واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید
واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید

واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید از فعالیت اصلی گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان است. در حال حاضر در کشورمان و در واحد های تولیدی مختلف به ماشین آلات و تجهیزات خارجی در خطوط تولید نیاز می باشد. البته شرایط نامساعد تحریم ها طی سال های اخیر، شرایط را برای وارد کنندگان کمی سخت کرده است. اما شما عزیزان به منظور فعالیت در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید می توانید با کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان همکاری داشته باشید. به منظور دریافت جزئیات بیشتر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در راستای تسهیل شرایط برای واحد های تولیدی عزیز جهت واردات ماشین آلات خطوط تولید ، گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان آماده خدمت رسانی می باشد. واحدهای تولیدی می توانند از پرداخت حقوق ورودی ماشین آلات خود معاف بوده و با حداقل هزینه می توانند ماشین آلات خطوط تولید خود را از گمرک ترخیص نمایند.

 

واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید 02142326

 

از جمله کالاهایی که بیشترین آمار مرتبط با واردات به کشور ایران را داراست، ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید است. به منظور واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید به مجوزهای مختلفی نیاز است که در صورت عدم دریافت آن ها به راحتی نمی توانید کالای مورد نظر خود را از گمرک ترخیص کنید.

با توجه به آماری که از گمرک رسمی جمهوری اسلامی ایران به دستمان رسیده است، میزان واردات ماشین آلات خطوط تولید در سال 1395 از نظر وزنی بیش از 94 هزار تن بوده است که از نظر دلاری برابر با 7 میلیارد و 599 هزار میلیون دلار برآورد شده است. این آمار به راحتی اهمیت و لزوم واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید را نشان می دهد.

لازم است اشاره کنیم که در حال حاضر نیز ماشین آلات مورد نیاز در خطوط تولید از بیش از 98 کشور مختلف در جهان وارد ایران می گردد اما در این میان بیشترین سهم به کشورهای ایتالیا، آلمان، چین، کره و ترکیه اختصاص دارد.

 

مراحل_واردات_کالا

مراحل_واردات_کالا

 

مراحل واردات ماشین آلات خطوط تولید

 

لازم است اشاره کنیم که با توجه به آمار بالای واردات و همینطور نیاز داخلی به انواع تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید، قدم گذاشتن در این مسیر نیازمند داشتن آگاهی و تجربه بالایی است. به همین دلیل توصیه می شود اگر به تازگی قدم در این مسیر پر رقابت گذاشته اید، حتما سعی کنید از یک گروه تخصصی که به تمامی قوانین و مقررات واردات و ترخیص کالا مسلط هستند، راهنمایی دریافت نمایید.

در ادامه قصد داریم مراحل واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید را به اختصار برایتان ارائه کنیم :

 

منبع یابی

 

اولین و در واقع اساسی ترین مرحله در واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید پیدا کردن یک منبع معتبر برای خرید ماشین آلات و تجهیزات مورد نظر است. منبع تامین کننده معتبر باید کالای باکیفیت را با قیمت مناسبی به دست مصرف کننده برساند. از ویژگی های یک گروه بازرگانی متخصص این است که در این مرحله به وارد کننده کمک کند تا یک منبع مناسب را شناسایی کند.

طی این مرحله بررسی سابقه منبع و تولید کننده تجهیزات مورد نیازخطوط تولید، بررسی طول عمر دستگاه های تولیدی، ارائه خدمات پس از فروش از سوی فروشنده، اعتبارسنجی فروشنده از بابت اعتماد به کمک شرکت های بازرسی، بررسی قیمت، نحوه دریافت پول، انتقال ارز و … بسیار اهمیت دارد.

 

دریافت پروفرما

 

پس از مذاکره خریدار و فروشنده، بایستی که پروفرما طراحی شده و قرارداد نوشته شود.

 

ثبت سفارش

 

از جمله مراحل داخلی در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید، ثبت سفارش می باشد. امروزه وارد کنندگان به منظور ثبت سفارش باید به سامانه جامع تجارت به نشانی اینترنتیwww.ntsw.ir   مراجعه کنند.

 

اخذ مجوز از سازمان صمت

 

به منظور واردات ماشین آلات خطوط تولید بایستی که مجوزهای لازم از سازمان صنعت، معدن و تجارت اخذ گردد. در این زمینه وارد کنندگان یا باید خود به صورت کامل به قوانین و مقررات لازم مسلط باشند و یا از افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرند.

 

تخصیص ارز و حواله

 

در این مرحله وارد کنندگان باید اقدام به طی مراحل مرتبط با اخذ مجوز از بانک مرکزی و ترخیص ماشین آلات را دریافت کنند و حواله های لازم را انجام دهند.

لازم است اشاره کنیم که در زمینه حواله جات نیمایی، به میزان 35 درصد از ارزش پروفرما از سوی بانک به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود و پس از ترخیص نیز آزاد سازی می گردد.

 

بیمه و بازرسی

 

مراحل بعدی واردات کالا، بیمه و بازرسی می باشد که جزو مسائل مهم در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید است. معمولا برای این مرحله شرکت های بازرسی قراردادی بسته می شود تا قبل از اینکه دستگاه ها به دست وارد کنندگان ایرانی برسند، به صورت حضوری مورد بازرسی قرار می گیرد تا از نظر کارایی مشکلی نداشته باشند.

 

حمل و نقل

 

حمل و نقل کالای وارداتی به داخل کشور به صورت هوایی و یا از طریق کشتی انجام می شود. با وجود اینکه مشکلات و تحریم هایی که وجود دارد، متاسفانه در این زمینه نیز مشکلاتی برای وارد کنندگان وجود دارد.

 

 ترخیص

 

پس از اینکه محموله خریداری شده وارد گمرک ایران شد، بایستی که مراحل ترخیص کالا طی گردد. این مرحله نیازمند پشت سرگذاشتن مراحل اداری مختلف می باشد. برای اینکه در این مرحله هزینه کمتری را پرداخت کنید، حتما باید از مراحل اطلاعات کافی داشته باشد تا بتوانید آن ها را در کم ترین زمان پشت سر بگذارید.

 

 

واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید به صورت نو و یا مستعمل ؟

 

معمولا واردات ماشین آلات خطوط تولید به کشور ایران به دو صورت نو و مستعمل انجام می گیرد. ماشین آلات نو و کارنکرده از کشورهای چین و آلمان و از برندهای متفاوت و همینطور ماشین آلات استوک از ترکیه، چین، آلمان، مجارستان و … وارد ایران می شوند.

برخی از ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز در خطوط تولید کارخانجات مختلف گران هستند و به همین دلیل در این زمینه واردات ماشین الات استوک، مستعمل و یا دست دوم ارجح تر می باشد و صرفه اقتصادی دارد. البته لازم به ذکر است که در زمینه واردات ماشین آلات و تجهیزات مستعمل محدودیتی وجود ندارد اما کالا باید دارای دو شرط اصلی و مهم باشد. اولا ماشین آلات مورد نظر در کشور ایران تولید نگردد و ثانیا کالای وارداتی از نظر توان و کیفیت در خاک ایران قابل تولید نباشد.

در حال حاضر کشور های ترکیه و آلمان در زمینه واردات ماشین الات صنعتی و ماشین آلات مورد نیاز برای خطوط تولید فعال می باشند.

 

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید 

 

از موضوعات مهم در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید این این است که وارد کنندگان و بازرگانان از کدهای تعرفه کالای مورد نظر خود که قصد واردات آن را به ایران دارند، اطلاع داشته باشند تا بتوانند کالای خریداری شده از فروشندگان خارجی را تحت عنوان این کد وارد بازار ایران نمایند و همینطور در زمان ترخیص کالا از گمرکات سراسر کشور نیز با مشکلی مواجه نشوند.

شناسایی کد تعرفه گمرکی کار چندان آسانی نیست و امری تخصصی می باشد. لازم به ذکر است که هزینه های گمرکی، تعرفه های ترجیحی و دیگر هزینه های واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید وابسته به کد تعرفه گمرکی تعیین می گردد. هر گونه اشتباه در تعیین این کد، وارد کننده را متحمل پرداخت هزینه های بیشتر می کند و ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را برای او در پی داشته باشد.

 

واردات_کالا_از_گمرک خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید که بیشترین آمار مرتبط با وردات کالا به کشور ایران را دارد، خدمات زیر را ارائه می دهد:

 • واردات و ترخیص ماشین آلات تولید شیرینی
 • ترخیص و واردات ماشین آلات بسته بندی
 • واردات ماشین آلات تولید شکلات
 • ترخیص و واردات ماشین آلات نساجی
 • واردات و ترخیص ماشین آلات کارخانجات تولید ماکارونی
 • ترخیص و واردات دستگاه چاپر
 • واردات ماشین آلات چاپ
 • ترخیص ماشین آلات تولید لاستیک
 • واردات ماشین آلات تولید شیشه
 • ترخیص و واردات قطعات خودرو
 • واردات، ترخیص و تامین ماشین آلات تولید کابل
 • ترخیص ماشین الات کمپرسورهوا
 • واردات ماشین آلات شوینده
 • ترخیص و واردات ماشین آلات توزین و باسکول ها
 • واردات ماشین آلات راهسازی
 • ترخیص ماشین آلات آزمایشگاهی و استریلیزه کننده ها
 • واردات دستگاه تزریق پلاستیک
 • ترخیص خط تولید فیلم پلاستیک
 • واردات و ترخیص دستگاه تولید ساک نانوون
 • ترخیص انواع ماشین تزریق
 • واردات خط تولید ظروف گیاهی
 • ترخیص دستگاه تولید ماسک
 • واردات و ترخیص دستگاه بسته بندی
 • ترخیص خط تولید در و پنجره از انواع مختلف
 • واردات و ترخیص خط تولید ماسک
 • ترخیص کوره سوزاندن زباله بیمارستانی
 • و …

 

 

هزینه های مرتبط با واردات و ترخیص دستگاه و ماشین الات خط تولید

 

این هزینه (  هزینه واردات و ترخیص ماشین آلات خط تولید)  وابسته به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

 • هزینه خرید تجهیزات و یا ماشین آلات مورد نظر و حواله آن به فروشنده
 • پرداخت هزینه های مرتبط با ثبت سفارش کالا و دریافت مجوزات مربوطه
 • هزینه حمل و نقل کالای خریداری شده تا گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • پرداخت حقوق ورودی براساس تعرفه گمرکی مندرج درکتاب قانون مقررات صادرات و واردات
 • 9 درصد ارزش افزوده
 • 4 درصد مالیات علی الحساب
 • هزینه ترخیصیه
 • دموراژ
 • هزینه های مرتبط با انبارداری
 • پرداخت هزینه ترخیص کالا
 • کارمزد کارت بازرگانی
 • و …

 

لازم است اشاره کنیم که شما عزیزان می توانید به کمک کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان، هزینه های واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید و واردات و ترخیص مواد اولیه صنایع تولید را تخمین بزنید. کارشناسان باتجربه این مجموعه می توانند میزان هزینه مورد نیاز برای واردات و ترخیص کالای مورد نظر شما را در کم ترین زمان برآورد کنند.

 

 

مقررات و قوانین معافیت از پرداخت حقوق ورودی ماشین آلات خط تولید

 

با توجه به ماده 119 قانون امور گمرکی، در صورتی که وارد کنندگان از برخی شرایط لازم برخوردار باشند و همینطور با تایید وزارت صنعتف معدن و تجارت، واردات برخی از ماشین آلات خطوط تولید بدون پرداخت حقوق ورودی انجام می شود.

ماشین آلات خط تولید شامل تجهیزات اصلی و همینطور جانبی خط تولید، انواع قالب هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، ابزار آلات مخصوص … مشمول معافیت هستند. البته لازم است اشاره کنیم که در این زمینه کالای مورد نظر نباید در داخل کشور ایران تولید گردد؛ در غیر اینصورت چنانچه مشابه داخلی داشته باشد، مشمول معافیت نخواهد بود. به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره های 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمائید.

 

 

ارتباط با گروه کارشناسان

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان به عنوان یکی از شرکت های بازرگانی فعال در زمینه واردات و ترخیص کالا از جمله ماشین آلات مورد نیاز خطوط تولید در حال فعالیت می باشد.

با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی و تحریم های صورت گرفته شده علیه ایران، قدم گذاشتن در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید بدون داشتن تجربه وآگاهی لازم می تواند ضرر های مالی بسیاری را در پی داشته باشد. تمام تلاش کارشناسان این مجموعه بازرگانی این است که شما عزیزان بتوانید در کم ترین زمان و در عین حال با حداقل هزینه ماشین آلات مورد نیاز خود را وارد کرده و در نهایت از گمرکات سراسر کشور ترخیص کنید.

 

از خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید می توان به ارائه مشاوره بازرگانی رایگان در حوزه واردات ماشین آلات خطوط تولید، دریافت معافیت از وزارت صمت در جهت ترخیص دستگاه ها و ماشین آلات خطوط تولید ، ارائه مشاوره حرفه ای در زمینه تعیین تعرفه ترخیص ماشین آلات خط تولید، ترخیص کلیه قطعات و ماشین آلات خط تولید از کلیه گمرکات سراسر کشور و … اشاره کرد.

 

برای دریافت مشاوره تخصصی پیرامون واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید و همینطور اطلاع از قوانین جدید ترخیص کالا از گمرک، می توانید با شماره های 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمائید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید، بازرگانان برای ثبت سفارش کالا باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

طی سال های اخیر ثبت سفارش کالا که از مراحل داخلی واردات و ترخیص کالا می باشد، به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین از طریق سامانه جامع تجارت به نشانی اینترنتی ntsw.ir   انجام می شود و یا  می توانید از طریق سایت sabtaresh.com اطلاعات خود را برای کارشناسان ثبت سفارش پرشین تجارت دوان ارسال نمایید و در اولین فرصت با شما در ارتباط خواهیم بود.

هزینه های مرتبط با واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید چگونه برآورد می شود؟

به منظور برآورد هزینه های مرتبط با واردات و ترخیص ماشین آلات خطوط تولید شما تجار و واحدهای محترم تولیدی باید هزینه مرتبط با خریداری دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز خود و هزینه های مرتبط با اخذ مجوزهای لازم، حمل و نقل، ترخیص کالا از گمرک، انبار داری، حقوق ورودی و … را مد نظر قرار دهید. برای برآورد هزینه واردات و ترخیص کالای مورد نظرتان، می توانید با کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان در ارتباط باشید.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1401-1-31
2 2405

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

نظرات

 • علی شجاعی نامنی

  با سلام و عرض ادب
  شجاعی هستم . ما نیاز به خط تولید سود پرک (کاستیک سودا) با ظرفیت 10 تن در روز از فرایند الکترولیز آب و نمک به روش سلولی غشایی با نصب و راه اندازی به طور کامل ، داریم.
  لطفا در این خصوص اقدام مقتضی را به عمل آورید
  با تشکر

  • پرشین تجارت

   با سلام و عرض ادب و احترام

   لطفا با شماره 02142326 داخلی 113 تماس حاصل فرمایید.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ