درخواست دریافت کارمزد ثبت سفارش در مرحله ترخیص
درخواست دریافت کارمزد ثبت سفارش در مرحله ترخیص
واتساپ: 09018317541 02142326

درخواست دریافت کارمزد ثبت سفارش در مرحله ترخیص

درخواست دریافت عوارض فوب کالا(کارمزد ثبت سفارش) در مرحله ترخیص از گمرک

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درخواستی را برای “دریافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخیص” به هیئت وزیران ارائه کرده است.به دلیل شرایط اقتصادی کشور و هم‌چنین محدودیت های زمانی مجوزهای صادره برای واردات کالاها، در برخی از موارد، عملیات تجاری منتهی به واردات کالا به کشور نمی شود، اما عوارض فوب کالا در مرحله ثبت سفارش از تجار دریافت می شود.

از سوی دیگر امکان استرداد عوارض اخذ شده و یا تهاتر آن با واردات بعدی به دلیل عدم شمول ماده (۴۹) قانون محاسبات عمومی دیوان محاسبات کشور وجود ندارد و امکان عودت و جابجایی آن طبق مواد (۴۱) و (۴۲) قانون محاسبات عمومی کشور امکان‌پذیر نیست.

بیشتر بدانید :

بنابراین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درخواست کرده است با توجه به شرایط اقتصادی و اهمیت تأمین کالاهای اساسی جامعه، دریافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخیص از گمرک انجام شود.گفتنی است، این درخواست در حال رسیدگی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

با تصویب قانون تجمیع عوارض کلیه عوارض در حقوق گمرکی تجمیع گردید ولی طی سالیان اخیر و با تصویب قوانین مختلف مجددا این عوارض تحت عناوین قبلی ( مانند هلال احمر) و عوارض جدید ( مانند پسماند) در حال بازگشت هستند.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-6-20
0 1354

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ