پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
رصدِ زنجیره تامین کالا‌های اساسی در کشور
رصدِ زنجیره تامین کالا‌های اساسی در کشور

رصدِ زنجیره تامین کالا‌های اساسی در کشور

زنجیره تامین کالا‌های اساسی سامانه رصدِ زنجیره تامین کالا‌های اساسی در کشور به صورت آزمایشی در هرمزگان آغاز به کار کرد.

این سامانه برای اولین بار در هرمزگان با رصد کالای شکر از امروز فعال می‌شود و به تدریج دیگر کالا‌های اساسی مانند برنج، روغن، نهاده‌های دامی، مرغ، گوشت، لاستیک خودرو را در بر می گیرد.

عباس قبادی با بیان اینکه در یک ماه آینده این سامانه در دیگر استان‌های کشور راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: در این سامانه مقدار کالا‌ها هنگام ثبت سفارش، تخصیص ارز، واردات، انبارداری، شبکه توزیع خرده فروش‌ها تا زمان مصرف کننده نهایی رصد می‌شود .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: مردم و اصناف نیز با مراجعه به سامانه از همه اطلاعات قیمت و واردات کالا مطلع می‌شوند و می‌توانند از این طریق بر نحوه توزیع نظارت کنند.

قبادی اضافه کرد: هرمزگان از استان‌های موفق در تنظیم بازار است و به همین دلیل و به خاطر بهره مندی از شبکه جامع حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی و ریلی برای اجرای آزمایشی این طرح انتخاب شده است.

همچنین رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: سامانه رصد زنجیره تامین کالا‌های اساسی از زیرمجموعه‌های سامانه جامع تجارت است که به ۴ سامانه دیگر نظارتی متصل است.

اصناف و عمده فروشان از فردا میتوانند اطلاعات خرید و فروش کالا‌های اساسی را در این سامانه ثبت کنند، و پیش از آن باید درخواست خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده باشند.

وی با بیان اینکه با استقرار این سامانه، نظارت از نوع فیزیکی به نرم افزای تغییر پیدا می‌کند و شبکه صنفی در معرض اتهام کمتری قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در شش ماه گذشته بیش از ۷ هزار تن شکر در بازار توزیع شده است و تامین کالا‌های اساسی ادامه دارد.

نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1398-4-19
0 123

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "