سطح بندی کارت های بازرگانی
سطح بندی کارت های بازرگانی
واتساپ: 09018317558 02142326

سطح بندی کارت های بازرگانی

سطح بندی کارت های بازرگانیسطح بندی کارت های بازرگانی

سطح بندی کارت های بازرگانی، کیوان کاشفی از تصمیم هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران برای سطح‌بندی کارت‌های بازرگانی صادرکنندگان خبر داد و گفت: این تصمیم به زودی ابلاغ و ظرف حدود یک ماه آینده اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس این تصمیم، برای کسانی که بار اول است کارت بازرگانی دریافت می‌کنند سقف صادرات 500 هزار دلار در سال، برای سال دوم سقف یک میلیون دلار، سال سوم دو میلیون دلار و سال سوم به بعد بدون سقف در نظر گرفته شده است.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، شرکت‌های تولیدی و کارخانجات که از بخش‌های مختلف مجوز فعالیت دارند مشمول این طرح نیستند و می‌توانند صادرات خود را به هر میزان و بدون سطح انجام دهند.

کاشفی با اشاره به اینکه سطح‌بندی برای واردات کالاها در دو سال گذشته اجرا شده بود، یادآور شد: اکنون نیز بنا داریم این کار را برای صادرات کالاها و با هدف جلوگیری از ایجاد رانت و فساد انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته که سطح‌بندی وجود نداشت ممکن بود برخی افراد واردات و صادرات سنگینی طی یکسال انجام دهند و بعد دیگر در دسترس نباشند که با این روند امکان دریافت حقوق دولتی و… از آنها میسر نمی‌شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، کاشفی با بیان اینکه سطح بندی صادرات امکان نظارت بیشتر بر بازگشت ارز به کشور را نیز فراهم می‌کند، عنوان کرد: در شرایط کنونی که کشور نیازمند بازگشت ارز حاصل از صادرات است، باید دقت عمل بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

به گفته کاشفی با اجرای سطح‌بندی کارت‌های بازرگانی برای صادرات، زمانی که از شیوه فعالیت یک صادرکننده و نظم وی در بازگرداندن ارز برای چند سال اطمینان حاصل شد، سقف صادراتی برداشته می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-3-25
0 3027

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ