پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
آشنایی با صنعت نساجی
آشنایی با صنعت نساجی

آشنایی با صنعت نساجی

آشنایی با صنعت نساجی

 

صنعت نساجی

صنعت نساجی  از قدیمی ترین صنایع بشری محسوب می شود چرا که نیاز به پوشاک جزو نیازهای اساسی محسوب می شود.
محصولات صنعت نساجی پس از مواد غذایی در درجه ی دوم اولویت برای هر خانواده ایی می باشد. صنعت نساجی در طول تاریخ نقش تعیین کننده ای در رشد و شکوفایی اقتصادی و صنعتی کشورها و جوامع گوناگون ایفا کرده است، به گونه ای که بسیاری از کشورها، بخشی از موفقیت اقتصادی خود را مدیون رشد و پیشرفت خود در زمینه ی محصولات نساجی می دانند.

در ایران نیز نساجی جزء صنایعی محسوب می شود که از سابقه ی زیادی برخوردار بوده است. با رشد جمعیت در کشورها و نیاز انسان ها به پوشاک و سایر محصولات صنعت نساجی، برای جلوگیری از واردات غیرقانونی و در نتیجه خارج شدن ارز از کشور لازم است که در کشور به واحدهای نساجی بیشتر توجه شود.

یکی از استراتژی های مهم توسعه اقتصادی کشور، توسعه صادرات غیر نفتی می باشد. این سیاست که در سال های گذشته تا حدودی کمرنگ شده بود، در شرایط فعلی و در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، صادرات باید به صورت چشمگیری رشد یابد. به این مفهوم که با استفاده از ظرفیت های خالی و نیز سرمایه گذاری جدید، صادرات دفعتاً به چندین برابر میزان فعلی افزایش یابد. به این مفهوم که با استفاده از ظرفیت های خالی و نیز سرمایه گذاری جدید، صادرات افزایش یابد و این شدنی نیست مگر اینکه اولاً ساختار فعلی اقتصاد از حالت نامتوازن خارج و ثانیاً اقلام صادراتی مزیت دار مشخص و ثالثاً بازارهای بالقوه صادراتی به لحاظ پتانسیل وارداتی جهت هر محصول خاص شناخته شوند و نهایتاً صادرات به طور همه جانبه مورد حمایت دولت قرار می گیرد.

در این میان، محصولات صنایع پوشاک و نساجی از جمله کالاهایی هستند که صادرات آنها در چند سال اخیر در پی وجود رقبای خارجی و ضعف تکنولوژیکی، در سبد صادراتی کشور تا حدود قابل توجهی کاهش یافته است. این در حالی است که واحدهای تولید کننده این گونه اقلام به دلیل فراهم بودن  عئامل تولیدی فراوان و تکنولوژی وارداتی در دسترس و نیز علاقه مندی سرمایه گذاران خارجی در سرمایه گذاری این بخش از اقتصاد قادرند از سوددهی نسبتاً بالایی برخوردار شوند. امروزه گرایش در سرمایه گذاری خارجی در صنعت پوشاک و نساجی، به دلیل سطح تقاضای موثر بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. حال با توجه به منابع فراوان و ارزان در کشور، ضرورت دارد که استراتژی توسعه صادرات محصولات مورد نظر نیز مشخص شود تا بر اساس آن راهبردهای عملی جهت صادرکنندگان و نیز مسئولین امر در برنامه ریزی بازرگانی کشور ارائه گردد.

واحد های تولیدی و فعالان کسب وکار عزیز جهت ثبت سفارش ماشین آلات نساجی و واردات و ترخیص ماشین آلات مختلف شامل ترخیص ماشین آلات جوراب بافی، ماشین آلات رنگرزی، ترخیص ماشین آلات بافندگی، ماشین آلات برش نساجی، ماشین آلات ریسندگی، مواد اولیه نساجی با شماره 02142326 و 09018317541 با ما تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید اطلاعات تماس خود را در سایت مرتبط با ثبت سفارش ما به آدرس sabtaresh.com  در صفحه اصلی سایت با ما در ارتباط باشید، در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

منابع : صنعت نساجی ایران از گذشته تا به امروز؛ چالش ها و راهکارها، بررسي بازار تجاري محصولات صنايع پوشاك و نساجي ايران

 

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-10-30
0 783

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "