پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
ممنوعیت واردات محصولات آمریکایی ساخته چین
ممنوعیت واردات محصولات آمریکایی ساخته چین

ممنوعیت واردات محصولات آمریکایی ساخته چین

ممنوعیت واردات محصولات آمریکایی ساخته چین، مقامات گمرکی در بنادر اصلی هند جلوی واردات کالا از چین را میگیرند که شامل محصولات آمریکایی تولید شده در چین توسط شرکت هایی مثل اپل، دل، سیسکو و شرکت فورد موتور هم میشود.

گروهی به نمایندگی شرکت های آمریکایی با عنوان «مجمع همکاری استراتژیک آمریکا و هند» محدودیت صادرات را طی نامه‌ای به وزارت بازرگانی هند اطلاع داده است.

در این نامه آمده است:« مقامات چین به یکباره مانع ترخیص محموله های صنعتی وارد شده از چین و شاید سایر مقاصد در بنادر و فرودگاه های بزرگ شده اند».

مجمع محصولات الکترونیکی و تلفن همراه هند (ICEA) در روز چهارشنبه اعلام کرد اخیراً به اعضای آن گفته شده فرودگاه های شهرهای دهلی، بمبئی و چنای مراحل جدیدی برای بررسی و کنترل تمام محموله های وارد شده از چین راه اندازی کرده اند.

دهلی نو بر روی لیستی از کشورهای مختلفی کار می‌کند که می‌توانند عرضه کننده قطعات حساسی باشند که در حال حاضر امکان ساخت آنها در داخل وجود ندارد.

پس از اختلال در عرضه مواد خام اولیه از چین در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا، نیاز به پیدا‌کردن جایگزینی برای واردات این محصولات در هند به وجود آمد. به دنبال درگیری‌های مرزی مرگبار در این ماه بین سربازان هندی و چینی در طول منطقه مرزی در کوههای هیمالیا، تقاضا برای تسریع این فرایند افزایش یافته است. انتظار می رود اداره استاندارد هند قوانین سختگیرانه تری بر حداقل 370 محصول چینی وضع کند تا مطمئن شود محصولاتی که توانایی تولید آنها در داخل وجود دارد، وارد نمی‌شوند.

قوانین جدید بر واردات از چین در شرایطی اعمال می شود که هند سعی در جذب شرکت های چند ملیتی دارد. هند با پیشنهاد کاهش مالیاتی و اجازه دسترسی راحت تر به زمین ،تلاش‌های خود را برای جذب بیش از هزار کسب و کار آمریکایی خارج از چین افزایش داده است. طرح جدید کمک های مالی بخشی از برنامه بزرگتر نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای متعادل کردن اقتصاد این کشور است.

 

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-4-7
0 54

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "