واردات چوب
واردات چوب
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات چوب

واردات چوب به خرید چوب مورد نیاز از یک کشور و ورود به کشور مورد نظر گفته می‌شود. واردات این کالا و اخذ مجوزهای آن دو موضوع به هم مرتبط در زمینه صادرات و واردات است. چوب یکی از بهترین و مفیدترین مواد اولیه طبیعت است. در این مقاله، ما درباره واردات و ترخیص کردن چوب از گمرک صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

 

 

واردات-چوب

 

تعرفه واردات چوب

 

چوب یکی از کالاهای اساسی و ضروری برای ما انسان‌ها به شمار می‌آید، پس واردات آن نیز از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

 

تعرفه وارد کردن چوب یکی از موضوعات مهم در این زمینه است که با توجه به نوع چوب وارداتی متفاوت است، اخیراً در کشور ما ایران به دلیل قطع زیاد درختان، کشور ما وارد کردن چوب از کشورهای مختلف را افزایش داده است.

 

درختان مختلف رشد می‌کنند و هر یک از آن‌ها کاربرد خاصی دارند که از آن‌ها محصولات مختلفی تهیه می‌شود.

 

همین تنوع باعث تغییر در تعرفه واردات‌چوب می‌شود و تعرفه گمرکی خاصی برای هر نوع چوب تعیین می‌شود.

بیشتر بدانید :

برای واردات چوب چه باید کرد؟

 

برای واردات یا خرید چوب، ابتدا باید تحقیقات اولیه بازار را در مورد نیازهای تامین کنندگان آن‌ها انجام دهید.

سپس، در کشور مبدأ که متقاضی درخواست سفارش می‌دهد، باید ارزیابی کیفی تامین کنندگان از نظر سطح بازار انجام شود. گام بعدی این است که نمونه‌ای از چوب مورد نیاز مشتری را تهیه کنید.

 

در نهایت، تصمیم نهایی باید برای انتخاب تامین کننده مناسب گرفته شود. بر اساس نحوه پرداخت و دریافت چوب تولید شده از کارخانه و تحویل آن به نماینده شرکت حمل و نقل، اخذ تاییدیه‌های لازم برای حمل و نقل مدارک و دریافت مجوز نهایی کالا نیاز است.

 

پس از ورود محموله چوب به گمرک؛ کارهای مربوط به ترخیص این محصول توسط عوامل ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه انجام می‌شود.

 

در نهایت تعداد چوب داخلی سفارش داده شده و در محل مورد نظر به مشتری تحویل داده می‌شود. لازم به ذکر است که ترخیص چوب از گمرک مستلزم آشنایی کامل با شرایط ترخیص می‌باشد.

 

هزینه‌های ترخیص چوب از گمرک

 

هزینه‌های ترخیص چوب شامل عوارض گمرکی چهار درصد و سه درصد ارزش افزوده است. همچنین، سایر هزینه‌ ها شامل:

 

  • هزینه‌های ثبت سفارش
  • وزارت راه
  • هزینه‌های دریافت و ترخیص انبار
  • هزینه‌های بارگیری و تخلیه عمده چینی
  • هزینه‌های بندر شامل تخلیه
  • بارگیری و انبارداری

 

در کشور ما ایران چوب روسی طرفداران زیادی دارد. زیرا این نوع چوب می‌تواند در سازه‌های ساختمان مورد استفاده قرار گیرد و در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم است.

 

به همین دلایل، یکی از مواردی که تجار ایرانی برای واردات چوب از روسیه برای ورود به ایران انتخاب می‌کنند، چوب روسیه است که تجار ایرانی معمولاً برای واردات این چوب از مرز دریایی استفاده می‌کنند.

 

بیشتر بدانید :

شرایط ورود چوب از اندونزی و جو كامل از روسیه

 

مجوز واردات چوب

 

بسیاری از کالاها، از جمله چوب، برای ورود به مجوز نیاز دارند و در بیشتر موارد، علاوه بر مجوز وارد کردن چوب یا هر کالای دیگر، به مجوز ترخیص نیز نیاز دارند.

مهمترین نکته در روند اخذ مجوز واردات‌چوب، بررسی یا ممنوعیت رایگان این محصول است. چوبی که از کشورهای مختلف خریداری شده و به کشور وارد می‌شود باید دارای گواهینامه باشد که توسط نماینده مجوز واردات استاندارد چوب در گمرک تأیید شده است.

 

قوانین واردات چوب

 

معامله گران وارد کننده چوب باید سفارش خود را ثبت کرده و اظهارنامه مربوطه را تهیه کنند و پس از انجام موارد فوق، با داشتن کارت بازرگانی برای ترخیص چوب‌های وارداتی خود، اقدامات لازم را طبق تعرفه واردات‌چوب انجام دهند.

 

ترخیص چوب متعلق به گمرک آستارا و همچنین منطقه ویژه نوشهر است. بر اساس آمار دریافتی، چوب وارداتی به ایران مطابق تعرفه وارد کردن چوب ۸۲ درصد با ارزش دلاری ۵۳ درصد از گمرک بندر انزلی، ۹ درصد با ارزش دلار ۱۹ درصد از گمرک آستارا و ۵٪ ارزش ۱۶ درصد دلار از گمرک نوشهر ترخیص شده است.

 

ارتباط با کارشناسان مشاور

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت داوان، علاوه بر ارائه مشاوره تخصصی به شما تجار عزیز، به منظور واردات چوب و خدمات مربوط به ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزهای لازم و حمل کالا به انبار شما را نیز ارائه می‌دهد.

 

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی در مجتمع تجاری پرشین تجارت دوان، می‌توانید با شماره‌ های ۰۲۱۴۲۳۲۶، واتساپ ۰۹۰۱۸۳۱۷۵۴۱ به صورت رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-7-21
0 1012

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ