پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
احتمال ممنوعیت واردات محصول «هگزان»
احتمال ممنوعیت واردات محصول «هگزان»

احتمال ممنوعیت واردات محصول «هگزان»

احتمال ممنوعیت واردات محصول «هگزان»احتمال ممنوعیت واردات محصول «هگزان»

یک مقام مسئول گفت: اگر برای ما مسجل شود که تولید محصول «نرمال هگزان» شرکت پالایشگاه شازند، از نظر کیفی و کمی، کافی است حتما آن را در اولویتی قرار می‌دهیم تا اجازه ورود به کشور نداشته باشد.

محسن صفدری : معمولاً تعرفه‌هایی که در کتاب مقررات صادرات و واردات وجود دارد یا ممنوع هستند یا تعرفه مشخص دارند و حمایت تعرفه‌ای می‌شوند.

وی ادامه داد: تعرفه ۲۹۰۱۱۰۰۰، تعرفه «سایر» است که از داخل این تعرفه، مواد و محصولات دیگر به جز «هگزان» وارد می‌شود و حمایت تعرفه‌ای خاص از این محصول تاکنون به علت اینکه مراجعه و درخواست کننده‌ای نداشته است از طرف وزارت صنعت، متصور نبوده است.

۹ تیر یعنی کمتر از ۲۰ روز پیش، مدیرعامل پالایشگاه شازند نامه‌ای را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نوشت و این نامه به این سازمان ارسال شده است.معمولاً تا زمانی که نامه، روال خود را طی کند تا بدست دفتر تخصصی وزارت صمت برسد حدود ۱۰ تا ۱۵ روز طول می‌کشد.

مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از اواخر سال ۱۳۹۷ تاکنون از ۸ هزار تعرفه کتاب مقررات صادرات و واردات، ورود بیش از ۲ هزار تعرفه را ممنوع کردیم.

آقای صفدری تاکید کرد: اگر برای ما مسجل شود که از نظر کیفی و کمی تولیدات شرکت پایشگاه شازند در محصول «نرمال هگزان» کیفیت کافی را دارد حتماً آن را در اولویت ۴ یا ۲۷ کالایی قرار می‌دهیم تا اجازه ورود این ماده را به کشور ندهیم و بتوانیم از تولید داخل حمایت کنیم.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-4-30
0 437

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "