پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
خدمات گمرک سلخ در قشم
خدمات گمرک سلخ در قشم

خدمات گمرک سلخ در قشم

خدمات گمرک سلخ در قشمظرفیت ۴ میلیون تنی سوخت رسانی به کشتیها با راه اندازی گمرک سلخ و افزایش ۴۰ درصدی مسافران ورودی به قشم

سال آینده با راه اندازی گمرک سلخ ظرفیت ۴ میلیون تنی سوخت رسانی یا بانکرینگ به کشتیها در خلیج فارس فراهم خواهد شد.

حسین سعیدی در یک نشست خبری با اشاره به عملکرد اداره کل گمرک قشم گفت: در ده ماه اول سال یک میلیون و هزار و 558 دستگاه خودرو در این منطقه کاپوتاژ شد. در بخش صادرات قطعی 969 تن کالا به ارزش 2 میلیون و 180 هزار دلار انجام شد .

در ادامه این نشست برنجی معاون سازمان منطقه آزاد قشم اظهارداشت: 210 واحد صنعتی فعال در این منطقه داریم که در بخش های مختلف تولیدی فعال هستند. فروش در جزیره، ارسال به سرزمین اصلی و صادرات؛ زمینه اصلی فعالیت این شرکت ها است.

عباسیان معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم نیز در اظهاراتی بیان داشت: با توجه به تحریم ها در دو سال اخیر تلاش هایی برای فعال ماندن واحدها صورت گرفت. گمرک قشم مسئول تامین مایحتاج 150 هزار ساکن بومی جزیره قشم است و خدمات گمرک در شرایط تحریم به منطقه بسیار قابل توجه بوده و باید تشکر و قدردانی از مسئولان گمرک با توجه به این خدمات کرد . در حال حاضر نیز برای انجام واردات برنج مورد نیاز کشور برنامه ریزی شده و در بخش پالایشگاه سازی نیز تلاش شد کار ساخت انجام شود و در 22 بهمن امسال افتتاح خواهند شد.

وی به انجام پروژه بانکرینگ در گمرک قشم اشاره کرد و افزود: این اقدام برای سوخت رسانی به کشتی های ایرانی انجام می شود.

عباسی ادامه داد: سوخت ارزان در زمان قبل از تحریم ها صادر می شد ولی در حال حاضر به دلیل تفاوت قیمت با خارج از کشور نیازمند نظارت بالا است. معاون سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: با راه اندازی گمرک (سلخ) در سال آینده 4 میلیون تن سوخت رسانی به کشتی ها در خلیج فارس انجام می شود. در سال جاری سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم صفر بوده و منافع مناطق آزاد در بخشنامه ها دیده نشده است.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-11-16
0 7421

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "