پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
واردات و ترخیص شمع خودرو
واردات و ترخیص شمع خودرو
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات و ترخیص شمع خودرو

واردات و ترخیص شمع خودرو از گمرک02142326
ثبت سفارش و اخذ مجوزها

 

واردات و ترخیص شمع خودرو و  واردات قطعات یدکی خودرو از خدمات ارائه شده در گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می باشد. شمع خودرو از جمله قطعاتی است که بر روی موتور خودرو قرار می گیرد و نقش مهمی در احتراق موتورهای درون سوز دارد. در واقع اگر شمع خودرو کارکرد صحیحی نداشته باشد، فرآیند روشن شدن خودرو به درستی انجام نمی شود و نمی تواند حرکت کند. با وجود تولیدات داخلی در زمینه شمع خودرو، بخش اعظمی از شمع های خودرو موجود در بازار وارداتی هستند و از دیگر کشورها وارد می شوند. در ادامه این مطلب جزئیات تکمیلی پیرامون واردات شمع خودرو را ارائه کرده ایم.

 

 

واردات و ترخیص شمع خودرو

شمع خودرو چیست؟

 

شمع خودرو یکی از قطعاتی است که در بالای محفظه احتراق و سیلندر خودرو نصب می گردد و متشکل از الکترود، عایق چینی، واشرها و … است. این قطعه از یک سمت جریان و ولتاژ بالایی از برق را دریافت می کند و از سمت دیگر با جرقه زدن منجر به انفجار بخار فشرده شده بنزین می گردد و در نهایت نیروی لازم برای حرکت خودرو را تامین می کند.

در خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می کنند، تکمیل شدن عملیات احتراق نیازمند این است که قطعه ای در داخل موتور جرقه ایجاد کند که وظیفه ایجاد جرقه در این نوع از موتورها بر عهده شمع خودرو می باشد.  پس از اینکه فرآیند سوخت رسانی به داخل سیلندر تکمیل می شود و با هوا ترکیب می گردد، حال با توجه به جرقه ای که شمع خودرو ایجاد می کند، عمل سوختن آغاز می شود و انرژی تولید می گردد.

چنانچه علاقه مند به واردات شمع خودرو هستید، می توانید به منظور کاهش زمان واردات و ترخیص کالا از گمرک و همینطور کاهش هزینه ها، با کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان همکاری کنید.

 

اجزای تشکیل دهنده شمع

 

در صورتی که شمع خودرو وظیفه خود را به درستی انجام ندهد و در واقع جرقه زنی در زمان درست اتفاق نیفتد؛ بنزین فشرده شده در محفظه احتراق دچار انفجار نمی شود و سیلندر ها نیز به حرکت در نمی آیند. بنابراین شمع خودرو از قطعات مهم و لازم در خودرو می باشد که در ادامه اجزای تشکیل دهنده آن را بررسی کرده ایم :

 

عایق چینی

 

عایق چینی قرار گرفته شده بر روی شمع خودرو، از جنس اکسید آلومینیوم و یا آلومین است که یک لعاب شیشه ای به عنوان پوشش خارجی آن در نظر گرفته شده است. وظیفه این جزء از شمع خودرو، این است که از جذب آلودگی جلوگیری می کند. البته این عایق میزان استحکام شمع را نیز در برابر فشار و حرارت بالا افزایش می دهد.

 

بدنه‌ شمع

 

بدنه شمع از جنس فولاد می باشد که منجر به محکم شدن شمع بر روی سیلندر می گردد. بالای بدنه شمع آچارخور بوده و قسمت پایینی آن به صورت رزوه ای طراحی شده است. بین بدنه و سرسیلندر از یک واشر به منظورعایق بندی و عدم نفوذ مخلوط سوخت و هوا به بیرون محفظه طراحی شده است.

 

ترمینال شمع

قسمت فوقانی شمع خودرو، ترمینال شمع می باشد. این قسمت متصل به وایر است و انتقال دهنده الکتریسیته می باشد و در برابر زنگ زدگی نیز مقاومت بالایی دارد.

 

پایه‌ شمع

 

پایه شمع که به عنوان رزوه نیز شناخته می شود، متصل به سرسیلندر است و هم سطح با محفظه احتراق می باشد. در صورتی که این پایه بلند و یا کوتاه تر از حد استاندارد باشد، ممکن است شمع دچار خودسوزی شود. البته شمع ها با توجه به نوع و اندازه پایه در دو دسته پایه بلند و پایه کوتاه قرار می گیرند و متناسب با نوع موتور و سرسیلندر از آن ها استفاده می شود.

 

الکترود مثبت

 

از این بخش به عنوان الکترود مثبت یاد می شود و ساخته شده از آلیاژ های فلز فولاد و نیکل یا فولاد و کروم و یا فولاد و منگنز می باشد. در صورتی که این الکترود در معرض حرارت بالا قرار بگیرد، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

 

انواع شمع خودرو

 

شمع های خودرو دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام متناسب با نوع خاصی از موتورها طراحی شده اند. در ادامه به مهم ترین شمع های خودرو که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد و می توان بر روی واردات و ترخیص این نوع از شمع خودرو سرمایه گذاری کرد، اشاره کرده ایم:

 

شمع سرد

 

این شمع به گونه ای طراحی شده است که قابلیت کار در دمای بالا را دارد و دارای پایه های کوتاهی است تا بتواند گرما را به خوبی منتقل کند.

 

شمع گرم

 

این شمع برای موتورهایی با دمای پایین طراحی شده است که دارای پایه های بلندتری است و می تواند گرمای خود را برای مدت زمان بیشتری نگه دارد.

 

شمع نیکل

 

الکترودهای شمع نیکلی، از آلیاژ فولاد و نیکل هستند و از معایب آن ها داشتن عمر کوتاه است.

 

شمع پلاتینیومی

 

الکترود های شمع پلاتینیومی از آلیاژ فولاد و پلاتینیوم ساخته شده اند و عمر بالایی دارند. از مزایای این شمع ها این است که می توانند تا دمای 2500 درجه سانتی گرداد را تحمل کنند.

 

شمع ایریدیومی

 

الکترود مثبت این شمع ها از جنس ایریدیوم است و نسبت به شمع های پلاتینیومی دارای عمر بالاتری می باشند.

 

شمع های چند الکترودی

 

این شمع از چند الکترود منفی برخوردار هستند که منجر به افزایش طول عمر آن ها می شود.

 

شمع های سوزنی

 

در شمع های سوزنی الکترود ها به صورت سوزن هایی نوک تیز طراحی شده اند که همین موضوع منجر به ایجاد جرقه دقیقا در راستای سیلندر می شود.

 

واردات شمع خودرو

واردات و صادرات شمع خودرو

 

شمع خودرو از جمله کالاهایی می باشد که به دلیل مصرفی بودن، تقاضای بسیاری دارد. در زمینه تولید شمع خودرو، تولید کنندگان داخلی نیز فعال هستند ولی از آنجایی که شمع خودرو متناسب با نوع موتور خودرو طراحی می شود، برای ماشین های غیرایرانی نیازمند واردات و ترخیص شمع خودرو می باشیم.

 

امروزه شمع خودرو از دیگر کشورها شامل چین، آلمان و … وارد ایران می شود و در بازار سراسر کشور در اختیار افراد قرار می گیرد. واردات و ترخیص شمع خودرو نیز همانند دیگر کالاها نیازمند اطلاع از شرایط و قوانین واردات می باشد. بنابراین توصیه می شود به منظور کسب اطلاعات بیشتر با ترخیص کاران گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان تماس حاصل بفرمایید.

 

 

تعرفه گمرکی شمع خودرو

 

به منظور واردات تمامی کالاها از جمله واردات و ترخیص شمع خودرو به ایران و ترخیص آن از گمرک جمهوری اسلامی ایران، تعرفه گمرکی برای هر کالا در نظر گرفته شده است. هر کالای وارداتی متناسب با وزن، حجم و ارزش باری که دارد مشمول تعرفه گمرکی متفاوتی خواهد بود.

تعرفه گمرکی شمع خودر جهت ورود و ترخیص از گمرکات سراسر کشور، کد 85111000 می باشد. در نظر داشته باشید شناسایی دقیق تعرفه گمرکی مشخص کننده میزان هزینه ترخیص کالا خواهد بود و هر گونه اشتباه در آن می تواند منجر به افزایش هزینه ها شود. بنابراین توصیه می شود در این زمینه از کارشناسان با تجربه و ترخیصکاران حرفه ای کمک بگیرید.

برای اطلاع از نحوه ترخیص ژنراتور از گمرک کلیک کنید.

 

خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان 

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه واردات و ترخیص شمع خودرو و ….، خدمات زیر را ارائه می دهد:

 

 • واردات و ترخیص انواع شمع خودرو
 • ترخیص و تامین شمع های با هسته مسی
 • واردات و ترخیص شمع خودرو از نوع پلاتینیوم
 • ترخیص و تامین شمع های دوبل پلاتینیوم
 • واردات و ترخیص شمع های ایریدیم
 • ترخیص و تامین شمع های دوبل ایریدیوم
 • واردات و ترخیص شمع خودرو پایه کوتاه
 • ترخیص و تامین شمع خودرو بوش
 • واردات و ترخیص شمع خودرو ان جی کی
 • ترخیص و تامین شمع خودرو چمپیون
 • واردات و ترخیص شمع خودرو دنسو
 • ترخیص و تامین شمع خودرو پاتیگ
 • واردات و ترخیص شمع خودرو کاترپیلار
 • ترخیص و تامین شمع خودرو اتو لایت
 • واردات و ترخیص شمع خودرو موبیس
 • ترخیص شمع خودرو لیفان
 • واردات ماشین آلات خط تولید فنر

 

ارتباط با گروه کارشناسان

 

یکی از مطرح ترین شرکت های بازرگانی با توجه به مدت زمان فعالیت و سوابقی که داشته است، گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می باشد. کارشناسان و ترخیصکاران فعال در این مجموعه می توانند به عنوان نماینده قانونی وارد کننده، صفر تا صد واردات و ترخیص شمع خودرو را انجام دهند و مراحل مختلف از جمله ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … را با حداقل هزینه و در کم ترین زمان ممکن انجام دهند.

شما عزیزان می توانید با دریافت مشاوره تخصصی از بروز هر گونه مشکل در این زمینه جلوگیری نمایید. برای دریافت مشاوره تخصصی پیرامون واردات و ترخیص شمع خودرو و همینطور اطلاع از قوانین جدید ترخیص کالا از گمرک، می توانید با شماره های 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمائید.

 

برای ترخیص شمع خودرو از گمرکات جمهوری اسلامی ایران به چه مدارکی نیاز است؟

برای ترخیص شمع خودرو از گمرکات سراسر کشور به مدارکی شامل بارنامه کالا، ترخیصیه،  پروفرما، ثبت سفارش کالا، بیمه نامه، قبض انبار، لیست عدل بندی، فاکتور کالا، گواهی بازرسی، گواهی مبدا و … نیاز می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-2-12
0 131

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "

ثبت سفارش ، مجوز صمت و ...
ترخیص تخصصی از گمرکات 02142326