پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
بررسی امکان ترخیص بدون دریافت کد رهگیری
بررسی امکان ترخیص بدون دریافت کد رهگیری

بررسی امکان ترخیص بدون دریافت کد رهگیری

مدیرکل گمرک استان قزوین گفت:‌ بانک مرکزی با استناد به یکی از مصوبه‌های مجلس دهم که هنوز توسط شورای نگهبان تایید و به قانون تبدیل نشده، جلوی ترخیص کالا از گمرکات را گرفته است.
با وجود اینکه مصوبه ستاد رفع تحریم در شورای امنیت ملی به گمرکات اجازه داده که بدون دریافت کد رهگیری تعیین منشاء ارز اقدام به ترخیص کالا از گمرک کنند، بانک مرکزی با استناد به مصوبه مجلس دهم که هنوز به قانون تبدیل نشده، اجازه این کار را به گمرک نمی‌دهد.

مواد اولیه و مایحتاج تولید در گمرک مانده و سامانه‌های ترخیص گمرکی قفل شده‌اند، در یکی از بندهای مصوبه اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در آخرین جلسه دوره دهم مجلس تصویب شد، گفته شده که گمرک بدون کد رهگیری بانک مرکزی در مورد منشاء ارز وارداتی حق ترخیص کالا ندارد. اما در حالی که این مصوبه توسط شورای نگهبان برگشت خورده، بانک مرکزی به گمرکات ابلاغ کرده که حق ترخیص کالا بدون کد رهگیری را ندارند.

مدیرکل گمرک استان خاطرنشان کرد: تبصره 2 ماده 9 آیین‌نامه اجرایی ماده 4 و 5 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که مصوبه هیئت وریزان است به‌صراحت گفته که منعی برای نداشتن کد منشاء ارز وجود ندارد و گمرک نمی‌تواند جلوی ترخیص کالا را بگیرد؛ ولی متاسفانه بانک مرکزی این مصوبه را قبول ندارد و اعلام می‌کند بدون کد رهگیری من هیچ کالایی قابل ترخیص از گمرک نیست

 

منبع : تسنیم

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1399-4-14
0 330

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "