پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
رفع موانع ترخیص کالای ته لنجی
رفع موانع ترخیص کالای ته لنجی

رفع موانع ترخیص کالای ته لنجی

رفع موانع ترخیص کالای ته لنجیموانع ترخیص کالای ته لنجی را چطور می توان برطرف نمود ؟ همانگونه که میدانیم، ظرفیت قانونی برای کالاهای ملوانی وجود دارد ولی ملوانان به دلایلی از این ظرفیت استفاده نمی کنند در حالی که کالای ته لنجی فاقد ظرفیت قانونی اما واجد ظرفیت عرفی است .
برای ترخیص کالای ته لنجی خلاء قانونی داریم و نهادهای نظارتی حق دارند به عرف اکتفا نکنند، اما با این حال در صورت رفع مشکلات قانونی ترخیص، طرحی هدفمند داریم که قبلا آن طرح ارایه شد ولی برای اجرا تشریفاتی دارد که پیگیر آن هستیم. اگر کنترل های گمرکی در خروجی های محدوده منطقه آزاد اجباری شود، هیچ نهادی مانع توزیع کالا در سطح منطقه نخواهد شد زیرا کل منطقه آزاد در این صورت بارانداز آزاد محسوب می شود.
نباید کالای ته لنجی به صورت کامیونی خارج از منطقه آزاد رویت شود در حالی که این کالای مورد نیاز آبادان از سایر بنادر همجوار دیگر استان ها تهیه و تامین شود.
در این خصوص و در راستای شکوفایی بازار منطقه و ایجاد اشتغال پایدار و مناسب طرحی ارائه شده که نیاز به حمایت استاندار دارد. به موجب این طرح جلوی خروج کالاهای عمده ته لنجی از گیت ها گرفته می شود و فقط یک نفر سود نمی برد. کالای ته لنجی هم حق ملوان است هم حق کسبه آبادان و باید در بنادر آبادان و با اولویت به خرده فروشان بازار کالاهای ته لنجی فروخته شود تا داد و ستد کالا فقط از طریق آنها و در بنادر شهرستان آبادان صورت پذیرد.
فرماندار آبادان افزود: تصمیم دیگر ما ایجاد بازار کالای ته لنجی به صورت هدفمند در آبادان، اروندکنار و چویبده است. قطعا با این اتفاق، فصل جدیدی از شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال در این دو شهر که در سال‌های گذشته در بحث کشاورزی و خشکسالی متضرر شده اند، گشوده می شود. هر سه بندر آبادان، اروندکنار و چویبده باید مستعد خروج کالای ته لنجی باشند، گر چه اسکله های اروندکنار و چویبده در حد لزوم تجاری نیستند.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-8-19
0 384

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "