پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ممنوعیت تولید و واردات خودرو های فاقد استاندارد از سال آینده
ممنوعیت تولید و واردات خودرو های فاقد استاندارد از سال آینده
واتساپ: 09018317541 02142326

ممنوعیت تولید و واردات خودرو های فاقد استاندارد از سال آینده

سازمان ملی استاندارد ایران در اسفند ماه سال گذشته اعلام کرد که تعداد استانداردهای خودرویی باید از ۵۵ به ۸۵ مورد افزایش یابد و همچنین بنا بر تفاهم‌ نامه‌ بین سازمان ملی استاندارد و سازمان وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ارتقای این استانداردها از نظر تعداد و کیفیت مطرح شده بود؛ موضوعی که بر اساس مصوبه شورای سیاست‌ گذاری خودرو با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان ملی استاندارد، خودروسازان و قطعه‌ سازان در دستور کار قرار گرفت.

طبق زمان‌ بندی انجام گرفته می بایست ۶۱ مورد استاندارد خودرویی تا ابتدای دی ماه سال جاری اجرایی شود و پس از آن تا ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی افزوده خواهد شد و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دی ماه سال آینده (۱۳۹۷)، مقرر شد تعداد استانداردهای اجباری خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش یابد.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با پایان یافتن مهلت تعیین شده برای رعایت استانداردهای هشتاد و پنج گانه در اول دیماه 97 از تولید و واردات و ترخیص خودروهایی که فاقد این استانداردها باشند جلوگیری می شود.

نیره پیروزبخت افزود: بیست و پنج مدل خودرو برای ادامه تولید و واردات در ابتدای زمستان سال آینده چاره ای جز رعایت استانداردهای جدید ندارند. 85 استاندارد تعیین شده مطابق با استانداردهایی است که در اتحادیه اروپا رعایت می شود و به شرکت های اروپایی و چینی تاکید شد تنها در صورتی می توانند اقدام به صادرات خودرو به ایران کنند که این استانداردها را رعایت کرده باشند.

براساس قانون جدید سازمان ملی استاندارد رئیس این سازمان در صورت بی توجهی شرکت خودروسازی به اجرای استانداردهای هشتاد و پنج گانه، می تواند خط تولید را متوقف کند. با پایان مهلت گذراندن (رعایت کردن ) استانداردهای پنجاه و پنج گانه در اول دیماه 96 ، خودروسازان موظف به رعایت استانداردهای شصت و سه گانه تا اول دیماه 97 هستند و استانداردهای هشتاد و پنج گانه از ابتدای دی ماه 97 به اجرا گذاشته می شود.

پیروزبخت افزود: ایمنی و سلامت جان مردم برای ما بسیار مهم است و از همین جهت با جدیت سه عامل مهم انسان، خودرو و جاده را با هدف ارتقاء ایمنی و کاهش تصادفات پیگیری می کنیم.وی گفت: ما به طور مستمر استاندارد بنزین تولیدی و وارداتی را کنترل می کنیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد ولی در مورد گازوئیل هنوز استانداردهای آن اجباری نشده و نگرانی ما در ارتباط با بنزین بالا بودن میزان گوگرد در آن است که موارد را به وزارت نفت اعلام کرده ایم.

پیروز بخت افزود: اجرای قانون هوای پاک مستلزم عزم ملی و مشارکت همه دستگاههای ذیربط است ضمن اینکه بر رعایت استانداردهای مصرف تاکید داریم ، کاهش میزان مصرف سوخت خودروهای جدید هم در استانداردهای هشتاد و پنج گانه آمده است.

 

 

دانلود فایل استانداردهای 85 گانه

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-11-16
0 1346

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "