شناسه کالا چیست؟
شناسه کالا چیست؟
واتساپ: 09018317558 02142326

شناسه کالا چیست؟

شناسه-کالا
شناسه-کالا
شناسه کالا چیست؟

شناسنامه کالا، مجموعه ای از فیلدهای توصیفی یک کالا است که با نظر خواهی از سازمان های متولی به صورت فیلدهای توصیفی استاندارد برای هر قلم کالا مشخص شده است و با فراخوانی شناسه کالا، اطلاعات شناسنامه در اختیار فرد استعلام کننده قرار داده می شود.

انواع شناسه کالا :

  • شناسه داخلی
  • شناسه IRC
  • شناسه IVC
  • شناسه GTIN 
  • شناسه IMEI 
  • شناسه VIN

شناسه کالا – شناسه داخلی

  شناسه ای ۱۳ رقمی که مبتنی بر نظام جامع طبقه بندی کالاست و در سامانه شناسه‌کالا به منظور ایجاد برداشت مشترک از هر قلم کالا ، به صورت رمزینه( بارکد ) و یا نظایر آن بر روی کالا نصب یا درج می گردد . به هر شناسنامه کالا یک شناسه‌کالای یکتا ( شناسه داخلی ) تخصیص می یابد.

شناسه IRC

مجوزی است که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به داروها و فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی اعطا می‌کند. فرآورده هایی که دارای شناسه IRC می باشند یعنی توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مورد تایید قرار گرفته اند.

شناسه IVC

شناسه‌ای است چند رقمی که توسط سامانه صدور پروانه سازمان دامپزشکی کشور به گروه‌های کالایی دارو ، افزودنی‌ها و مکمل‌ها ، مواد اولیه و جانبی ، ملزومات و تجهیزات دامپزشکی ، فرآورده‌های بهداشتی ، فرآورده‌های زیستی ( بیولوژی ) ، سموم دامپزشکی و داروهای گیاهی و طبیعی که مصارف حیوانی دارند ، تخصیص می‌یابد.

 

بیشتر بدانید :

بخشنامه الزام ثبت سفارش اقلام جدید با شناسه‌کالا

 

شناسه کالا – شناسه GTIN

شناسه جهانی قلم کالای تجاری ( GTIN ) ، یک شناسه بین‌المللی است که توسط سازمان جهانی GS1 ارائه شده و در بیش از ۱۱۰ کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناسه‌ای یکتا که به طور معمول دارای تعداد ارقام ۸ ، ۱۲ ، ۱۳ یا ۱۴ رقم می‌باشد. در ایران معمولا شناسه ۱۳ رقمی آن رایج است که با پیش شماره ۶۲۶ شروع می‌شود و مشخص کننده کالا بوده و توسط کمپانی سازنده کالا در سایت جهانی بصورت بارکد دو بعدی ثبت و سالانه شارژ می گردد.

شناسه IMEI

تمام تجهیزاتی که دارای سیم‌کارت بوده و از شبکه ارتباطات سیار استفاده می‌نمایند ، دارای یک شناسه بین‌المللی ۱۵ رقمی‌منحصر به فرد به نام IMEI می‌باشند.از طریق این شناسه که توسط تولیدکننده بر روی تجهیزات به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نصب و درج می‌شود ، می‌توان اطلاعاتی از قبیل شرکت تولیدکننده ، برند ، مدل ، کشور تولیدکننده ، بازار هدف و شماره سریال هر تجهیز را استعلام نمود.

شناسه کالا – شناسه VIN

شناسه‌ای ۱۷ کاراکتری از اعداد و حروف است. VIN به معنی شماره شناسایی خودرو است و همان‌طور که از نامش پیدا است ، از مهم‌ ترین اطلاعات یک خودرو محسوب می‌شود.حداقل اهمیت آن زمانی آشکار می‌شود که خودرو برای اعمال تغییراتی از سوی سازنده به کارخانه فراخوانی شده یا حتی دزدیده می‌شود.

جهت انجام اخذ شناسه‌کالا یا هر گونه سوال در این زمینه با ما در تماس باشید:

021-42326

09018317541

آماده پاسخگویی به هر گونه سوالات شما، مشتریان و تجار گرامی هستیم

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-2-10
0 2972

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ