری هستند، شمع گرم خودرو پیشنهاد می شود که توانایی نگهداری گرمای خود در مدت زمان طولانی را دارا می باشد.

 

شمع های سوزنی

 

این نوع از شمع خودرو  به دلیل نوع ساختی که دارند از سوزن های نوک تیز برخوردار هستند و باعث ایجاد جرقه دقیق در راستای سیلندر می شوند.

 

شمع های پلاتینیومی

 

واردات شمع خودرو مدل پلاتینیومی برای خودروهایی مناسب است که گرمای زیادی تولید کند و این شمع توانایی تحمل 2500 درجه سانتی گراد را دارا می باشد.

 

کد تعرفه گمرکی شمع خودرو

 

کد تعرفه گمرکی که به صورت HS Code شناخته شده است، بسیاری از جزئیات کالاها را مشخص می کند، این کد یک سیستم عملکرد استاندارد سازی برای کنترل و شناسایی محصولات وارداتی است که توسط دولت ها با توجه به سیاست های مالیاتی، قیمت گذاری می شوند.

این قیمت گذاری شامل 22 درصد هزینه های مختلف از جمله هزینه های کارشناسی، باربری، تخلیه و … را شامل می شود که پیشنهاد می شود مراحل پیچیده و تخصصی ترخیص را به ترخیص کاران حرفه ای سپرده شود.

واردات شمع خودرو و دیگر کالاهای وارداتی براساس یک کد 8 یا 10 رقمی در کشورها طبقه بندی می شوند و کد تعرفه گمرکی نه تنها برای تمامی کالاهای وارداتی بلکه شامل شمع خودرو نیز می شود.

از این رو کد تعرفه گمرکی که برای ترخیص شمع خودرو از گمرک در نظر گرفته شده است در ردیف 85111000 قرار می گیرد.

 

واردات و صادرات شمع خودرو

 

شمع خودرو از جمله کالاهایی می باشد که به دلیل مصرفی بودن، تقاضای بسیاری دارد. در زمینه تولید شمع خودرو، تولید کنندگان داخلی نیز فعال هستند ولی از آنجایی که شمع خودرو متناسب با نوع موتور خودرو طراحی می شود، برای ماشین های غیرایرانی نیازمند واردات و ترخیص شمع خودرو می باشیم.

 

امروزه شمع خودرو از دیگر کشورها شامل چین، آلمان و … وارد ایران می شود و در بازار سراسر کشور در اختیار افراد قرار می گیرد. واردات و ترخیص شمع خودرو نیز همانند دیگر کالاها نیازمند اطلاع از شرایط و قوانین واردات می باشد. بنابراین توصیه می شود به منظور کسب اطلاعات بیشتر با ترخیص کاران گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان تماس حاصل بفرمایید.

 

مراحل ترخیص شمع خودرو از گمرک

 

همان طور که ذکر شد شمع خودرو از تجهیزات پرکاربردی است که در صنعت خودروسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و واردات شمع خودرو بیشتر از کشورهای کره جنوبی، آلمان و ژاپن انجام می گیرد.

ترخیص شمع خودرو از گمرک نیازمند اخذ مدارک و مجوزاتی است که هر ساله از سوی سازمان گمرک کشور صادر می شود و تجار و بازرگانان نسبت به مراحل آن می بایست عمل کنند که ما در ادامه به چند مرحله کلی ترخیص شمع خودرو اشاره می کنیم:

 • دریافت پروفرما یا پیش فاکتور
 • اخذ مجوز ثبت سفارش
 • بیمه کالا برای بازرسی در مبدا و مقصد
 • تخصیص ارز و حواله بانکی
 • تکمیل اسناد و مدارک و تشکیل دادن پرونده
 • تنظیم پیش نویس دور اظهاری
 • بررسی و تایید مدارک و مجوزات ارائه شده توسط کارشناس فنی گمرک

 

خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان 

بخشی از خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه ترخیص شمع خودرو

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با ارتباط و همکاری سازنده با کشورهای خارجی و تولید کنندگان و هم چنین فروشندگان کالای شمع خودرو، در زمینه ترخیص شمع خودرو، ترخیص موارد زیر را با سرعت و عملکردی عالی به انجام می رسانند:

 • ترخیص شمع های با هسته مسی
 • ترخیص شمع خودرو لیفان
 • ترخیص شمع خودرو دنسو
 • ترخیص شمع خودرو چمپیون
 • ترخیص شمع خودرو بوش
 • ترخیص شمع خودرو پایه کوتاه
 • ترخیص شمع خودرو ان جی کی
 • ترخیص شمع خودرو پاتیگ
 • ترخیص شمع خودرو موبیس
 • ترخیص شمع خودرو دوبل ایریدیوم
 • ترخیص شمع ایریدیم
 • ترخیص شمع پلاتینیوم
 • ترخیص شمع خودرو دنسو
 • ترخیص شمع خودرو کاترپیلار
 • ترخیص شمع خودرو اتو لایت

 

این ها تنها مواردی از خدمات این گروه با تجربه است، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این شرکت تماس برقرار کنید.

 

ارتباط با گروه متخصص بازرگانی پرشین تجارت دوان

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان باسال ها سابقه و تجربه کاری، هم چنین رزومه کاری درخشان توانسته است در زمینه واردات و ترخیص انواع کالا ها به صورت حرفه ای و تخصصی عمل کند و رضایت تجار و بازرگانان را به خود جلب نماید.

این گروه با همکاری ترخیص کاران و افراد بازنشسته گمرکی در زمینه ترخیص به صورت تخصصی مراحل را انجام می دهند و روند ترخیص را کوتاه و هزینه ها را کاهش می دهند.

از دیگر خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • ثبت سفارش
 • اخذ مجوزهای مورد نیاز متناسب با کالای وارداتی
 • انجام کلیه مراحل سفارش، تعیین مسیر گمرکی و تعرفه
 • ارائه آخرین اخبار و بخشنامه های صادر شده از سوی سازمان ها و نهادهای دولتی
 • همکاری با شرکت های حمل و نقل

 

هم چنین گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در خصوص واردات شمع خودرو فعالیت گسترده ای دارد و کارهای ترخیص این کالا را به صورت تخصصی برای تجار و بازرگانان به انجام می رساند.

 

تجار محترم می توانند با دریافت مشاوره تخصصی از بروز هر گونه مشکل در این زمینه جلوگیری نمایید. برای دریافت مشاوره تخصصی پیرامون واردات و ترخیص شمع خودرو و همینطور اطلاع از قوانین جدید ترخیص کالا از گمرک، می توانید با شماره های 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمائید.

 

برای ترخیص شمع خودرو از گمرکات به چه مدارکی نیاز است؟

برای ترخیص شمع خودرو از گمرکات سراسر کشور به مدارکی شامل بارنامه کالا، ترخیصیه،  پروفرما، ثبت سفارش کالا، بیمه نامه، قبض انبار، لیست عدل بندی، فاکتور کالا، گواهی بازرسی، گواهی مبدا و … نیاز می باشد.

آیا تعداد شمع های وارداتی به کشور محدود به همین موارد مقاله است؟

خیر، شمع های خودرو انواع گسترده ای دارند که علاوه بر شمع گرم و سرد و سوزنی و پلاتینیومی، شمع های دیگر نظیر ایریدیمی، چند الکترودی، نیکل و… نیز هستند.

چند درصد حق و حقوق گمرکی شامل هزینه ترخیص شمع خودرو از گمرک می شود؟

با توجه به اینکه شمع خودرو در ردیف تعرفه 85111000 قرار می گیرد، چیزی حدود 22% حق و حقوق گمرکی و هزینه باربری، هزینه تخلیه بار، هزینه انبارداری و هزینه کارشناسی می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-7-11
0 695

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ