ماینر چیست – عوامل تأثیر گذار بر ماینر
ماینر چیست – عوامل تأثیر گذار بر ماینر
واتساپ: 09018317558 02142326

ماینر چیست – عوامل تأثیر گذار بر ماینر

ماینر چیست و عوامل تأثیر گذار بر آن چه می باشد؟

دستگاه ماینر یا Asic اصطلاحی است که برای دستگاه های استخراج رمزارزها به کار برده می شود و در حال حاضر این دستگاه ها بسیار متنوع هستند. به طور کلی ماینر یا دستگاه ماینر به سخت افزارهایی گفته می شود که در فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. استخراج ارزهای دیجیتال به توان پردازشی بسیار بالایی نیاز دارد و نقش ماینرها در شبکه، فراهم کردن این توان پردازشی است. برای استخراج ارزهای دیجیتال می توان از یک یا چند سخت افزار کامپیوتری استفاده کرد:

  • پردازنده های مرکزی (CPU)
  • پردازنده های گرافیکی یا همان کارت گرافیک(GPU)
  • مدار مجتمع دیجیتال برنامه پذیر (FPGA)
  • مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (ASIC)

در سراسر جهان افرادی که به کار استخراج رمزارزها اعم از بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده مشغول هستند، ماینر می گویند و آن ها تلاش می کنند با استفاده از ابزارهای متنوع استخراج به تعداد بیشتری از رمزارزهای استخراج نشده دست یابند و با فروش آنها به سود و درآمد زایی دست پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش های رمزارزها و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج است. این فرآیند به غیر متمرکز سازی شبکه رمزارزها و افزایش امنیت شبکه کمک می کند و در نهایت رمزارز جدید ایجاد می کند. به شکل کاملاً ساده تراکنش های تأیید شده در بلوک ها جمع می شوند و برای اضافه شدن این بلوک های تازه به زنجیره بلوک های موجود یک پازل کد گذاری وجود دارد که از پیچیدگی های بالایی برخوردار است و باید حل شود. هر سیستمی که این پازل را حل کند پاداش می گیرد. نقش ماینرها، امن سازی شبکه و پردازش هر تراکنش بیت کوین است. ماینرها به این موضوع با حل یک مسئله محاسباتی دست پیدا می کنند که به آن ها امکان به هم زنجیر کردن بلوک های تراکنش ها را می دهد و این همان زنجیره بلوکی معروف بیت کوین است. ماینرها با بیت کوین های جدید ساخته شده و هزینه های تراکنش های انجام شده، پاداش دریافت می کنند.

عوامل تأثیرگذار در ماینینگ

در ابتدا این سوال مطرح می شود که آیا هزینه تاسیس نیروگاه در ایارن به صرفه هست یا خیر؟

یکی از عوامل تأثیرگذار در ماینینگ، نودها هستند. این گره ها تراکنش ها را در سراسر شبکه پراکنده می کنند. داده ها بین نودها در جریان هستند و این شما هستید با شناساندن نودهای جدید به شبکه رمزارزها فرآیند استخراج را تسریع می کنید.برخی از گره ها استخراج کننده هستند و معمولاً به آنها ماینر گفته می شود. با حل کردن مسائل پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در پاسخ بلاک به یک هش دسترسی پیدا می کند. وقتی اولین ماینر توانست به جواب هش دست پیدا کن، موفقیت آن به سایر نودهای شبکه اطلاع داده می شود. با انتشار این خبر تمام ماینرهای دیگر، بلافاصله کارکردن روی آن بلاک را رها کرده و تلاششان را متوجه پیدا کردن آن در بلاک بعدی می کنند. ماینری که پیروز شده به عنوان پاداش چند پاداش جدید به دست می آورد. این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن هر روز دشوارتر از قبل می شود.

نیازمندی های انجام فرآیند ماینینگ

برای ورود به دنیای ماینرها سه مرحله قابل اجرا می باشد:

1- خرید دستگاه استخراج

2-بکارگیری یک کیف پول امن و مناسب

3- پیوستن به یک استخر برای انجام فرآیند استخراج

سوال مهمی در اینجا مطرح می شود و این سوال این است که استخراج رمز ارزها کار منطقی می باشد؟

پاداش استخراج هر بلاک، ۱۲.۵ بیت‌کوین است. این روزها استخراج برای اشخاص و کسب‌وکارهای کوچک به سبب دشواری استخراج و هزینه بالای برق، کار چندان ساده‌ای نیست و برخی کارشناسان معتقدند به زودی متوقف خواهد شد. در مقابل شرکت‌های بزرگ به دلیل سود بالای استخراج و در اختیار داشتن سرمایه کافی به فکر راه انداختن استخرهای بزرگ افتاده‌اند که شکل اجرای ماینینگ را تغییر می‌دهد؛ اما سبب می‌شود این کار به عنوان یک شغل پردرآمد برای سرمایه‌گذاران بزرگ به حیات خود ادامه دهد.

چطور رمزارز به دست بیاوریم؟

اگر برای انجام مبادلات روزانه خود، سرمایه گذاری یا انتقال وجه به دنبال تهیه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده هستید، توصیه می کنیم که به جای استخراج بیت کوین از طریق صرافی های ارز رمز نگاری شده داخلی و خارجی اقدام به خرید بیت کوین کنید که بسیار ساده تر از استخراج است و نیاز شما به این رمزارز را هم برطرف می کند.

در اینجا پیشنهاد می کنیم مقاله استخراج رمز ارزها را مطالعه کنید: مقاله استخراج رمز ارزها

مهم ترین ملاک های انتخاب بهترین صرافی ایرانی رمزارز کدام است؟

در شرایطی که سرمایه کافی برای تهیه بیت کوین در اختیار دارید و می خواهید از این طریق ضمن کسب درآمد، ارز آوری داشته باشید، حتما در مورد دستگاه های مختلف موجود در بازار و هزینه برق مصرفی تحقیق کنید و با دانش کافی و چشم باز وارد این بازار شوید.

مزایا و معایب استخراج رمز ارزها از ماینر

  1. آزادی در پرداخت و دسترسی بین المللی: با این پول می توان به هر کسی در هرجای دنیا بدون کارمزد وجود نهاد واسط با سرعت وجه را پرداخت کرد.
  2. سرعت بالا در انتقالات بین المللی و فرامرزی: به طور میانگین در کمتر از 10 دقیقه از حساب فردی به فرد دیگر منتقل می گردد. در صورت نیاز به سرعت بالاتر فرد باید با تعریف کارمزد برای تراکنش خود، تراکنش خود را با سرعت بالاتر پرداخت کند.
  3. عدم خلق پول بی رویه در اقتصاد و کنترل تورم: خلق پول در بیت کوین بیش از 21 میلیون واحد امکان پذیر نیست و این پول غیر متمرکز در اختیار بانک مرکزی نیست. پس خلق پول و تورم در آن وجود ندارد و دولت نمی تواند برای جبران کسری بودجه های خود با خلق پول در اقتصاد کشور مشکل ایجاد کند.
  4. استفاده  از ارز مجازی در شرایط تحریم ایران: فرستنده و گیرنده غیر قابل شناسایی هستند و تحریم های بین المللی نمی تواند بر معاملات ایران از طریق اثر بگذارد.
  5. امکان رهگیری و شفافیت: در عین نامشخص بودن فرستنده و گیرنده رهگیری یک بین کوین از ابتدا تا انتهای مسیر امکان پذیر است.
  6. مزیت نسبی استخراج بیت کوین: به دلیل ارزان بودن انرژی در ایران نسبت به سایر کشورها استخراج بیت کوین به صرفه است و برای کشور سودآور است.

نتیجه گیری

برای استخراج بیت کوین و یا سایر رمزارزها، باید تمامی هزینه های لازم را محاسبه کنید و نسبت به سودی که به دست می آورید، آگاهی پیدا کنید که آیا سرمایه گذاری برای شما به صرفه خواهد بود یا خیر؟!. در غیر اینصورت ممکن است با دشواری هایی در راه سرمایه گذاری مواجه شوید. کوین نیک به عنوان یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال می تواند به عنوان دستیار، رمز ارزهای استخراج شده توسط شما را استخراج کرده و در صورت نیاز به خرید و فروش رمزارز برای شما بپردازد. کوین نیک در کنار شما و برای مدیریت رمزارزهای خریداری شده توسط شما از قبیل تتر،بیت کوین، اتریوم و … می تواند وارد عمل شود و با کمک فناوری روز پلتفرمی را فراهم آورده که به راحتی در آن می توانید به صورت اتوماتیک به خرید و فروش ارز رمز بپردازید.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-3-30
0 5066

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ