پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
معافیت تورهای ورودی گردشگری از مالیات
معافیت تورهای ورودی گردشگری از مالیات

معافیت تورهای ورودی گردشگری از مالیات

معافیت تورهای ورودی گردشگری از مالیات، از مصادیق ارزآوری و صادرات خدمات می باشد.صنعت گردشگری بالاتر از صنعت نفت می تواند قرار گیرد و هر توریست یک هزار و 200 دلار ارز آوری دارد.در صنعت گردشگری فقط داشته های ارزشمند ما به خارج صادر می شود اما در سایر صنعت ها مانند نفت منابع ما به خارج از کشور صادر می شود.

بنابراین به همت جمعی نیاز داریم تا بتوانیم رونق صنعت گردشگری داشته باشیم که با تفکر و مدیریت فرا جزیره ای توسط بخش خصوصی می توانیم این مهم را تحقق دهیم. 22 آیتم در حوزه گردشگری از جمله گردشگری کودک، آموزش، همایشی و نمایشگاهی داریم که باید در این حوزه ها نیز ورود پیدا کنیم، ضمن آنکه اگر ایرلاین ها از ظرفیت های گردشگری تبلیغ کنند باعث آشنایی همه مردم با جاذبه های گردشگری می شود.

جزییات اجرایی خبر:

به گزارش ایلنا، با موافقت اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس‌جمهور) با پیشنهاد علی‌اصغر مونسان (معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری)، تورهای ورودی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند.

معافیت تورهای ورودی گدشگری از مالیاتمعاون اول رئیس‌جمهور در نامه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مورد درخواست معافیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال در زمینه تورهای ورودی به کشور از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده پی‌نوشت کرد: آمدن گردشگر به کشور از مهم‌ترین مصادیق ارزآوری (صادرات خدمات) است. لطفاً راهکاری پیدا کنید که از امتیازات برخوردار و در این شرایط که دیگر مبادی صادرات کالا با مشکل روبه‌رو شده است، این مسیر باز و شکوفا شود.

سید جواد موسوی (مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری) هم در نامه‌ای به ابراهیم پورفرج (رئیس جامعه تورگردانان کشور) و حرمت‌الله رفیعی (رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران) نوشت: موضوع معافیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال در زمینه تورهای ورودی به کشور از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، یکی از دغدغه‌های فعالان حوزه بوده است. در همین چارچوب سازمان میراث‌فرهنگی برای حمایت از دفاتر فعال در این حوزه نسبت به پیگیری این مهم اقدام کرده و با انعکاس آن به معاونت حقوقی ریاست جمهور، انجام پیگیری‌های مستمر و ارائه نتایج آن به معاون‌اول رئیس‌جمهور، اهتمام کرده که خوشبختانه تلاش‌های صورت‌گرفته منتج به نتیجه شده و طی ابلاغیه تاریخ۲۱ اردیبهشت‌ماه سال ۹۸ دستور مساعد از سوی معاون اول رئیس‌جمهور صادر شده است.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-3-21
0 763

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "