پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ورق در بازار ارز و طلا برگشته است
ورق در بازار ارز و طلا برگشته است

ورق در بازار ارز و طلا برگشته است

ورق در بازار ارز و طلا برگشته است

ارز و طلا

ارز و طلا

از روز چهارشنبه هفته گذشته با تغییر مؤلفه‌های تأثیرگذار بر بازار ارز و طلا، به‌نظر می‌رسد ورق در این بازارها برگشته است.
درحالی که سفته‌ بازان روی افزایش خشونت‌ها در امریکا و مقاومت ترامپ در برابر پیروزی بایدن و همچنین احتمال افزایش تنش‌های سیاسی در منطقه حساب باز کرده بودند و انتظار داشتند که دلار در بازار ایران از کانال ۲۶ هزار تومان هم عبور کند،اما با اعلام رسمی کنگره امریکا و پیروزی قطعی بایدن و همچنین پذیرش انتقال قدرت از سوی ترامپ،همه چیز در بازار ارز و سپس طلا تغییر کرد. بدین ترتیب پس‌ از افت اندک شاخص‌های قیمتی ارز و طلا، روز پنجشنبه در این بازارها با افت بیشتر قیمت‌ها مواجه بودیم و با وجود تعطیلی روز گذشته (جمعه) نرخ‌هایی که برای دلار و یورو در بازار فردایی دلالان رد و بدل می‌شود،حاکی از افت انتظارات برای رشد قیمت در روزهای آینده است، ضمن اینکه بسیاری از تحلیل گران براین باورند که احتمال تداوم روند نزولی نرخ ارز نیز بالاست و عقب‌نشینی دلار به کانال قیمتی ۲۲ و ۲۱ هزار تومان دور از ذهن نیست.
پس‌ از فروکش کردن شورش طرفداران ترامپ که به حمله آنها به ساختمان کنگره منجر شده بود و  موضع‌گیری رسمی کنگره درخصوص معرفی جو بایدن به‌ عنوان رئیس‌جمهوری امریکا،به یک باره بازار ارز و به‌ دنبال آن طلای ایران واکنش نشان داد.
روز پنجشنبه، در حالی که طی روزهای گذشته بازار خیابانی ارز آرام به‌نظر می‌رسید، با افزایش حضور دلالانی که نگران افت شدید قیمت‌ها بودند، مواجه شد.
در این روز شمار زیادی از دلالان با تجمع در چهارراه استانبول با کاهش قیمت ارز فروشنده شدند. در این بازار خریدار زیادی به چشم نمی‌خورد و همین موضوع به افت بیشتر قیمت‌ها دامن زد،به‌طوری که در کانال‌های فضای مجازی، حتی پیشنهاد فروش دلار با قیمت ۲۲ هزار تومان هم به چشم می‌خورد.بررسی قیمت‌ها در بازار ارز و طلا نشان می‌دهد که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته شاخص‌های قیمتی عقب‌نشینی کرد.
روز چهارشنبه هفته گذشته سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افت ۱۵۲ هزار تومانی معادل ۱.۲۵ درصد به ۱۲ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان رسید، روندی که روز پنجشنبه شدت گرفت به‌طوری که در این روز قیمت این نوع از سکه ۲.۵۳ درصد و ۲۹۹ هزار تومان کاهش یافت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۱۳ هزار تومان دوباره به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگشت. بدین ترتیب در این دو روز قیمت هر قطعه سکه تمام ۴۵۱ هزار تومان افت کرد.
به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-10-20
0 328

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "