واردات کاشی و سرامیک
واردات کاشی و سرامیک
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات کاشی و سرامیک

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، واردات کاشی و سرامیک از کشورهای توسعه یافته انجام می گیرد، اگرچه کشور ایران از دیرباز کاشی  و سنگ های منحصر به فردی برای ساخت بنای بیرونی و داخلی استفاده می کنند، اما امروزه با مدرن شدن سبک زندگی، بیشتر اقشار جامعه به کاشی و سرامیک های مدرن و زیبا تمایل دارند.

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع واردات کاشی و سرامیک آشنا کنیم و به توضیح قوانین و مقرارت و تشریفات گمرکی آن بپردازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

کاشی

 

تعرفه گمرکی محصولات کاشی و سرامیک

با توجه به  اینکه حقوق ورودی واردات کاشی و سرامیک به ایران 55 درصد است طبق قوانین اگر فرد یا شرکتی به صورت قاچاق و غیر از راه های قانونی اقدام به وارد کردن کاشی و سرامیک کند، تخلف کرده و مطابق با قوانین با فرد یا شرکت متخلف برخورد می شود.

واردات انواع کاشی و سرامیک از قبیل پرسلانی، کریستال، لعاب دار، بدون لعاب، امپرادور و … از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، چین، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، فنلاند، هند به کشور ایران صورت می گیرد.

تعرفه گمرکی برای محصولات کاشی و سرامیک ( کاشی و سرامیک بدون درز، کاشی یا چاپ رنگی، کاشی و سرامیک با چاپ دیجیتالی، سرامیک ضد اسید) که در ردیف کالاهای 10 می باشد به قرار زیر است:

69072100

6972200

69723000

69073000-9

برای شروع واردات کاشی و سرامیک فرد یا شرکت وارد کننده باید یک سری مراحل را طی کند که اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • ثبت محصول مورد نظر خود در سایت سفارش کالاهای وارداتی
 • مبادرت به خرید کاشی یا سرامیک
 • انتقال محموله و خرید از خریدار به گمرک ایران
 • مسیر قانونی ترخیص کالا با رسیدن محموله به گمرک ایران طی می شود.

 

برای ترخیص کالا در کوتاه ترین زمان و با صرف کم ترین هزینه می توانید با کارشناسان بازرگانی پرشین تجارت دوان ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را به صورت تخصصی دریافت کنید.

برای اطلاع از ” واردات لوله فولادی” کلیک کنید.

به طور کلی برای ترخیص کالای وارداتی تهیه اسناد و مدارک طبق قوانین و تشریفات گمرکی لازم و ضروری است که در ادامه چند مورد از آن ها را ذکر می کنیم:

 • بارنامه: اطلاعات لازم در خصوص کاشی و سرامیک
 • ترخیصیه: تسویه واردکننده با شرکت حمل کننده بار
 • پروفرما: اطلاعات لازم در خصوص فروشنده کاشی و سرامیک
 • بیمه نامه
 • ثبت سفارش: تایید وزارت بازرگانی
 • گواهی بازرسی: تایید کاشی ثبت شده در سایت با کاشی های وارد شده به گمرک ایران
 • گواهی مبدا: اطلاعات مرتبط با کشور تولید کننده کاشی و سرامیک
 • لیست عدل بندی: نحوه چینش کاشی در بار

با تهیه مدارک بالا می توانید برای انجام ترخیص و حمل و نقل اقدام کنید، به این صورت که اظهارنامه واردات کاشی و سرامیک با کد 111 و 112 که حاوی اطلاعاتی است که باید توسط خریدار نوشته و ثبت شود.

بررسی محموله توسط بازرسان گمرک و بررسی صلاحیت خریدار انجام و با قبول بازرسی شماره ثبت یا کوتاژ برای تعیین مسیریابی ( سبز، زرد و قرمز) صورت می گیرد.

پس از ارزیابی قرار گرفتن اظهارنامه واردات کاشی و سرامیک و سبز شدن مسیر، مجوز نهایی برای خروج محموله به ترخیص کار داده می شود.

اما در صورتی که تناقضی در اظهارنامه های ارائه شده باشد، علاوه بر بررسی مجدد مدارک و اظهارنامه مابقی مراحل باید طی شوند تا مجوز نهایی برای ترخیص بار به فرد یا شرکت خصوصی اخذ شود.

 

 

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-9-15
0 1026

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ