مجوز واردات کالا با رمزارز صادر می شود
مجوز واردات کالا با رمزارز صادر می شود
واتساپ: 09018317558 02142326

مجوز واردات کالا با رمزارز صادر می شود

مجوز واردات کالا با رمزارز صادر می شود

مجوز واردات کالا با رمزارز صادر می شود- بانک مرکزی به زودی مجوز واردات کالا با رمز ارزهای تولید شده داخلی را از طریق بانک ها و صرافی های مجاز صادر خواهد کرد و قرار است آیین نامه مرتبط با آن را در شورای عالی پولشویی به تصویب برساند.

ایران هم به زودی به باشگاه دارندگان رمز پول های ملی خواهد پیوست. آنگونه که مقامات بانک مرکزی می گویند، قرار است تا آخر فروردین ماه آئین نامه مرتبط با آن را در شورای عالی پولشویی به تصویب برساند.

ممنوعیت معامله با ارزهای دیجیتال

ابهام در استفاده مردم از رمز ارزها در ایران همچنان پابرجا است و دولت نیز هر گونه معامله و خرید و فروش با ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرده است، البته از مدت ها قبل، تولید رمزارز به رسمیت شناخته شده و ضوابط تولید آن تدوین و اعلام شده است.

و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته میان وزارتخانه های متولی، هم اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوزهای مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال را صادر کرده است، اما این ارزهای تولید شده تاکنون به هیچ عنوان اجازه معامله نداشته اند.

به همین دلیل بانک مرکزی ظرف ماه های گذشته تمامی درگاه های پرداخت که عملیات مرتبط با معاملات رمزارز انجام می دادند را مسدود و با صرافی هایی که این عملیات را انجام می دادند برخورد کرده است.

بیشتر بدانیم

نقش رمزارزها در حوزه مالی

 

نقش رمز ارزها در آینده اقتصادی

بانک مرکزی بزودی مجوز استفاده از رمز ارزهای تولید داخل، برای واردات کالا را به بانک ها و صرافی های مجاز آنها صادر خواهد کرد. یک مقام مسئول در نظام بانکی به خبرنگار مهر گفت: اگر چه بانک مرکزی به هیچ عنوان معاملات فعلی رمزارزها در داخل کشور را تائید نمی کند اما به ضوابط خاصی که تدوین می شود، مخالفتی با معاملات آن ندارد.

چراکه بانک مرکزی معتقد است که آینده اقتصادهای دنیا با رمز ارزها گره خورده است و باید ایران هم به این خیل  بپیوندد؛ اما ضوابط و شرایط آن باید دقیق مشخص گردد و این اطمینان حاصل شود که مخاطرات جدی برای اقتصاد نخواهد داشت.

وی همچنین افزود : در همین راستا، برای تولید رمزارز  در داخل کشور آئین نامه ای  تصویب و تولید رمزارزها  قانونی شد؛ اکنون بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال پیگیری تصویب آئین نامه ای برای مبادله رمز ارهایی هستند که در داخل کشور تولید می شود؛ قرار است این آئین نامه در شورای عالی مبارزه با پولشویی ( وزارت اقتصاد) به تصویب برسد.

بر اساس این آئین نامه، به بانک ها و صرافی های مجاز اجازه واردات کالا از محل ارز دیجیتال تولید شده ارائه خواهد شد. به گفته این مقام مسئول ، شورای عالی مبارزه با پولشویی تا آخر فروردین ماه آئین نامه را به تصویب خواهد رساند.

همچنین بر اساس اطلاعات کسب شده از سوی خبرنگار مهر،رمز پول  بانک مرکزی ایران به عنوان رمز پول ملی کشور ، نیز مراحل انتهایی خود را سپری می کند؛ پشتوانه آن طلا و ارز خواهد بود و بانک ها می توانند در قبال ریال یا سایر دارایی هایی که به بانک مرکزی ارائه می دهند، این رمز پول را برای مبادلات خود استفاده کنند. کارشناسان بر این باورند که این رمز پول باعث کاهش ضریب فزاینده نقدینگی هم خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-1-21
0 816

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ