استخراج رمزارز، بستری برای خلق ارزش افزوده در اقتصاد
استخراج رمزارز، بستری برای خلق ارزش افزوده در اقتصاد
واتساپ: 09018317541 02142326

استخراج رمزارز، بستری برای خلق ارزش افزوده در اقتصاد

استخراج رمزارز، بستری برای خلق ارزش افزوده در اقتصاد – پول مجازی چیست؟

پول مجازی برای خرید کالا و خدمات مجازی استفاده می شود، این پول صرفاً برای کاربران دنیای مجازی بر اساس مقدار کار مجازی کاربر و قابل مبادله استفاده می شود. با این پول می توان کالاها و خدمات را در دو دنیای حقیقی و مجازی خریداری نمود.

کاربران فضای مجازی می توانند به واسطه آن کالاها و خدمات مورد نیاز خود را از دنیای حقیقی و مجازی تأمین نمایند.

استخراج رمزارز، بستری برای خلق ارزش افزوده در اقتصاد

با قانونی شدن استخراج ارزهای رمزنگاری شده در کشور و ابلاغ الزامات توسط وزارت صمت و سازمان های ذیربط از جمله توانیر و سازمان استاندارد، شرکت های فعال در زمینه ماینینگ می توانند با دریافت مجوز به فعالیت قانونی و تولید رمز ارز اقدام کنند.

اما فعالان در حوزه ماینینگ معتقد هستند که هرچند رسمیت و پذیرش این صنعت در ایران اتفاق خوبی بوده است، شرایط فعالیت کسب و کارها در این بخش به دلیل قوانین دست و پاگیر و نبود زیرساخت های لازم دشوار می باشد.

استخراج رمزارز

استخراج ارزهای رمز نگاری شده از مهم ترین موضوعاتی است که با تلاش های بخش خصوصی محقق شد و در نهایت باعث شد شرایط لازم برای فعالیت ماینر ها در کشور ایجاد شود. استخراج ارز رمزنگار نیازمند اصلاحاتی در زمینه تعرفه برق می باشد.

استخراج ارزهای دیجیتال می تواند به عنوان یک ارزش افزوده با استفاده از یک فناوری جدید در افزایش درآمدهای صنعت فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی نقش مهمی داشته باشد که ضروری است به این موضوع با توجه به حرکت به سوی اقتصاد بدون نفت و ضرورت افزایش درآمدهای غیر نفتی در راستای کاهش فشارهای تحریمی در مدیریت کلان کشور توجه شود.

در حقیقت، استخراج رمز ارز با استفاده از ظرفیت مازاد و گسترده در حوزه انرژی می تواند درآمدهایی ارزی برای کشور را به دنبال داشته باشد و تجارت با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده تسهیل می شود که هر چند نسبت به درآمدهای نفتی یا صادرات غیر نفتی رقم بسیار پایینی است.

در حوزه استخراج ارزهای رمزنگار تا به حال سرمایه گذاری های بسیاری شده است که با ایجاد زیرساخت های لازم افزایش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی می توان از تجهیزات عملیاتی آن می توان در سایر حوزه های فناوری اطلاعات از جمله ایجاد و نگهداری دیتاسنتر به عنوان بستر ضروری کسب و کارها در آینده استفاده کرد.

اثرات اقتصادی استخراج رمز ارزها

استخراج رمزارز در ایران در حال حاضر صنعت چندان بزرگ و دارای گردش مالی گسترده ای نمی باشد و همین موضوع باعث شده است که در حوزه اقتصاد غیر نفتی و حتی اقتصاد مبتنی بر فناوری اطلاعات نقش آفرینی خاصی نداشته باشد.

اما در صورتی که حجم این صنعت با سرمایه گذاری های گسترده و ورود سرمایه خارجی رشد داشته باشد، می توان انتظار داشت ماینینگ در اقتصاد کشور در شرایط حال حاضر یک فرصت باشد و بتواند از خام فروشی انرژی و صادرات آن جلوگیری کند و محصولی با ارزش افزوده را تحت عنوان رمزارز برای تأمین نیازهای وارداتی کشور تولید کند.

می توانیم از این ابزار برای حل مشکلات استفاده کنیم و استخراج آن در داخل کشور را به شرط آنکه در خارج از کشور هزینه شود و وارد نظام پولی کشور نشود، بلامانع می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط و ضوابط استخراج رمز ارزها کلیک کنید.

پدیده رمز ارز، چالش ها و مخاطرات، فرصت ها و نحوه سیاست گذاری آن

ارزهای رمزپایه، با چالش ها و تهدیدات و گاه مشکلات اساسی مواجه می باشد که با توجه به شرایط اقتصادی در ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند، مسائلی که گاه تصمیم گیری سریع مقامات بانک مرکزی را می طلبد.

چنانچه تصمیم سازان کشور روند بی تفاوتی خود به این حوزه را ادامه دهند و کاری اصولی در این بخش به انجام نرسانند، با توجه به اقبال رو به تزاید عموم به رمزارزها، احتمال دارد کاهش ارزش ریال و سودآوری خرید و فروش رمزارزها، عواقب خطرناکی برای اقتصاد و تجارت کشور داشته باشد.

این  عواقب ایجاد معظلاتی فراتر از بحث هایی چون پول شویی است و می تواند کشور را با بحران هایی جدی مواجه کند. هر تکنولوژی جدید مانند رمزارز به طور ویژه با داشتن پارامترها و شرایطی می تواند تحت قوانین و الزامات، مورد بهره برداری قرار گیرد و با هزینه پایین باعث تولید ثروت شود.

موضوع استخراج ارزهای رمزنگار مدت زمان زیادی است که در حال بررسی است و در نهایت قوانینی نیز اعلام شد که هر چند مورد نقد بخش خصوصی و برخی از فعالان صنعت ماینینگ قرار گرفت با این حال زیرساخت های مناسبی برای استخراج رمز ارز به ویژه در زمینه انرژی وجود دارد که در کشورهای همسایه موجود نیست و ایران می تواند بستر مناسبی برای فعالیت های قانونی در حوزه استخراج رمزارز باشد.

چالش ها و مخاطرات، فرصت ها

درک صحیح شبکه های تبادلی مالی مبتنی بر رمزارزها و آشنایی با تهدیدات و فرصت های پنهان و آشکار این حوزه، تأثیر مستقیم و بسزایی در موضع گیری های تصمیم سازان داخلی برای مقررات گذاری یا اعلام ممنوعیت فعالیت در این بخش دارد.

  1. هجوم مردم به بازار جذاب رمزارزها و امکان بروز بحران در موسسات مالی
  2. کیف پول های الکترونیکی، صرافی ها و سکه های بدون مجوز
  3. هژمونی مالکان رمزارزها و امکان حمله به اقتصاد ایران
  4. امکان اعمال تحریم های جدید توسط کنگره ایالات متحده به بهانه استفاده از رمزارزها
  5. به کارگیری رمزارزها توسط گروه های تروریستی
  6. خلق انبوه سکه توسط نهادهای مالی و شرکت های فناوری
  7. ریزش شدید بازار رمزارزها و ایجاد نارضایتی عمومی
  8. مزیت تسریع، تسهیل و افزایش حجم صادرات کشور
  9. استقبال از سیستم مالی تحت کنترل غرب با یاجاد شبکه موازی سوئیفت
  10.  صادرات انرژی فرآوری شده با بازدهی بالا
به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-8-11
0 884

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ