پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
افزایش تخفیف سود بازرگانی بندر چابهار از ۱۰ به ۲۵ درصد
افزایش تخفیف سود بازرگانی بندر چابهار از ۱۰ به ۲۵ درصد
واتساپ: 09018317541 02142326

افزایش تخفیف سود بازرگانی بندر چابهار از ۱۰ به ۲۵ درصد

افزایش تخفیف در سود بازرگانی بندر چابهار از ۱۰ به ۲۵ درصددبیر شورای هماهنگی بندر چابهار از مصوبه هیئت دولت برای افزایش تخفیف در سود بازرگانی در بندر چابهار از ۱۰ به ۲۵ درصد خبر داد.

به گزارش شاتا، ایرج حسن پور گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه سواحل مکران و بنا بر سیاست های اقتصاد مقاومتی و اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی که با مجوز ایشان انجام شده است؛ خوشبختانه اسکله شهید بهشتی در بندر چابهار نسبت به گذشته توسعه قابل ملاحظه ای یافته است به گونه ای که این اسکله با آبخور 16.5 تا 17 متر باعث شده است کشتی های پهن پیکر و نسل جدید با ظرفیت بیش از ۸۰ هزار تن پهلوگیری بکنند و ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر از 2.5 میلیون تن در سال به 8.5 میلیون تن رسیده است.

وی افزود: بندر چابهار در ماه‌های گذشته از جمله بنادر مهم در صادرات، واردات و ترخیص کالاهای اساسی بوده است و بر اساس آخرین آمارها میزان تخلیه کالاهای اساسی در این بندر به بیش از یک میلیون تن افزایش یافته است.

این مقام مسئول تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای توسعه بندر چابهار و ایجاد زیرساخت های بهینه برای تسهیل و تسریع صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالا اقدامات مهمی از جمله تشکیل شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار با عضویت تمامی دستگاه های متولی به منظور وحدت رویه و هماهنگی های لازم را انجام داده است.

وی ادامه داد: همچنین این وزارتخانه تخلیه ۵۰ درصد از کالاهای وارداتی خرید دولتی که توسط دو مباشر دولتی یعنی “شرکت بازرگانی دولتی ایران” و “پشتیبانی امور دام” انجام می شود را به این بندر منتقل کرده و تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن واردات در این راستا انجام و به مبادی انبارش و نگهداری کالا در سطح کشور ارسال شده است.

دبیر شورای هماهنگی بندر چابهار گفت: فراهم شدن امکان ترانزیت بخش عظیمی از کالاها به ویژه غلات توسط کشورهای منطقه از جمله هندوستان به مقصد کشور افغانستان و کشورهای آسیای میانه، آماده سازی و تجهیز انبارهای طریق القدس با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن (250 هزار تن مسقف و مابقی روباز) و فراهم کردن امکان صادرات کانی های معدنی که تاکنون بیش از ۵۰ هزار تن به کشورهای هدف صادر شده است؛ از دیگر خدمات بندری چابهار در این مدت به شمار می آید.
حسن پور تصریح کرد: پیگیری جهت ایجاد زیرساخت هایی نظیر انبارش، سردخانه، ایجاد سیلوی غلات، مخازن نگهداری روغن وارداتی و ایجاد خط کشتیرانی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی در این بندر حال انجام است.

دبیر شورای هماهنگی بندر چابهار با اعلام افزایش ۵۴ درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ در بندر چابهار، گفت: در این مدت واردات کالاهای اساسی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ برابر افزایش یافته است.

حسن پور با اشاره به رشد ۱۸۸ درصدی تخلیه کالاهای غیرنفتی در بندر چابهار اضافه کرد: امسال

در این بندر رشد چشمگیری یافته و در ۲ ماه اول، ۵۴۱ هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است.

دبیر شورای هماهنگی بندر چابهار تصریح کرد: از مجموعه کالاهای اساسی که امسال وارد این بندر شده ۲۶۴ به صورت حمل یکسره به مقاصد انبارش و نگهداری کالا در سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-3-27
0 511

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "