پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
واردات ماشین آلات و ملزومات صنعت چاپ
واردات ماشین آلات و ملزومات صنعت چاپ
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات ماشین آلات و ملزومات صنعت چاپ

واردات ماشین آلات و ملزومات صنعت چاپفعالان صنعت چاپ جهت واردات ماشین آلات موردنیازشان، می توانند ارز مبادله ای دریافت نمایند. برای تعلق ارز بایستی با داشتن کارت بازرگانی کالا را ثبت سفارش کنید که در سایت وزارت بازرگانی، حالت تعلق ارز مبادله ای مشخص می شود. برای ترخیص کالا دو نوع وجه دریافت می گردد:

 

 

 

 

 

 

 

 • حقوق گمرکی و سود بازرگانی (حقوق ورودی) و مالیات ارزش افزوده که توسط گمرک وصول می شود و بر اساس نرخ ارز مبادله ای (تبدیل ارزش کالا به ريال با نرخ مبادله ای).
 • هزینه ها که در مقابل انجام خدمت است (مثل تخلیه، بارگیری، انبارداری، بیمه، استاندارد، …) این وجوه توسط سازمان های ارائه دهنده خدمت، در بنادر سازمان بنادر توسط سازمان بنادر و در گمرکات داخلی توسط انبارهای عمومی و هزینه های آزمایش و استاندارد، توسط سازمان ملی استاندارد وصول می گردد که هر کدام بر اساس نرخ های مصوب می باشند. هزینه ها معمولاً به ريال هستند و به نرخ ارز ربطی ندارند. بنابراین برای پیدا کردن پرداخت های گمرکی بر اساس فاکتوری که به گمرک ارائه می شود، می باشد و در مورد هزینه اعلب بر اساس وزن کالا می باشند.

 

847720 – اکسترودر (6% حقوق ورودی و 8% مالیات ارزش افزوده)

844316 – دستگاه چاپ ( 6% حقوق ورودی و 8% مالیات ارزش افزوده)

842230 – ماشین بسته بندی (6% حقوق ورودی و 8% مالیات ارزش افزوده)

 

نیاز فعالان صنعت چاپ که شامل واردات ملزومات صنعت چاپ و خطوط تولیدی صنعتی وابسته به آن است، در یکی از دسته بندی های ذیل می گنجد: که هرکدام از موارد را به اختصار شرح خواهیم داد :

 • ماشین آلات صنعت چاپ
 • لوازم یدکی مربوطه
 • مواد اولیه

 

ماشین آلات صنعت چاپ و انواع چاپ

چاپ انواع مختلفی دارد که متناسب با آنچه که قرار است چاپ شود و آنچه که بر آن قرار است چاپ شود انتخاب می‌گردد. مهم‌ترین این روش‌های عبارت‌اند از:

 

 • چاپ افست: عمدتاً برای انتشارات، تبلیغات
 • چاپ فلکسو: عمدتاً برای بسته‌بندی
 • چاپ هلیوگراور: عمدتاً برای بسته‌بندی
 • چاپ سیلک اسکرین: عمدتاً برای تبلیغات چاپهای تفکیکی
 • چاپ لتر پرس: یکی از روش‌های چاپ برجسته از قدیمی‌ترین روش‌های چاپی است
 • چاپ دیجیتال: برای همه مصارف، تبلیغاتی و اداری در تیراژ پایین

غیر از عملیات چاپ، در پروسه تولید و جهت تکمیل محصول نهایی، ممکن است نیاز به دستگاه های دیگری نیز باشد :

دستگاه های پیش از چاپ: ایمیج ستر، پلیت ستر، پروسسور، کلیشه ساز فلکسو، خشک کن کلیشه، حکاکی سیلندر، اسکنر

دستگاه های پس از چاپ: برش، خط صحافی، دایکات، لمینیت، تاکنی، ترتیب کن، سلفون کشی، برجسته کن، حکاکی لیزری، چسب زنی، یووی، طلاکوبی

 

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان، صفر تا صد خرید، واردات و ترخیص ماشین آلات صنعت چاپ را برای شما تولیدی ها و بازرگانان محترم به انجام می رساند. لازم به ذکر است که کارخانه های سازنده ماشین آلات چاپی که می توان برای دریافت پروفرما و خرید از آن ها اقدام کرد عبارتند از: هایدلبرگ، رولند، ساکورایی، رایوبی، کوموری، ک ب آ

 

مواد شیمیایی مورد استفاده در مرکب صنعت چاپ

مرکب ها را می توان بنا به موارد یا ابزار مصرف به دو گروه عمده : مرکب های غیر چاپی و مرکب های چاپ تقسیم کرد.

مرکب های غیر چاپی: این نوع ها معمولاً برای نوشتن (تحریر)، نقاشی و ترسیم استفاده می شوند، همانند جوهر خودنویس، جوهر ماژیک، جوهر خودکار

مرکب های چاپی: مرکب چاپ نسبت به عوامل متفاوت مانند سطح چاپی، روش چاپ، نحوه خشک شدن، قوام و دوام و غیره، طراحی و تولید می شوند. در ادامه به پیدایش و سیر تکامل مرکب به اختصار می پردازیم:

 

مرکب چاپ اولیه

در قرن پانزدهم بود که تحول عمده ای در چاپ توسط گوتنبرگ در اروپا انجام گرفت. آن چه در کارهای چاپی آن زمان به نظر می رسد، سیاهی، براقیت و کیفیت متن چاپ شده بود. مشکل اولیه گوتنبرگ این بود که مرکب های پایه آب موجود به سطح سربی حروف برجسته نمی چسبیدند، زود خشک و درست منتقل نمی شدند. گوتنبرگ توانست برای حل این مشکل مرکب جدیدی را با حل دوده در روغن گیاهی که قبلا چندین بار پخته شده بود، تهیه کنند. به طور دقیق فرمول مرکب ساخته شده گوتنبرگ مشخص نیست ولی بررسی ها نشان می دهند که نباید از فرمول مرکب امروزی دور باشد.

 

مرکب نقاشی (تمبرا)

در قرن پانزدهم، مرکبی توسط هنرمندان نقاشی استفاده می شد، برای تهیه آن، سفیده تخم مرغ را با آب بهم می زدند و رنگدانه موردنظر را به آن اضافه می کردند. خمیر حاصل از این روش را برای نقاشی کردن مورد استفاده قرار می دادند. تمبرا بسیار زود خشک می شد، نگهداریش مشکل بود و باقیمانده آن قابل استفاده مجدد نبود. هنرمندان به همین دلیل از مرکب های جدید چاپ برای نقاشی های خود استفاده کردند.

 

مرکب های پایه روغنی

با آغاز قرن هجدهم میلادی، مرکب های پایه آب مردود شناخته شدند، و به جای آن مرکب هایی با پایه روغنی جایگزین شد. استفاده از این مرکب ها که پایه روغنی داشتند و با رنگدانه های معدنی ترکیب می شدند تا اواخر قرن نوزدهم ادامه داشت. تنها تحولی که در ساخت به آن ها اضافه شد، استفاده از چسب و مواد افزودنی مانند واکس ها، خشک کن ها و در ادامه ساخت وارنیش بود.

 

پیدایش رنگ دانه های مصنوعی

بعد از سال ١٩٣٠ میلادی، روش جدیدی به واسطه لاستیک (چاپ افست) ابداع شد. حروف چاپی که تا آن زمان مستقیماً با کاغذ تماس داشتند، حالا از روش جدید استفاده از لاستیک واسطه مرکب، به روی کاغذ انتقال داده می شد. اختراع جدید نیاز به استفاده از مرکب با رنگدانه های قوی تر داشت تا بتواند با مقدار کمتر قدرت رنگی مناسب داشته باشد. این نیاز باعث اختراع رنگدانه های مصنوعی پیشرفت در حوزه رنگدانه های طبیعی شد.

 

مرکب چاپ آنیلین

با پایان قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم، دو روش جدید در چاپ به نام چاپ آنیلین (فلکسوی امروزی) و چاپ فتوگراور (گود) اختراع شد. مرکب در هر دو روش جدید نیاز به خشک شدن سریع داشت. فرمولاسیون مرکب چاپ آنیلین از آب و الکل و رنگدانه های حلال در این محلول بود.

 

مرکب چاپ فتوگراور

روش چاپ فتوگراور (اینتاگلیو) که برای چاپ مطبوعات مورد استفاده قرار می گرفت. مرکب فتوگراور اولیه بر پایه وارنیش حاصل از حل کردن کلوفان و مشتقات آن (تولوئن و اکسیلن یا زایلین) که از تقطیر زغال سنگ حاصل می شد، تولید می شد.

 

منبع : سایت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن

 

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-12-19
0 1082

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "