سه مصوبه گمرک برای ستاد تنظیم بازار
سه مصوبه گمرک برای ستاد تنظیم بازار
واتساپ: 09018317541 02142326

سه مصوبه گمرک برای ستاد تنظیم بازار

سه مصوبه گمرک برای ستاد تنظیم بازارمعاون گمرک ایران از سه مصوبه مربوط به ستاد تنظیم بازار خبر داد که در اهم آن پذیرش ارزش مندرج در ثبت سفارش کالاهای اساسی قرار دارد.

  • مهرداد ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به جزئیات جلسه‌ای که با حضور دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت صمت و گمرک برگزار شده است، توضیح داد که در اولین مصوبه قرار بر این شد تا در مورد کالاهای ثبت سفارش شده ارزش آنها مدنظر قرار بگیرد. به طوری که ارزش مندرج در ثبت سفارش کالاهای اساسی (۲۵ گروه کالایی) را در بر می‌گیرد که  از تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ثبت سفارش شده اند. بر این اساس این ها با هر ارزش کالایی که ثبت شده باشند مورد رسیدگی قرار گرفته و ترخیص می‌شوند.

 

  • وی به دومین مصوبه این جلسه اشاره کرد و گفت: پیشنهاد اخیر گمرک مبنی بر تشکیل کارگروه بررسی و تعیین ارزش کلیه اقلام وارداتی و صادراتی به تصویب رسیده است. به طوری که این کمیته با نمایندگانی از وزارت اقتصاد و دارایی (گمرک)، صمت، بانک مرکزی و اتاق بازرگانی که باید در سطح مدیرکل باشند، تشکیل خواهد شد و ریاست آن بر عهده گمرک است. از این رو ارزش تعیین شده برای کالاها توسط کارگروه مورد پذیرش قرار گرفته و ملاک خواهد بود.

بیشتر بدانید : تخفیف ۱۰ درصدی گمرک به کالاهای با شرایط ذکر شده

سومین مصوبه‌ای که ارونقی در مورد آن توضیح داد به موضوعی برمی‌گردد که تاکنون پرونده‌های بسیاری در مورد آن تشکیل شده است.

 

  • معاون فنی و امور گمرکی ایران توضیح داد که تلورانس وزنی که برای کلیه کالاها در هنگام ترخیص مدنظر قرار می‌گرفت، یک درصد بود اما اکنون و بر اساس مصوبه جدید برای کالاهای اساسی و آنهایی که با کشتی حمل می‌شوند تا یک و نیم درصد و برای سایر کالاها سه درصد خواهد بود که این موضوع مورد تصویب قرار گرفته است.

 

به گفته ارونقی، مصوبات امروز می‌تواند کمک بزرگی به تسهیل ترخیص کالاهای وارداتی باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-5-16
0 916

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ